Baigėsi kvietimas individualių namų renovacijai – sulaukta arti 2 tūkst. paraiškų

Pranešimas spaudai

2024-04-05, 07:54

0 komentarų

Balandžio 2 dieną baigėsi kvietimas norintiems atnaujinti savo individualų gyvenamąjį namą ir padidinti energinio naudingumo klasę.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Baigėsi kvietimas individualių namų renovacijai – sulaukta arti 2 tūkst. paraiškų

Mėnesį laiko trukęs kvietimas sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo – gauta arti 2 000 paraiškų už daugiau nei 16 mln. eurų. Aktyviausiai namų modernizavimo galimybėmis domėjosi Kauno, Vilniaus ir Alytaus rajonų gyventojai.

„Nors tokį kvietimą skelbiame ne pirmus metus, šį kartą susidomėjimas rekordinis. Džiugu matyti, kad gyventojai aktyviai naudojasi valstybės teikiamomis galimybėmis pagerinti savo gyvenimo sąlygas, mažinti energijos sąnaudas ir prisidėti prie bendrų šalies energetinių ir kovos su klimato kaita tikslų“, – teigia Gintarė Burbienė, Aplinkos projektų valdymo agentūros Pastatų modernizavimo departamento direktorė.

Pasak G. Burbienės, nesuspėjusieji pasinaudoti parama neturėtų nusiminti. Naujas kvietimas individualių gyvenamųjų namų modernizavimui planuojamas dar šių metų pabaigoje arba kitų metų pradžioje. Iš viso iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos iki 2025 m. šiai priemonei numatyti 44 mln. eurų.

Didžiausia galima kompensacinė išmoka vienam namo atnaujinimo projektui – iki 14 500 eurų. Kompensacinės išmokos dydis apskaičiuojamas padauginus namo naudingą plotą iki modernizavimo iš fiksuoto dydžio. Fiksuotas dydis už 1 m² namo naudingo ploto – 75 eurai.

Gautos paraiškos šiuo metu vertinamos. Paraiškos, atitinkančios nustatytus reikalavimus ir turinčios būtinuosius dokumentus, reitinguojamos pagal suteiktus vertinimo balus. Kuo žemesnė pastato energinio naudingumo klasė, tuo didesnis balas skiriamas. Įvertinus paraiškos tinkamumą bus rezervuojama apskaičiuota paramos suma ir pareiškėjas apie tai bus informuojamas.

Parama bus išmokama, jei atnaujinus gyvenamąjį namą bus pasiekta ne mažesnė nei B namo energinio naudingumo klasė (sertifikatas registruotas VšĮ „Statybos sektoriaus vystymo agentūroje“) ir skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudos sumažintos ne mažiau kaip 40 proc., lyginant su buvusiomis iki atnaujinimo.

Dėl kompensacinių išmokų kreipėsi fiziniai asmenys, nuosavybės teise valdantys vieno ar dviejų butų gyvenamosios paskirties namą. Namų renovacijos projektai turės būti įgyvendinti per 15 mėn. po kvietimo pabaigos, t. y. iki 2025 m. liepos 2 d.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas