Vidaus degimo variklių dienos suskaičiuotos: netrukus įsigaliojantiems pokyčiams pritaria ir didieji gamintojai, tačiau pabrėžė vieną dalyką

Automobilių rinka Europoje jau visai netrukus pasikeis visiškai. Europos Parlamento ir Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitarime numatoma, kad jau nuo 2035 metų bus uždrausta naujų automobilių gamyba su vidaus degimo varikliais gamyba.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Vidaus degimo variklių dienos suskaičiuotos: netrukus įsigaliojantiems pokyčiams pritaria ir didieji gamintojai, tačiau pabrėžė vieną dalyką

Pastarasis pasiūlymas buvo pateiktas dar 2021 metų liepą, o visai neseniai įvyko balsavimas, kuris galutinai patvirtino planuojamus pakeitimus. Europos Parlamentas nusprendė, jog nuo 2035 metų bus uždrausta naujų benzininių ir dyzelinių automobilių prekyba.

Dabar aiškėja, jog tokio sprendimo pakeisti neketins ir didieji Europos automobilių gamintojai. Pažymima, kad tam įtakos neturės ir šių metų Europos Parlamento rinkimai.

Ženevos automobilių parodoje surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjęs Europos automobilių gamintojų asociacijos ACEA prezidentas Luca de Meo sakė, kad automobilių pramonės „kaip verslo lyderių pareiga nėra prieštarauti reglamentui“.

„Mes neketiname prieštarauti 2035 metais įsigaliojančiam nutarimui", - sakė de Meo, kuris taip pat yra ir „Renault“ generalinis direktorius. „Dabar turime imtis darbų“.

„Renault“ generalinio direktoriaus teigimu, pramonė jau investavo milijardus į elektrifikavimą, ir tai būtų iššvaistyta, jei būtų atsisakyta laipsniško vidaus degimo variklių atsisakymo.

„Pramonė jokiu būdu negali grįžti į pradinę padėtį. Tai blogai aplinkai. Įgyvendinti tokį draudimą yra potencialiai įmanoma, tačiau tam turi būti sudarytos ir tinkamos sąlygos", - sakė jis.

Lėtėjantis elektromobilių paklausos augimas padidino spaudimą Europos automobilių pramonei mažinti sąnaudas ir kurti įperkamus modelius, nes nauji Kinijos konkurentai atvyksta su pigesniais modeliais.

Automobilių gamintojai ne kartą teigė, kad norint padidinti elektromobilių paklausą ir paskatinti masinį jų naudojimą, reikia daugiau valstybės subsidijų ir visur esančios įkrovimo infrastruktūros.

14 komentarų

Jonas

Miškus iškirto dabar žiūri kad pasidarė sunku kvėpuoti tai kabinasi prie automobilių asilai prakeikti

Pilietis

Manau pažais, įsitikins, kad elektromobiliai netenkina kasdienių poreikių, ypač žiemą ir tolimesnėse kelionėse, ir sugrįš prie vidaus degimo variklių.

Algirdas

Tegul politikai įvardina akivaizdžią naudą elektromobilio naudotojui, supaprastina eksploatavimą ir tada galima priiminėti tokius sprendimus. Vakar važiavau per Vilnių ir specialiai žiūrėjau kur čia galėčiau esant reikalui pasikrauti elektromobilį.... Kol kas nematau perspektyvos. Prisiminiau pirmuosius išmaniuosius telefonus, kai visi kišenėse nešiojosi pakrovėjus nes nelaikė jų baterijos. Elektromobiliai- tas pats. Jie išsikrauna greitai, bijo ekstremalių oro sąlygų o krovimo laikas toks, kad su dyzeliu jau būčiau norimoje vietoje net 4 kartus užsukęs į degalinę. Dar vienas klausimas? Kokią procento ęnelektros energijos generavijos dalį 2035aisiais sudarys iškastinis kuras?... Ties tuo gal ir pabaikime nesąmonių muziejų

Faustas

O tas batareikes pagaminti irpo to utilizuoti daugiau teršia nei koks benzininis ar dyzelinis automobilis.Arba paimkim kruizinius laivus,konteinervežius ir kitus laivus-tie tai kuro sudegina nerealiais kiekiais.O kur dar traukiniai,lėktuvai,karinė technika? Nori iš ubagų atimt transportą o alternatyvasušikti elektriniai kurie žiemą kaip sraigės juda jei išvis pajuda.

Vitas

Ta straipsni reik pavadint "durnelis rašo" amerai su sausu istatymu vos galo negavo,o europos sajunga su tais batareikineis auto,visi mato kad tai yra #ūdas ir nereik jokiu irodimu.

Algis

Aš neįgalus -vienisas žmogus gavęs pensija pirksiu tą suda elektromobilį ! Tik gal kas patars....kiek ateityje ,, ignicio ,, vagys skaičiuos už pakrovimą ir kur desime senus akumuliatorius? p.s. gal s.gentvilas surinkdines?

G.

Jei tu pensininkas ir dar neįgalūs tai kokį atsiprašant š čia malį? Batareikos neipirksi, o jau benziną tai be problemų?

Lankytojas

Jau atejo galas pradejo vel atidarineti linijas su vidaus degimo varikliais nes tie tramvajai nepasiteisino ...zuvo sudege labai daug zmoniu juose cia tik lietuva taip bludina del tu batareiku o zurnaliuksciai tures atsakyti uz sita varoma propaganda...ir labai skaudziai

W

Kiek galite tapai per tapati rašinėti, jau kelius metus iš eilės. Negi nieko daugiau neturit parašyt.

Oatarimas

Baik čia triest, Lukai. Ar nebeturi apie ką rašyti ? Juokingas esi su savo rašliavomis.

Lankytojas

Nerasiekit nesamoniu nes be vidaus degimo varikliu masinu neapseisit nes ar karo atveju ar elekros stigius ir stoves tie elekromibiliai sustinge o ta europos sajunga nupezo del tos svaros del to oro gero pirma sutvarkykit kas dedasi indijoje afrikoje rusijoje ar lotynu amerikoje juokiasi is europos durnumo tiesiog nera zodziu be vidaus degimo varikliu uzeis neramumai taip kaip ukrainoje lakstysit ieskodami masineles su gazuoliu varoma ir baikit dumti akis geriem zmonem

Vasia

Greičiausiai pačiai europos sąjungai su elektromobiliai ateis galas jeigu taip durniuos

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas