Situacija tarp Kinijos ir JAV darosi įtempta: kinai griežtai pasisako dėl JAV planuojamo įstatymo, įžvelgia vietinių gamintojų pranašumus

Kinija oficialiai metė iššūkį Jungtinėms Amerikos Valstijoms ir jų Infliacijos mažinimo įstatymui (IRA). Pekinas teigia, kad įstatymas elektrinėms transporto priemonėms, palankesnis JAV kompanijoms, kadangi suteikia joms pranašumą šioje greitai augančioje rinkoje.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Situacija tarp Kinijos ir JAV darosi įtempta: kinai griežtai pasisako dėl JAV planuojamo įstatymo, įžvelgia vietinių gamintojų pranašumus

Ginčo esme tapo dosnios IRA mokesčių lengvatos vartotojams, norintiems įsigyti elektrinius automobilius. Šiuo metu, tokios lengvatos siekia iki 7500 JAV dolerių, tačiau yra keletas apribojimų. Norint pasinaudoti lengvata, tiek įsigyjama transporto priemonė, tiek jos baterijos komponentai turi būti pagaminti Šiaurės Amerikoje.

Tokia nuostata siekiama paskatinti JAV automobilių pramonę, tačiau kartu užkertamas kelias kitoms šalims automobilių gamintojoms, konkrečiai Kinijai – šiuo metu turinčiai didžiausius elektrinių transporto priemonių gamybinius pajėgumus.

Dėka valstybės paramos, Kinija ilgą laiką pirmavo elektromobilių lenktynėse. Tokiems gamintojams kaip BYD, „Nio“ ir „Xpeng“ plečiantis į naujas rinkas, IRA gali sulėtinti šį progresą patekti į pelningą JAV rinką.

Tai jau ne pirmas kartas, kuomet Kinija pasisako prieš JAV įstatymus. Prekybos ginčai tarp šių šalių nėra svetimi, o šis naujausias konfliktas, tikėtina, įžiebs ir daugiau kibirkščių elektromobilių rinkoje.

JAV prekybos atstovė Katherine Tai suskubo ginti infliacijos mažinimo įstatymo, argumentuodama, kad tai vaidina svarbų vaidmenį, greitinant perėjimą prie švaresnės energijos. Ji taip pat apkaltino Kiniją, naudojant ne rinkos strategijas, kurios pirmiausiai neša naudą Kinijos gamintojams.

Bylą nagrinėjant Pasaulio prekybos organizacija, kol kas per anksti pasakyti koks bus galutinis sprendimas. Prekybiniai ginčai neretai trunka mėnesius ar net metus, o lemiamas sprendimas, tikėtina turės įtakos elektromobilių ateičiai.

Šioje vietoje dalykai tampa įdomūs: jei Pasaulio prekybos organizacija bus palanki Kinijai, JAV galės apskųsti sprendimą. Nors tai uždelstų ir apsunkintų visą procesą, tai taip pat išryškintų giliai įsišaknijusias PPO problemas. Galimybė apskųsti sprendimus aukščiausioje apeliacinėje institucijoje šiuo metu yra apribota, nes nuo 2019 metų, JAV blokuoja teisėjų skyrimą.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas