Lietuvos degalinėse – seniai nematyti skaičiai: toliau mažėja dyzelino kaina, o netrukus sulauksime ir dar geresnių naujienų

Pranešimas spaudai

2023-03-24, 09:25

2 komentarai (-ų)

Praėjusią savaitę vidutinė mažmeninė dyzelino kaina Lietuvoje sumažėjo iki 1,51 Eur/l ir susilygino su benzino vidutine kaina.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Lietuvos degalinėse – seniai nematyti skaičiai: toliau mažėja dyzelino kaina, o netrukus sulauksime ir dar geresnių naujienų

Prognozuojama, kad degalinėse kainoms toliau mažėjant, dyzelinas vėl taps pigesnis už benziną, kaip buvo įprasta. Lietuvos mažmeninėje rinkoje degalai ir toliau kainuoja pigiausiai Baltijos šalyse.

Naujausi duomenys rodo, kad 2023 m. kovo 13–20 d. vidutinės benzino kainos visose lyginamose Baltijos jūros regiono valstybėse sumažėjo 0,8–2,8 proc., išskyrus Latviją, kur vidutinė benzino kaina padidėjo 0,4 procento.

Vidutinės dyzelino kainos visose lyginamose valstybėse taip pat mažėjo 1,6–6,5 proc., išskyrus Latviją, kur ši kaina didėjo 0,3 procento.

Šiuo metu Baltijos jūros regiono valstybėse vidutinės degalų kainos yra 0,07–0,47 Eur/l, arba 5–22 proc., mažesnės, nei buvo prieš metus, išskyrus Lenkiją, kur benzino vidutinė kaina padidėjo 1,2 procento.

Lietuvoje benzino vidutinė kaina yra 12,8 proc. mažesnė nei prieš 12 mėnesių. Palyginimui, pernai kovo 21 d. benzinas vidutiniškai kainavo 1,731 Eur/l.

Vidutinė dyzelino kaina yra 16,9 proc. mažesnė nei prieš 12 mėnesių. Palyginimui, pernai kovo 21 d. dyzelinas vidutiniškai kainavo 1,817 Eur/l.

Kaip žinoma, vasario 5 d. įsigaliojus Rusijos naftos produktų importo embargui, šių produktų, plukdomų jūra ir pagamintų Rusijoje, negalima importuoti į Europos Sąjungos valstybes. Lietuva nebeimportuoja iš Rusijos benzino ir dyzelino nuo 2022 m. vasaros.

Didmeninė dyzelino kaina nuo kovo 8 d. jau yra mažesnė už benzino kainą. Kovo mėn. (1–22 d.) benzino didmeninė kaina sumažėjo 0,025 Eur/l, dyzelino – 0,193 Eur/l. Kovo 14–21 d vidutinė Brent naftos kaina siekė 73,5 USD/bbl, arba 10 proc. mažiau už ankstesnių 7 dienų vidutinę kainą. Urals naftos vidutinė kaina buvo 50,4 USD/bbl, o tai – 15 proc. mažiau už ankstesnių 7 dienų vidutinę kainą.

2 komentarų

Igor

Gyvenu Vokietijoje netoli Kiolno. Šiandien užsipyliau po 1,54 . 🤔 Niekaip nesuprantu Lietuvos kainų. Kainos kosminės o algos minimum.

Julius Lokcikas

Tai kodel parduotuvese kainos tos pacios? Kodel nieks neuzsiima tuo dalykeliu?

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas