Neprižiūrimas automobilis gali greičiau prarasti savo vertę: ekspertai pasakė, kaip nešvarumai gadina jūsų transporto priemonę ir ką daryti

Pranešimas spaudai

2024-04-02, 09:00

0 komentarų

Nors Lietuva – natūralios, gražios ir gaivios gamtos kraštas, tačiau permainingas klimatas lemia, kad jos keliais, ypač – miestų gatvėmis, riedantys automobiliai švarūs išlieka trumpai. Dalis vairuotojų dėl to spjauna į jų priežiūrą ir nė nepagalvoja, kad neprižiūrimas ratuotis gali greičiau susidėvėti ir prarasti savo vertę.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Neprižiūrimas automobilis gali greičiau prarasti savo vertę: ekspertai pasakė, kaip nešvarumai gadina jūsų transporto priemonę ir ką daryti

Tai, kad Lietuvoje sąlygos nėra dėkingos automobilius ilgėliau išlaikyti švarius, rodo ir jų plovyklų skaičius. Vien savitarnos plovyklų gausa – net ir mažesniuose miesteliuose, tik įrodo, kad lietuviai vis labiau linksta dažniau nusiplauti savo transporto priemones.

Išpopuliarėjo tunelinės plovyklos – visoje šalyje jų galima suskaičiuoti jau keletą dešimčių. Netgi dauguma degalinių siūlo plovimo paslaugas. Aišku, tą galima susieti ir su lietuvių meile savo transporto priemonėms, kiekvienas nori važinėti švariu automobiliu, tačiau tai labiau rodo, kad švarų automobilį mūsų keliuose išlaikyti nėra lengva.

Žiemą didžiausia problema – kėbulą graužiančios druskos, pavasarį – dulkės, žiedadulkės ir po žiemos priskrebęs purvas, vasarą – vabzdžiai, dulkės, paukščių išmatos ir purvas, rudenį – vėl tas pats kibus purvas, kuris, vos pervažiavus šlapiu keliu, automobilį nuspalvina ruda arba pilka spalvomis.

Tuos visus nešvarumus batais sunešame į automobilio vidų, jie nusėda ant skydelio, sėdynių ir kitų salono apdailos detalių. Kenksmingos kietosios dalelės įsiveržia pro atvirus langus, prasisunkia pro oro filtrus. Nuplovus automobilį po ilgesnės pertraukos atrodo, kad sėdate į visai kitą – naują transporto priemonę.

Kaip nešvarumai gadina automobilį?

Tačiau ar verta ilgai laukti tarp plovimų? Automobilių ekspertai pastebi, jog reta transporto priemonės priežiūra gali sukelti ilgalaikių pažeidimų.

„Neprižiūrint automobilio, purvas įsigeria į laką, gali ir giliau įsismelkti į kėbulą, dėl to išblunka dažai. Teko ir man su tuo susidurti, kai paukščiai apdergė automobilį, o aš nepaskubėjau nuplauti. Dėmė liko.

Apie žiemos pavojus, manau, visi žino: reagentai gali greitai suėsti kėbulą, automobilis pradeda greičiau rūdyti. Teko susidurti su žiemą neplautais automobiliais – tai matyti vos užmetus akį į detales“, – patirtimi dalijasi eksponatus tokiems išpuoselėtų automobilių renginiams kaip „Chill‘n‘Grill“ ruošiantis Edgaras Dementenko.

Maža to, jau ne vieno įvertinimo susilaukęs entuziastas sako, kad negalima pamiršti ir mašinos salono.

„Neprižiūrimas salonas greičiau susidėvi. Saulė kaitina saloną, jame esančios dulkės ir kitos negeros medžiagos įsigeria į apdailą, mes dar rankomis jas patriname ir tas dėmes plastmasės įsisavina. Pakinta odos pigmentas, išblunka jos spalva. Prižiūrėtas salonas ilgai gali atrodyti tarsi naujas ir pačiam bus maloniau“, – priduria pašnekovas.

Mažiau mylimas – mažiau vertingas

Techniškai prižiūrimas nešvarus automobilis gali tarnauti tiek pat, kiek ir tas, kurio švara uoliai rūpinamasi. Išskyrus tuos atvejus, kai ima rūdyti kėbulas. Tačiau kai ateis metas ieškoti naujo automobilio ir senąjį parduoti, galima prarasti apvalią sumą pinigų. Išblukę, dėmėti kėbulo dažai, apskretęs salonas gali gana smarkiai sumažinti automobilio vertę.

„Nors statistikos, kiek skiriasi švaraus ir nešvaraus automobilio vertė, nėra, iš principo tiek kėbulo, tiek salono būklė lemia, kiek pirkėjas bus pasiryžęs mokėti už automobilį. Aišku, tai galbūt negalioja kelis šimtus ar tūkstantį eurų kainuojančioms transporto priemonėms, toje kainų kategorijoje pirkėjams pakanka, kad automobilis būtų techniškai tvarkingas.

Tačiau žmonės, kurie perka automobilį už keliolika tūkstančių eurų, aišku, žiūrės į tą, kuris tvarkingas ne tik techniškai, bet ir išoriškai, bus vertinama visa jo būklė – juk norisi važinėti kuo tvarkingesne transporto priemone“, – paaiškina automobilių skelbimų portalo „Autoplius“ komunikacijos specialistas Gintenis Dauparas.

Pasirūpinti švara galima greitai

Automobilius eksponatais paverčiantis E. Dementenko pasakoja, kad jis mašiną plauna vidutiniškai du kartus per savaitę, naudoja įvairius valiklius skirtingiems paviršiams, specialias chemijos priemones, valo tiek išorę, tiek vidų. Parodinio automobilio išpuoselėjimo procedūra trunka tris keturias valandas.

Žinoma, tai normalu tuo gyvenančiam entuziastui, bet paprastas vairuotojas, kuriam automobilis tėra tik transporto priemonė, neskirs tiek laiko jo plovimui. Vis dėlto pašalinti nešvarumus nuo kėbulo šiais laikais paprasta. Plovyklų pasirinkimas didelis, ypač tunelinėse plovyklose automobilio švarinimo procedūros yra patogios, greitos ir visiškai nereikalauja pastangų. Jose galima išsisiurbti saloną, o specialiuose automatuose – išsivalyti kilimėlius.

Tačiau salonui to nepakanka. Kad automobilio vidus išliktų tarsi naujas ilgą laiką, universalių servetėlių paviršiams valyti neužtenka, reikia naudoti specialius valiklius, šluostes ir medžiagas.

„Turiu pasakyti, kad automobilio salono valymas yra netgi sudėtingesnis už jo išorės plovimą, nes viduje daugiau skirtingų medžiagų ir paviršių. Norint juos išvalyti kokybiškai, reikia skirtingų priemonių. Dėl to, pavyzdžiui, mūsų salono valymo tunelyje prie automobilio vienu metu dirba keli žmonės ir jie koncentruojasi į skirtingus salono elementus“, – paaiškina salono valymo tunelį Kaune turinčios „Pro Bro“ plovyklos Savanorių pr. 441A vadovas Tautvydas Žioba.

Valyti mašinos saloną pačiam – laikui imlus užsiėmimas. Be to, dėl poreikio turėti skirtingas priemones skirtingiems paviršiams ir specialias šluostes jis nebus pigus. Švaros centruose visiškai išvalyti automobilį taip pat ilgiau užtrunka, nes reikia iš anksto suderinti laiką.

Dėl to Kaune didelio populiarumo susilaukė pašnekovo minėtas „Pro Bro“ salono valymo tunelis, kuriame automobilio salonas kokybiškai išvalomas per 8-ias minutes. Be to, į jį galima važiuoti be jokios registracijos. Greitu metu įmonė tokią paslaugą planuoja pristatyti ir naujai atidaromoje plovykloje Raudondvario pl. 159A bei Vilniuje. O savarankiškai savo transporto priemonėmis rūpintis norintiems automobilių mylėtojams specialistai pataria kruopštesnės priežiūros neatidėlioti ir ją paversti rutinine procedūra.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas