„Volvo“ vadovas sukritikavo perėjimą prie elektromobilių: pažėrė aštrios kritikos daugeliui gamintojų, strategiją pavadino klaidinga

Evioni.lt

2023-02-24, 14:43

6 komentarai (-ų)

„Volvo“ generalinis direktorius išreiškė savo nuomonę apie vangų automobilių pramonės perėjimą link elektromobilių gamybos. Švedų koncerno galva Jimas Rowanas mano, jog dabartinė automobilių gamintojų strategija, besiremianti lėtu perėjimu link visiškai elektrinių automobilių pasiūlos, tuo pačiu metu gaminant automobilius ir su vidaus degimo varikliais, yra klaida.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
„Volvo“ vadovas sukritikavo perėjimą prie elektromobilių: pažėrė aštrios kritikos daugeliui gamintojų, strategiją pavadino klaidinga

Tokie teiginiai, praėjusią savaitę nuskambėję per šio automobilių gamintojo finansinių rezultatų pristatymą, yra lyg įspėjimas tokioms kompanijoms kaip „Toyota“, kurios, bent jau kol kas, priešinasi vien elektromobiliams skirtos trajektorijos įgyvendinimui.

Kaip rašoma portale „Automotive News“, J. Rowanas teigė, jog renkantis dvigubą kelią - investuojant tiek į vidaus degimo variklius, tiek į elektra varomas elektrines transporto priemones „rizikuojama prarasti rinkos pozicijas“, todėl „Volvo“ buvo pakankamai drąsus gamintojas, pasirinkdamas investavimą vien tik į elektrifikavimą dar prieš naujos eros pradžią, kuri, jo teigimu, yra neišvengiama.

„Didžiulė permainų pramonėje problema yra ta, kad jei neinvestuojate prieš taip vadinamą tendencijų posūkį, tada jį praleidžiate ir, kai rinką pagaliau pasiekia minėti pokyčiai, tampate nepasiruošę. Mes investuojame į ateitį“, – sakė jis.

Vasario pradžioje buvo pranešta, jog „Toyota“ koncernas planuoja didinti tiek elektromobilių, tiek vidaus degimo varikliu (ICE) varomų automobilių pardavimą, o bendrovės atstovai teigia, kad energijos šaltinių diversifikavimas yra tinkamiausia strategija žiūrint į ateitį.

„Laikas parodys, kad mūsų požiūris išties yra teisingas, – Tokijuje sakė „Toyota“ vyriausiasis mokslininkas Gillas Prattas, – vienaip ar kitaip pasaulyje bus naudojamos įvairios automobilius varančios jėgainės.“

„Volvo“ vadovas įsitikinęs, kad iki 2025 m. šio Švedijos automobilių gamintojo VDV ir EV modelių kainos suvienodės. Vienintelis dalykas, kuris iki šiol trukdė visapusiškam „Volvo“ elektrifikavimui, buvo didelės žaliavų, ypač ličio, kainos. Litis, kaip žinia, yra pagrindinis šiuolaikinių aukštos įtampos baterijų elementas.

„Realiai, tai yra vienintelis dalykas, kuris trukdo visapusiškam perėjimui prie elektra varomų modelių“, - sakė J. Rowan. „Mes kalbamės su ličio kasyklomis ir perdirbimo gamyklomis, kad gautume tiesioginę prieigą prie šio metalo už kaip įmanoma konkurencingesnę kainą“, – sakė jis ir pridūrė, jog tokios technologijos, kaip ličio geležies fosfatas, padės dar labiau sumažinti elektromobilių kainą.

Pasitelkdama vieną agresyviausių pokyčių strategijų automobilių pramonėje, „Volvo“ iki dešimtmečio pabaigos nori tapti prekės ženklu, gaminančiu tik elektra varomus automobilius. Investuotojų iš Kinijos valdoma markė elektromobilių asortimente jau turi „C40 Recharge“ ir „XC40 Recharge“, tačiau norint pasiekti savo tikslą reikalinga dar didesnė įvairovė. Dėl šios priežasties jau kuriamas septynvietis „EX90“ ir mažesnis „EX30“, kuris gamoje pagal dydį ir kainą įsiterps po „XC40“, bei bus siūlomas tik prenumeratos pagrindu.

6 komentarų

Hose

Taipppp... pagal kinų dudelę... Dėja, bet kinai ir nemaža dalis turtingųjų valstybių pereina didžiuliu procentu ant elektros. Metai iš metų 100%+ augimas elektroje. Štai volkswagen'as kinų rinkoje turėjo daugiau nei 50٪ pelno iš pardavimų kinuose, bet kas nutiko??? Kinai, kad ir and id4 varo, nes softas neveikia ir gėdingi atstumai iš x baterijos kart y dydžio... tai rinka volksvagenam prarasta nežinia kiek metų(nežinia ar persiorentuos į visišką kokybišką elauto). Dyzelių ir benzų peparduoda juokingai kaip lyginant 2m atgal. Tas pats ir kitiems gamintojams, jei nepersiorentuoja, naujas mašinas beperka vis daugiau tik elektrines visosevalstybėse, kur dominavo yprastas kuras ir tas procentas nekaip atrodo. Kalbu apie naują auto dominantines valstybes, kur LT nedominuoja, tai pas mūsų nesimato taip jau..

Susirūpinęs

Niekas nekalba apie elektromagnetinį spinduliavimą vairuojant ev !!! O be reikalo !!! Yra infos, kad ultra turtuoliai atsisako važiuoti ev !!!

Kažkas

Nesu tikras ar spinduliavimao dažnis x stipris blogesnis sveikatai nei wifi hot spot iš telefono į daugelį auto nuo 2019m kuriuos vairavau. Bet galva momentaliai apsisuka, kai mieste nuo sankryžos pajuda dyzelis ir dujos su savo vėžiu varomu kvapu į saloną.😵

Afrika Antarktida Sibiras

Elektra netinka, o ir ne visur yra, arba nera ikrovimo, arba del salcio nelaiko baterijos.

Vidmantas

Kol nebus baterijos keičiamos ,o ne įkraunamos iš tų elektromobilių bus didelis šnipštas

Nuomonė

Švedas šoka pagal kinų dūdelę ir orientuojasi tik į miestus. Japonai praktiskesni : kam afrikieciui savanose , o azijieciui dykumose elektromobilis ? Kur ji pasikrauti ? Ir Toyota laimes. Dyzelius gamins dar šimtą metų. O Volvo varvins seilę....

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas