„Tesla“ susigrąžino elektromobilių lyderės pozicijas: aplenkė Kinijos milžinę, paaiškėjo, kas tai nulėmė

Arnas Balčiūnas

2024-04-10, 07:15

0 komentarų

BYD pirmojo ketvirčio pardavimai nukrito 43 proc., taip sugrąžindami didžiausio elektromobilių pardavėjo titulą „Tesla“, po to, kai BYD jį pelnė praėjusiais metais.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Tesla“ susigrąžino elektromobilių lyderės pozicijas: aplenkė Kinijos milžinę, paaiškėjo, kas tai nulėmė

Kaip teigiama pirmadienį Šendženo akcijų biržai pateiktame pranešime, per pirmąjį ketvirtį, BYD pardavė 300 114 elektromobilių, o tai yra kur kas mažiau nei per rekordinį ketvirtį, kai per praėjusių trijų mėnesių laikotarpį buvo parduoti 526 409 elektromobiliai, tokiu būdu pralenkiant „Tesla“. Palyginus su praėjusiais metais, BYD pirmojo ketvirčio pardavimai padidėjo 13 proc.

Tačiau BYD ketvirčio pardavimo apimčių mažėjimas reiškia, kad „Tesla“ susigrąžino pirmojo ketvirčio pardavimų titulą, atlikdama 386 810 pristatymų, o tai yra 20 proc. mažiau, nei praėjusį ketvirtį, arba 8,5 proc. mažiau, palyginus su praėjusiais metais.

„Tesla“ pardavimų smukimas įvyko dėl sumažėjusios bendrosios paklausos ir sulėtėjimo Kinijos rinkoje, kur BYD vedami vietiniai konkurentai, paskatino kainų karus. Antradienį paskelbti Kinijos keleivinių automobilių asociacijos duomenys teigia, kad per kovo mėnesį „Tesla“ pardavė 89 064 Kinijoje pagamintas transporto priemones, o tai yra 0,2 proc., daugiau, nei praėjusiais metais.

Taigi, „Tesla“ susigrąžinta pardavėjo karūna tik parodo, kad bus sudėtinga mesti iššūkį jos įtakai pasaulyje, ypatingai kai abi įmonės tikisi sulėtėjusio elektromobilių pardavimo apimčių augimo Kinijos rinkoje. Tai taip pat parodo, kad BYD trumpalaikis dominavimas susidarė dėl jos kainų mažinimo vietinėje rinkoje.

Akcijų biržai pateiktame pranešime teigiama, kad per pirmąjį ketvirtį, BYD pardavė 626 263 visų tipų transporto priemones, o tai yra 13 proc., daugiau nei praėjusiais metais, tačiau 34 proc., mažiau, nei rekordinį ketvirtąjį ketvirtį, per kurį buvo parduotos 944 779 transporto priemonės.

Per kovo mėnesį buvo parduota 302 459 transporto priemonės, o tai yra 46 proc., daugiau nei ankstesniais metais ir tai yra antras didžiausias mėnesio pardavimo rodiklis. Gruodžio mėnesį, BYD pranešė apie visų laikų mėnesio pardavimo rekordą – 341 043 transporto priemones.

Pilnai elektrinių modelių pardavimai kovą pasiekė 139 902 ir tai sudarė 36 proc., padidėjimą per metus, kai tuo tarpu „plug-in“ hibridų pardavimai kilo 56 proc., ir pasiekė 161 729.

Nuo vasario mėnesio BYD reagavo į kainų karą, kurį „Tesla“ Kinijoje pradėjo praėjusių metų pradžioje, sumažindama naujausių versijų kainas nuo 5 iki 20 proc., palyginti su ankstesnėmis.

Remdamasi šaltiniais, „Reuters“ pranešė, kad praėjusią savaitę, BYD 2024 metams nustatė 3,6 milijonų pardavimo tikslą, kuris yra 20 proc., didesnis, nei ankstesni.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas