Naujausias tyrimas atskleidė didžiausias vairuotojų baimes: paaiškėjo, kad tokių automobilių nenori daugelis, rezultatai gali ir nustebinti

Autonominiai automobiliai, kuriems nereikalingas vairuotojas, vis dar yra daugelio gamintojų planuose. Ir nors kalbos apie tai vyksta jau ne vienerius metus, tačiau tokių transporto priemonių dar teks palaukti. Ir galbūt tai yra geras ženklas.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Naujausias tyrimas atskleidė didžiausias vairuotojų baimes: paaiškėjo, kad tokių automobilių nenori daugelis, rezultatai gali ir nustebinti

AAA atliktas tyrimas atskleidžia, jog dauguma žmonių baiminasi savarankiškai vairuojamų transporto priemonių. Negana to, šis skaičius per pastaruosius metus dar labiau išaugo ir, panašu, kad autonominis transportas nekelia didelio pasitikėjimo.

Remiantis naujausiais duomenimis, net 66 proc. apklaustųjų teigė bijantys savaeigių transporto priemonių. 2022 metais atlikto analogiško tyrimo metu, analogišką nuomonę išsakė ženkliai mažiau apklaustųjų – tik 55 proc. Tiesa, pernai šis procentas siekė 68 proc.

Pasitikinčių savaeigėmis transporto priemonėmis dalis nuo 2023 iki 2024 metų išliko nepakitusi ir sudarė 9 proc. žmonių, o 25 proc. nebuvo tikri dėl tokių automobilių. Abu skaičiai yra mažesni nei 2022 metais, kuomet jų buvo atitinkamai 15 ir 30 proc.

Verta paminėti ir tai, jog pirkėjai gali būti nusiteikę prieš tokias transporto priemones, tačiau jie neprieštarauja tam tikrai technologinei pagalbai už vairo. Respondentai teigė, kad juos domina tam tikros technologijos, o daugiau nei pusė jų yra atviri automatiniam stabdymui, automatiniam stabdymui atbuline eiga ir pagalbai išlaikyti eismo juostą.

Tik 42 proc. domėjosi aktyviąja vairavimo pagalba, o 49 proc. buvo už adaptyviąją kruizo kontrolę. Tačiau vairuotojai turėtų skeptiškai vertinti net ir šias pagalbines vairuotojo funkcijas, nes kitas AAA tyrimas atskleidė, kad jos ne visada yra patikimos.

Ši organizacija neseniai tyrė automatinio galinio stabdymo sistemų efektyvumą ir tik vienas iš 40 bandymų baigėsi be avarijos. Pusė automobilių nesugebėjo sustabdyti nesužeidžiant už transporto priemonės esančių pėsčiųjų.

Daugumai pirkėjų artimiausiu metu nereikės nerimauti dėl autonominių transporto priemonių. „General Motors Cruise“ padalinys per pastaruosius kelis mėnesius susidūrė su didelėmis saugumo kliūtimis, ir atrodo, kad „Google Waymo“ yra viena iš likusių įmonių, dedančių visas pastangas šiai technologijai plėtoti.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas