Pamirškite autobusus su vairuotojais: pademonstruota ateitis, kuri autobusų rinką pakeis negrįžtamai

Lukas Snarskis

2022-11-29, 09:34 (atnaujinta 2022-11-29, 09:37)

0 komentarų

Automobilių rinka keičiasi. Tą puikiai iliustruoja ne tik vis labiau populiarėjančios elektrinės transporto priemonės, tačiau ir autonominis transportas. Tą puikiai įrodo ir „Hyundai“ dukterinė kompanija „42 Dot“, kuri pristatė autobusą, kokio dar būsite nematę.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Pamirškite autobusus su vairuotojais: pademonstruota ateitis, kuri autobusų rinką pakeis negrįžtamai

Pietų Korėjoje ne tik debiutavo autonominis autobusas, tačiau jau atidaryta ir pirmoji linija, kuria jis važinėja Seulo gatvėmis. Pranešama, kad „42 Dot“ ir „Hyundai“ sukurta transporto priemonė važinėja maždaug 3,4 kilometrų trasa, o žmonės, norint išbandyti tokią galimybę, turi parsisiųsti specialią programėlę, kur gali užsirezervuoti savo vietą.

„42 Dot“ sukurtas autobusas šioje Seulo linijoje gali atpažinti daiktus gretimose vietose. Jis gali atpažinti šviesoforus, pėsčiuosius ir kliūtis. Autobusas taip pat gali atlikti kai kurias sudėtingesnes užduotis - tokias kaip kliūčių išvengimas, lenkimas ir avarinis stabdymas. Seulo gyventojai, užsisakę nemokamas vietas per tam skirtą programėlę, gali laukti įlaipinimo dviejose tam skirtose stotelėse. Visas maršrutas sudaro 3,4 kilometro, o važiavimo laikas - 20 minučių.

Nesunku pastebėti, jog šis autonominis autobusas atrodo kiek kitaip nei mes esame įpratę. „Hyundai“ dukterinės bendrovės sukurta transporto priemonė pasižymi užapvalintomis briaunomis bei didžiuliais langais. Kai kuriems toks autobusas gali priminti žaislinį variantą, nei aukščiausios klasės technikos įrenginį. Tiesa, „42 Dot“ vadovas Jeongas Seong-gyunas pažymi, kad tokie dizaino sprendimai buvo pasirinkti neatsitiktinai.

„Tai yra ateitis“, - tikino jis, pridėdamas, jog autobusai jau kuris laikas „prašėsi dizaino atnaujinimų“.

Verta paminėti ir tai, jog šis autobusas pagamintas iš įvairių medžiagų mišinio, kas leidžia sumažinti gamybos išlaidas. „42 Dot“ atstovai pažymi ir tai, jog jų tikslas yra sukurti nebrangias technologijas, kurios būtų saugios ir prieinamos daugeliui.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas