„Ignitis“ dalinasi naudingu patarimu: atskleidė, kaip galima sutaupyti įkraunant savo elektromobilį

Pranešimas spaudai

2023-05-09, 09:21

1 komentaras

Sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“ nuolat ieško galimybių savo klientams pasiūlyti tokių sprendimų, kurie leistų energiją naudoti efektyviai ir taupyti.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Ignitis“ dalinasi naudingu patarimu: atskleidė, kaip galima sutaupyti įkraunant savo elektromobilį

Vienas tokių sprendimų – išmanus elektromobilio įkrovimas, leidžiantis taupyti pinigus, kai elektromobilis įkraunamas namuose. Tokiam įkrovimui reikalingas „Ignitis“ nepriklausomo elektros tiekimo planas „Išmanus – Valandinis“ ir mobilioji programėlė „EnergySmart“.

„Ignitis“ produktų vadovas Justas Klimkevičius, paaiškina, kaip veikia išmanus elektromobilio įkrovimas: mobiliojoje programėlėje „EnergySmart“ esantis algoritmas įkrovimui parenka valandas, kuriomis elektra elektros biržoje yra pigesnė, ir tuo metu automatiškai įkrauna elektromobilį, o kiek pavyko sutaupyti, vartotojas gali matyti toje pačioje programėlėje.

„Elektromobilių savininkai, pasirinkę „Ignitis“ planą „Išmanus – Valandinis“, parsisiunčia mūsų mobiliąją programėlę, joje nustato norimas įkrovimo valandas, minimalų baterijos įkrovimo lygį ir palieka elektromobilį įsikrauti. O jeigu nutiktų taip, kad įkrautos baterijos reikia anksčiau nei buvo planuota, išmanųjį įkrovimą galima iškart išjungti toje pačioje programėlėje ir įsikrauti transporto priemonę įprastai“, – detalizuoja J. Klimkevičius.

„Ignitis“ atstovas paaiškina ir kaip apskaičiuojamas elektromobilio savininko sutaupymas. Anot jo, „EnergySmart“ programėlė rodo, kiek vartotojas sutaupė per visą laiką, nuo tada, kai pradėjo naudotis išmanaus įkrovimo paslauga. O tai apskaičiuojama vertinant, kiek laiko išmanus įkrovimas buvo sustabdytas tomis valandomis, kai elektros kaina biržoje buvo aukštesnė, nes programėlė susumuoja tokiomis valandomis neatliktų įkrovimo sesijų laiką ir apskaičiuoja tuo metu buvusią biržos kainą su PVM. Žinoma, svarbu suprasti, kad tai nėra galutinė elektros energijos kaina, nes be biržos dedamosios vartotojas moka skirstymo, perdavimo ir kitas galutinio tarifo dedamąsias. Pavyzdžiui, praėjusią savaitę, klientai, išmaniai įkraudami elektromobilius, per savaitę sutaupė iki 4,41 Eur (be PVM ir kitų mokesčių).

J. Klimkevičius atkreipia gaminančių vartotojų dėmesį, kad kalbant apie sutaupymus, jiems svarbu žinoti, jog programėlė nevertina tinkle sukauptos energijos panaudojimo ir remiasi tik elektros kaina biržoje, nevertindama realiu laiku gaminamos ar tinkle sukauptos elektros energijos.

Pasak J. Klimkevičiaus, išmanaus elektromobilių įkrovimo paslauga nuolat tobulinama, „Ignitis“ inovacijų ekspertai kuria daugiau galimybių gaminantiems vartotojams, kurie turi įsirengę saulės elektrinę namuose.

Šiuo metu į „EnergySmart“ programėlę išmaniam įkrovimui galima pridėti šių gamintojų elektromobilius: „Audi“ e-tron, „Cupra“, „Hyundai“, „Volkswagen“, „KIA“, „Seat“, „Škoda“, „Tesla“ ir „BMW“. Programėlė nuolat tobulinama, kad ja galėtų naudotis kuo daugiau elektromobilių savininkų.

1 komentarų

Senė

Kaip galima sutaupyti, turint saulės energiją, o už persiuntimą nemokėti, nes sunaudoju visą savo reikmėms? Koks gali būti siuntinėjimas ir pasaugojimas, kai nėra ko saugoti, naudoju savo reikmėms.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas