Liko nebedaug laiko atlikti pakeitimus, kurie privalomi kiekvienam vairuotojui: tokių pokyčių nebuvo kone 20 metų, sužinokite kas keičiasi

Pranešimas spaudai

2023-05-16, 07:15

10 komentarai (-ų)

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad vairuotojai iki šių metų liepos 1 d. turi atnaujinti vaistinėles savo automobiliuose. Naujos kartos vaistinėlėse yra daugiau priemonių, kurios užtikrina didesnes pagalbos galimybes visiems eismo dalyviams.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Liko nebedaug laiko atlikti pakeitimus, kurie privalomi kiekvienam vairuotojui: tokių pokyčių nebuvo kone 20 metų, sužinokite kas keičiasi

Poreikis atnaujinti pirmosios pagalbos rinkinį kilo dėl to, kad jo sudėtis nesikeitė 18 metų, o per tiek laiko pasikeitė pirmosios pagalbos teikimo principai. Atnaujintos sudėties pirmosios pagalbos rinkinyje, skirtame automobiliams ir geležinkelių transportui, atsiranda spaudžiamasis tvarstis, ledo maišeliai, turniketai, skirti arteriniam kraujavimui stabdyti, ir vienkartinė veido kaukė gaivinimui (dirbtinio kvėpavimo atlikimui).

Pirmosios pagalbos mokymų metu vairuotojai jau dabar yra mokomi naudotis naujos sudėties pirmosios pagalbos rinkinio priemonėmis.

SAM atkreipia dėmesį, kad vairuotojai, turintys pirmosios pagalbos rinkinius, atnaujintus po 2019 m. sausio 1 d., turi tik pasipildyti savo vaistinėlių rinkinį 2 turniketais. Jei vaistinėlės rinkinys pirktas anksčiau minėtosios datos, vairuotojas privalo įsigyti naują rinkinį.

Pirmosios pagalbos rinkiniuose esančios medicinos priemonės turi būti paženklintos privalomu atitikties ženklu CE, kuris patvirtina, kad šios medicinos priemonės gamintojas laikosi nustatytų saugos reikalavimų, atliko visas būtinas atitikties vertinimo procedūras ir užtikrina, kad jo pagaminta medicinos priemonė yra saugi, naudojant ją pagal paskirtį ir laikantis naudojimo instrukcijos.

Asmenys, prieš pirkdami medicinos priemones iš ne Europos Sąjungos gamintojų turi pasidomėti, ar medicinos priemonė tinkamai paženklinta, ar gamintojas yra registruotas Europos Sąjungoje, ar turi reikiamus sertifikatus, ar tie sertifikatai galioja. Neatitinkančios reikalavimų medicinos priemonės turėtų būti neįleidžiamos į Lietuvos rinką, todėl šias prekes importuojantys asmenys gali patirti nemažų finansinių nuostolių. Dar blogiau, jei tokios medicinos priemonės patenka į rinką ir potencialiai kelia pavojų pacientams bei naudotojams.

Pirmosios pagalbos rinkinyje, skirtame automobiliams ir geležinkelių transportui, turi būti šios priemonės (paryškintos naujai įtrauktos priemonės):

 1. sterilūs įvairių dydžių pleistrai;
 2. pleistras (ruloninis);
 3. sterilus spaudžiamasis tvarstis, kurio sterilus padelis ne mažesnis kaip 10 cm x 10 cm, pats tvarstis ne mažesnis kaip 15 cm x ir 180 cm;
 4. nesterilus tvarstis;
 5. palaikomasis trikampio formos tvarstis;
 6. pirmosios pagalbos žirklės;
 7. speciali antklodė, skirta paguldyti ar apkloti nukentėjusįjį, ne mažesnė kaip 130 cm x 200 cm;
 8. sterilus žaizdų tvarstis, ne mažesnis kaip 5 cm x 10 cm;
 9. vienkartinės medicininės pirštinės;
 10. vienkartinės apsauginės plėvelės / pirmos pagalbos gaivinimo kaukės dirbtiniam kvėpavimui atlikti;
 11. vienkartinis šalčio maišelis;
 12. turniketas, skirtas stipriam (masyviam) kraujavimui galūnėse (rankose, kojose) stabdyti;
 13. atmintinė – pirmosios pagalbos teikimo aprašymas arba atmintinė, turniketo naudojimo taisyklės.

Žinoma, jeigu jūsų vaistinėlėje yra visos išvardintos priemonės - jums papildomai sukti galvos nereikia.

10 komentarų

Antanas

Na tegul būna tos naujovės, bet automobiliuose yra numatytos vietos tom vaistinėlėm. Tačiau naujos vaistinėlės netelpa. Taip jos ir skalanduos bagažinėje. Čia yra panaši situacija kaip ir su dyzeliniais varikliais: važinėjant rekomenduojamais greičiais variklių EGR eina velniop, kai reikėtų važiuoti gerokai virš šimto. Arba paminėsiu elektromobilių įsigijimą: eilinis žmogelis jų neįpirks, krovimo stotelių tiek nėra kiek reikia ir t.t.. Visa eilė klausimų yra iki galo neapgalvota. Tai va ... auuūū.

Viktoras

Man 74 metai, nežadu nieko gydyti, neturiu bendro supratimo apie gydymą ir nežadu pirkti

jonas

pinigai viską valdo reikia pinigų ir valdininkams kurie nori gerai gyventi, jŭs suraskit pasaulyje tiek parlamentarų pagal gyventojų skaičių nerasite nes apie keturiasdešimt gaunasi paskaičiavus.

Kestutis

Sveiki. o ar suprantate ,kad naudoti turniketus visu pirma zmogus turetu tureti supratima apie juos,ka daryti kur uzspausti,nezinodamas zmogus gali pridaryti daugeu bedos negu gero,

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas