Ruoškitės, benzininių ir dyzelinių automobilių dienos jau suskaičiuotas: Vokietijos automobilių milžinės siunčia žinutę, kuri gali nepatikti daugeliui lietuvių

Arnas Balčiūnas

2023-08-29, 12:30

13 komentarai (-ų)

Elektrinių automobilių senojo žemyno keliuose sparčiai daugėja, o Europos aplinkos agentūros duomenimis, lūžio tašku buvo 2019 metai. Nuo to laiko naujai registruotų elektrinių automobilių padaugėjo bene 10 kartų ir šis skaičius nesustoja augti.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Ruoškitės, benzininių ir dyzelinių automobilių dienos jau suskaičiuotas: Vokietijos automobilių milžinės siunčia žinutę, kuri gali nepatikti daugeliui lietuvių

Ekspertai tikina, kad prie elektrinių arba iš dalies elektrinių automobilių populiarumo prisideda naujų modelių atsiradimas ir pasipildanti antrinė rinka. Vairuotojams siūlomas visas pluoštas tikrųjų elektromobilių, iš elektros lizdo įkraunamų plug-in bei hibridų.

Didieji Vokietijos automobilių gamintojai pasidalino 2022 metų pardavimų duomenimis ir visi jie rodo tą patį. „Volkswagen“, „Audi“ ir „Mercedes-Benz“ fiksuoja augantį elektrinių automobilių populiarumą, o tuo pačiu mažėja vidaus degimo varikliais aprūpintų transporto priemonių paklausa.

„Volkswagen“

„Volkswagen“ turėjo pakankamai gerus metus, o elektromobilių pardavimai išaugo 23,6 proc., lyginant su 2021 metais. Skelbiama, kad praėjusiais metais Vokietijos gamintojas pardavė ir pirkėjams pristatė 330 tūkst. elektrinių automobilių. Tiesa, nepaisant didėjančio šių modelių populiarumo – bendri pardavimai krito.

Remiantis „Volkswagen“ pateikiamais duomenimis, praėjusių metų pardavimai susitraukė 6,8 proc., o iš viso buvo pristatyta 4,56 mln. transporto priemonių. Teigiama, kad pagrindinė to priežastis – sutrikimai komponentų tiekimo grandinėje. Įdomu tai, jog europiečiams tai didelių bėdų nepridarė ir čia pardavimai išaugo 18 proc. ir pasiekė 640 tūkst. ribą.

„Volkswagen“ planuoja iki 2026 metų išleisti 10 naujų elektromobilių pagal savo ACCELERATE planą, todėl ji pretenduoja tapti elektromobilių rinkos lydere su daugybe pasirinkimų pirkėjams – nuo pigesnių modelių iki tokių flagmanų kaip „VW ID.7“. Būtent ID serijos modeliai buvo pagrindinė bendrovės sėkmės priežastis.

Praėjusiais metais buvo parduota 170 tūkst. „Volkswagen ID.4“ elektrinių automobilių, o puikius rezultatus fiksavo ir ID.3 ar ID.6 modeliai. Pastarieji daug dėmesio susilaukė Kinijoje, JAV bei Švedijoje. Skelbiama, kad VW pardavė maždaug 580 tūkst. ID serijos elektromobilių, skaičiuojant nuo 2020 metų rugsėjo.

Be elektromobilių, visureigiai ir toliau yra stiprioji „Volkswagen“ pusė, o prekės ženklas koreguoja savo portfelį, kad atitiktų augančią visureigių paklausą. Visureigių pardavimai išaugo nuo 4 proc. iki 45 proc., o daugiau nei 80 proc. Volkswagen pardavimų JAV sudaro būtent šio tipo automobiliai. Išskirti būtų galima „T-Roc“ modelį, kuris sulaukė didžiulio europiečių susidomėjimo.

Kaip bebūtų, 2023 metai gali būti dar vieni iššūkių metai. „Volkswagen“ ir toliau susiduria su puslaidininkių tiekimo problemomis ir tai gali turėti didžiulę įtaką ir šių metų pardavimų statistikai. Nepaisant to, bendrovė stengiasi sumažinti pristatymo laiką.

„Mercedes-Benz“

2022 metais „Mercedes-Benz“ pristatė daugiau nei 2 mln. transporto priemonių, o tai yra 1 proc. mažiau nei 2021 metais. Nepaisant to, išaugo elektrinių automobilių pardavimai, o tuo pačiu sumažėjo vidaus degimo varikliais aprūpintų modelių paklausa.

Praėjusiais metais bendrovė užfiksavo smarkiai išaugusį elektromobilių pardavimų augimą – xEV modelių, įkraunamų hibridinių ir akumuliatorinių elektrinių transporto priemonių, pardavimai perkopė 319 tūkst. ribą. „Mercedes-Benz“ užfiksavo 19 proc. augimą, lyginant su 2021 metais. Tai sudaro 15 proc. visų bendrovės pardavimų. Verta pastebėti ir tai, jog visiškai elektrinių automobilių pardavimai išaugo net 124 proc. ir pasiekė 117,8 tūkst. ribą.

Verta prisiminti ir tai, jog „Mercedes-Benz“ siekia pereiti tik prie elektrinių automobilių gamybos. Dar visai neseniai, bendrovės vadovas atskleidė, jog bendrovė ketina išplėtoti savo greitųjų įkroviklių tinklą visame pasaulyje, o jis turėtų pasiekti 10 tūkst. krovimo stotelių ribą bei pasiūlyti ekologišką energiją. Darbai dar šiemet prasidės JAV ir Kanadoje, o iki 2030 metų turėtų pasiekti ir Europą, Kiniją bei kitus regionus.

Vienas didžiausių privalumų, kurį žada „Mercedes“ atstovai – galimybė jų įkrovimo tinklu naudotis visiems norintiems. Tokiu atveju bendrovė įgytų didelį pranašumą prieš JAV elektromobilių milžinę „Tesla“, kuri nors ir turi 40 tūkst. įkroviklių visame pasaulyje, tačiau jie yra prieinami tik šios bendrovės automobilių savininkams.

„Audi“

Prekinis ženklas, kuris užfiksavo bene didžiausią elektrinių automobilių paklausos augimą. Vokietijos automobilių gamintojo elektromobiliai pernai sulaukė 44 proc. didesnio susidomėjimo. Skelbiama, jog bendrovė pardavė 118 tūkst. tokio tipo transporto priemonių. Bendri 2022 metų pardavimai siekia 1,61 mln. vienetų, o Europoje užfiksavo net ir geresnius metus nei 2021 metais.

Kaip jau minėjome, „Audi“ pernai pardavė 118 196 elektrinius automobilius, o daugiausiai dėmesio susilaukė tokie modeliai kaip „Audi Q4 e-tron“, „e-tron GT quattro“ bei „e-tron“. Vokiečiai jau spėjo pristatyti ir vieną modelį, kuris rinkoje pasirodys šiemet – tai „Q8 e-tron“, o dar iki 2026 metų ketina visiškai nutraukti vidaus degimo varikliais aprūpintų automobilių kūrimą ir palaipsniui stabdyti jų gamybą.

Verta pastebėti ir tai, jog „Audi“ pernai užfiksavo ir didesnį susidomėjimą sportiniais automobilių variantais. „Audi Sport“ modelių pardavimai pasiekė 45,5 tūkst. ribą, o tai yra 15,6 proc. daugiau nei 2021 metais.

13 komentarų

Bronka

Šiaip galėtų dar baudas išrašyti visiems už tai kad su vidaus degimo varikliais važinėja TSRS senoji Lietuva 🫡

Propoganda jabana

Urode kas tavo motina piso kad toks daunas esi minkšto bybio darbo darytas tokius straipsnius rašai stabdžiu skysti geri?

Arūnas

Bele pezėti... patys vokiečiai gamins tik kitiem nes pelnas geras. O realiai koks idiotas turi būti kad vietoje kelionės kuri trunka 15h važiuosi 4 paras tik į vieną pusę nes akumą krausi 3 kart ilgiau nei kelionė trunka? Mūsų infrastuktūra nepritaikyta. Kur krauti tų lygintuvų... o ką kalbėti apienklimatą... drėgmė drėgmė drėgmė... Tyli apie pastoviai degančias baterijas jų... į požeminius garažus neįleis... į centrus neįleis, į laivus neįleis... Kas per š... ir visi peza kaip čia ekonomiška kaip pigų... nei per vieną galą nepigu, o taršenis už 10m atvažinėjusią auto...

Patarimas

Arnai, mažiau triesk su savo kvailais straipsnių pavadinimais. Tavo dienos greičiau gali buti suskaičiuotos, nei automobilių. Važinejom ir važinesim su vidaus degimo varikliais dar ilgai.

Lt

Laivus,lėktuvus reik gaminti naujus, nes jie LB teršia.Daba elektromobilį pirkti neverta.Gal po kokių 10 metu,kaip iśspres problemas su įkrovimu ir baterijom..kas daba prisipirks tas vėliau LB gailesis.

algis

Burlokai -kacapai per vieną dieną sprogdindami Ukrainą į orą išmeta daugiau teršalų negu LT automobiliai per metų metus....o pasaulis tik linksi galvomis ir sako.... labai blogai....

Ramiakas

Ech... Ir vėl reiks iš kojinytės imti. Tas išsvajotasis 1 su šešiais nuliukais taip niekad jaučiu ir nesusitaupys 🤤

Filadelfijus

Pavadinimas idealiai atitinka šlapimo spalvos spaudos reikalavimus, kelia neigiamas emocijas - žemiausias lygis. Ko nepadarys už pinigus?

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas