„Renault“ ruošia itin pigų elektromobilį: aiškėja daugiau informacijos apie gamintojo planus, kaina bus prieinama daugeliui

Arnas Balčiūnas

2024-04-07, 12:00

0 komentarų

„Renault“ grupė žengia dar vieną tvirtą žingsnį tvaresnio ateities transporto link. Prancūzijos automobilių gamintoja lapkričio 1-ąją įkūrė bendrovę „Ampere“ – pirmąją Europoje vien tik elektromobilių ir jų programinės įrangos rinkos žaidėją.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Renault“ ruošia itin pigų elektromobilį: aiškėja daugiau informacijos apie gamintojo planus, kaina bus prieinama daugeliui

Du šaltiniai naujienų agentūrai „Reuters“ pranešė, kad šį mėnesį „Renault“ pradės pigesnės savo, elektra varomo „Twingo“ modelio versijos inžinerinius darbus, kurių gamybą planuojama pradėti per dvejus metus, siekiant užkirsti kelią įtemptai konkurencijai iš konkurentų Kinijoje.

Su šia medžiaga susipažinę du šaltiniai teigė, kad praėjusią savaitę vyko naujausios kartos „Twingo“ „užšaldymo koncepcija“, kurios metu patvirtinami ir nustatomi transporto priemonės aptakumai. Šis procesas yra konfidencialus, todėl šaltiniai atsisakė būti identifikuoti.

Vienas iš šaltinių pridėjo, kad „Renault“ elektromobilių padalinys „Ampere“ dabar pradės tiekėjų atranką, prototipų kūrimą ir gamybos išplėtimą.

„Renault“ siekia sutrumpinti automobilio kūrimo laiką, palyginti su penkerių metų vidurkiu, egzistuojančiu tarp senesnių automobilių gamintojų. „Renault“ sukūrė pilnai elektra varomą „Megane“ modelį per ketverius metus, o elektrinį „R5“, kuris šiais metais pasirodys prekyboje – per trejus metus.

Siekdami pagreitinti „Twingo“ išleidimą, inžinieriai sumažins dalių kiekį 20 proc., naudodami bendresnius komponentus ir tiekėjų turimas dalis, praėjusį mėnesį Prancūzijos laikraščiui „Les Echos“ teigė „Renault“ technologijų vadovas, Gillesas Le Borgnesas.

Trečiasis šaltinis, taip pat žinantis apie „Renault“ planus 2026 metais pradėti masinę „Twingo“ gamybą teigė, kad modelis bus gaminamas Slovėnijoje esančiame Novo Mesto mieste, kuriame gaminamas ir dabartinės kartos, pilnai elektrinis „Twingo ZE“ modelis.

Per praėjusius 30 metų, buvo parduoti daugiau nei 4 milijonai „Twingo“, įskaitant iškastiniu kuru ir elektra varomus modelius.

Didžiausi pasaulyje Kinijos elektrinių transporto priemonių gamintojai sparčiai veržiasi į Europos rinką, spausdami tokius gamintojus kaip „Renault“, sumažinti kaštus ir sutrumpinti laiką, reikalingą naujojo modelio pateikimui į rinką.

Kinijos elektromobilių gamintojai sutrumpino naujo automobilio kūrimo laiką iki vidutiniškai 2,5 metų, o tai yra vos pusė laiko, kuris įprastai reikalingas automobilių kūrėjams.

Europos automobilių gamintojai siekia gaminti mažesnius elektromobilius, kurių pardavimo kaina būtų žemiau 20 000 eurų (21 572 JAV doleriai), kad tokiu būdu galėtų konkuruoti su tokiais Kinijos prekių ženklais, kaip „BYD“.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas