Pasitikrinkite savo žinias: testas, kuris atskleis jūsų žinias apie elektrines transporto priemones, pasitikrinkite jau dabar

Lukas Snarskis

2024-04-09, 17:55

0 komentarų

Elektromobiliai jau spėjo tapti „žaliojo“ ir tvaraus pasaulio paveikslo pagrindiniu objektu. Visgi yra abejojančių, ar elektra varomos transporto priemonės iš tiesų jau yra tokios ekologiškos, kaip kad bandoma jas pavaizduoti.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Pasitikrinkite savo žinias: testas, kuris atskleis jūsų žinias apie elektrines transporto priemones, pasitikrinkite jau dabar

Norvegijoje jau kuris laikas yra parduodama daugiau elektrinių automobilių nei tų, kurie aprūpinti vidaus degimo varikliais. Šioje šalyje kai kurie gamintojai jau kuris laikas net nepardavinėja benzininių ar dyzelinių modelių. Tikėtina, kad panašiai anksčiau ar vėliau įvyks ir visame pasaulyje.

Elektrinės transporto priemonės kelia nemažai aistrų tarp vairuotojų, tačiau šiandien – ne apie tai. Kviečiame jus atlikti testą ir pasitikrinti savo žinias apie elektromobilius. Žemiau esančiame teste – 10 klausimų, kurie vienaip ar kitaip susiję su šiais automobiliais.

Pastaruoju metu sumažėjęs pirkėjų susidomėjimas keičia ir kai kurių gamintojų planus. Viena pagrindinių priežasčių – vis dar aukštesnė elektrinių automobilių kaina. Tačiau situacija jau netrukus gali pasikeisti, skelbia „Gartner“ analitikai.

Elektromobiliai jau 2027 metais turėtų būti gerokai pigesni, o ir jų gamyba kainuos mažiau nei vidaus degimo varikliais aprūpintų modelių. Niekam ne paslaptis, jog vienas brangiausių komponentų – tai baterija, tačiau situacija po truputį keičiasi.

Didelę įtaką mažėjančioms gamybos išlaidoms daro „gigacasting“ procesas, kurio metu gamintojai kėbulo dalis gamina iš vieno metalo gabalo, užuot kruopščiai virinę ir klijavę daugybę dalių. „Tesla“ yra šio metodo pavyzdys, nes taip sutaupoma daug laiko ir pinigų.

Dabar analitikai įsitikinę, kad per kelerius ateinančius metus elektromobilių gamybos kaina gali prilygti ir net būti mažesnė už vidaus degimo varikliu varomo automobilio kainą. Tiesa, nors bendrovių išlaidos gaminant šias transporto priemones ir mažėja, tačiau tai gali tapti didžiuliu galvos skausmu tiems, kurie jas taiso.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas