Transportas

Lietuviams trūksta pasitikėjimo už vairo: paaiškėjo, jog daugelis mūsų stokoja vairavimo įgūdžių žiemą

Du trečdaliai Lietuvos vairuotojų pasitiki savo vairavimo įgūdžiais žiemą, kuri ir šiemet nepagailėjo išbandymų. Tačiau tik 1 iš 10 (12 proc.) šalies vairuotojų savo vairavimo žiemą įgūdžius vertina kaip labai gerus, rodo reprezentatyvi gruodžio mėnesį atlikta „Norstat“ apklausa.

Lietuviams trūksta pasitikėjimo už vairo: paaiškėjo, jog daugelis mūsų stokoja vairavimo įgūdžių žiemą

Du trečdaliai Lietuvos vairuotojų pasitiki savo vairavimo įgūdžiais žiemą, kuri ir šiemet nepagailėjo išbandymų. Tačiau tik 1 iš 10 (12 proc.) šalies vairuotojų savo vairavimo žiemą įgūdžius vertina kaip labai gerus, rodo reprezentatyvi gruodžio mėnesį atlikta „Norstat“ apklausa.

Bendrovės „Moller Auto“ užsakymu atlikta apklausa atskleidė, kad daugiau nei pusė, arba 54 proc., šalies vairuotojų savo vairavimo žiemą įgūdžius vertina kaip gana gerus. Savo vairavimo įgūdžius kaip labai ar gana gerus labiau linkę vertinti vyrai nei moterys – atitinkamai 80 proc. ir 54 proc.

Tuo tarpu 8 proc. vairuotojų savo vairavimo įgūdžius vertina gana blogai, o 3 proc. – blogai. Iš tų respondentų, kurie savo vairavimo žiemą įgūdžius laiko prastais ir gana prastais, dauguma yra moterys – 15 proc., palyginti su 8 proc. taip save vertinančių vyrų.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70 proc.
Nepraleiskite progos – spauskite čia ir dabar.

Žiemą vairuoti gali būti sudėtinga net ir patyrusiems vairuotojams. Tai iliustruoja ir Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenys: gruodžio 1-21 d. šalies keliuose pareigūnai užfiksavo 1260 eismo įvykių. Ekspertų teigimu, žiemą kelyje svarbūs ne tik vairuotojo turimi įgūdžiai, bet ir pačios transporto priemonės techninė būklė.

Atsižvelgiant į Lietuvos klimatą, transporto priemonės pasirinkimas taip pat gali turėti įtakos mobilumui ir saugumui snieguotuose, apledėjusiuose, vandens ir purvo apsemtuose keliuose. Pavyzdžiui, keturiais ratais varomus automobilius žiemą vairuoti yra kur kas lengviau, palyginti su varomais tik priekiniais ar tik galiniais ratais. Dėl to automobilis yra stabilesnis, rečiau slysta ir yra geriau valdomas važiuojant žiemos sąlygomis. Pavyzdžiui, „Audi“ „Quattro“ ir „Volkswagen“ „4Motion“ visų keturių varančiųjų ratų pavaros atlieka šią funkciją.

Prieš išvažiuodamas į kelią žiemos metu vairuotojas turi imtis tam tikrų prevencinių priemonių. Pavyzdžiui, iškritus sniegui, nuo automobilio reikia nuvalyti ne tik priekinį stiklą, bet ir stogą bei variklio dangtį, nes priešingu atveju sniegas gali nukristi ant priekinio stiklo arba net nuslysti nuo stogo važiuojant ir sukelti pavojų už jo važiuojančiam automobiliui. Taip pat būtina nuvalyti po automobiliu susikaupusį ledą, nes jis gali kelti pavojų kitiems eismo dalyviams.

Dažniausiai pasitaikančius automobilio gedimus galima suskirstyti į variklio problemas, važiuoklės remontą ir stabdžių sistemos patikrą bei remontą. „Audi“ ir „Volkswagen“ techninės priežiūros centruose dažniausiai atliekama įprastinė techninė priežiūra, pavyzdžiui, tepalų keitimas. Tačiau, jei automobiliuose pasitaiko gedimų, dažniausiai jie būna susiję su elektronika, kurią reikia diagnozuoti naudojant specialią įrangą. Žiemą įvykus avarijoms, automobilio apgadinimai būna labai įvairūs: nedidelių avarijų atveju dažniausiai deformuojamas kėbulas ir pažeidžiamas dažų sluoksnis, o po rimtesnių avarijų patiriami kompleksiniai pažeidimai, turintys įtakos visai automobilio važiuoklei, elektronikai, varikliui ir pan..

Kad miesto automobiliai, kurių prošvaisa – atstumas tarp žemės paviršiaus ir žemiausios kėbulo dalies – yra didesnė, gali būti saugesni važiuojant apsnigtais keliais.

„Norstat“ ir „Moller Auto“ apklausoje gruodžio mėnesį dalyvavo 1000 šalies gyventojų nuo 18 iki 74 m. amžiaus.

Laimėkite 60 eurų vertės pelę, prisijungę prie mūsų „YouTube“ kanalo!

Žiūrėkite mūsų naujausią vaizdo įrašą, sužinokite ką reikia daryti ir laimėkite pelę! Daugiau informacijos rasite paspaudę žemiau esančią nuorodą.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

Rekomenduojame peržiūrėti

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius, o platesnes komentavimo taisykles rasite paspaudę čia. Gerų diskusijų!

XM

Tai visais laikais taip būdavo, reikėdavo palaukti kol žiemos pradžioje išsidaužys tie kur pasitiki savimi, o vėliau jau visi normaliai važiuodavo. Ne pasitikėjimo o igudžių reikia, kosmonautai.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas