Ekspertai paaiškina, kaip žinoti, kada laikas pirkti naują šaldytuvą

LG

Šaldytuvas yra laikomas vienu ilgaamžiškiausių buitinių prietaisų. Tačiau kaip žinoti, kada atėjo laikas naujo šaldytuvo įsigijimui? Šiuo klausimu savo įžvalgomis dalinasi „LG Electronics“ (LG) ekspertas Kiril Miliajev.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Ekspertai paaiškina, kaip žinoti, kada laikas pirkti naują šaldytuvą

Jei pradėjote gauti didesnes sąskaitas už elektrą, tačiau buitinių prietaisų naudojimo įpročiai nepasikeitė, gali būti, kad vienas iš prietaisų yra sugedęs, o tai gali lemti didesnes išlaidas. Energijos suvartojimas gali padidėti dėl netolygaus šaldytuvo kompresoriaus veikimo, todėl būtina apsvarstyti galimybę jį remontuoti arba pakeisti nauju. LG ekspertas rekomenduoja įsitikinti, kad šaldytuve yra įmontuota išmanioji technologija, kurios dėka galėsite lengvai kontroliuoti įrenginio veikimą ir išsiaiškinti jo gedimus. Taip pat tokia programinė įranga analizuoja kasdienius šaldytuvo naudojimo įpročius ir prireikus gali padėti sumažinti energijos sąnaudas, suteikiant galimybę nuotoliniu būdu įjungti šaldytuvo energijos taupymo režimą.

Šaldytuvas veikia garsiai

Šaldytuvas nėra pats tyliausias buitinis prietaisas, tačiau jam veikiant neturėtų būti girdimas joks triukšmas. Jis gali atsirasti dėl įrangos pažeidimų ir tais atvejais, kai įranga yra senesnė nei dešimties metų arba senesnė nei gamintojo nustatytas maksimalus garantinis laikotarpis.

Pirmiausia, išgirdus triukšmą, būtina patikrinti, ar šaldytuvas tinkamai prijungtas. Taip pat, eksperto nuomone, turėtumėte įsitikinti, ar šaldytuvo šonuose ir už jo yra pakankamai vietos vėdinimui, ar kompresorius nėra per daug apdulkėjęs, ar nėra apribotas oro patekimas.

Karšta šaldytuvo galinė dalis

Galinė šaldytuvo dalis turėtų būti šiltesnė nei priekinė. Tačiau jei šaldytuvo galinė dalis yra tokia karšta, kad ant jos sunku ilgiau išlaikyti ranką, būtina kreiptis į meistrą, kuris išspręstų šaldytuvo perkaitimo problemas ir, jei įmanoma, jas pašalintų. Siekiant užtikrinti, kad įrangos problema būtų aptikta laiku, rekomenduojama, kad šaldytuve būtų įmontuota išmanioji diagnostika. Pavyzdžiui, jeigu bus aptikta šaldytuvo pažeidimų, LG išmaniosios diagnostikos funkcija praneš per programėlę telefone ir pateiks diagnostikos rezultatus, kurie padės lengviau surasti problemos priežastį.

Greičiau genda maistas

Netinkamai laikomi produktai genda greičiau. Pavyzdžiui, jei šaldytuve esantys produktai yra sudėti per arti vienas kito, vėsus oras negali laisvai tarp jų cirkuliuoti, taip jiems sunkiau išlikti šviežiems. Problemai spręsti padėtų šaldytuve įmontuota linijinio vėsinimo technologija, kuri padeda išlaikyti vienodą temperatūrą, dėl kurios maistas ilgiau išlieka šviežias. Jeigu šaldytuve atsiranda temperatūros svyravimų, dėl kurių maistas genda greičiau, gali būti, kad pažeista šaldytuvo šaldymo sistema, todėl gali padidėti ir elektros energijos suvartojimas.

Šaldiklis šaldo per stipriai

Ideali šaldiklio temperatūra yra -6 laipsniai, tačiau jei ji atrodo žemesnė arba jei pastebite, kad ant šaldiklyje esančių produktų ar aplink patį šaldiklį susidaro ledas, tai gali būti rimta problema. Pirmiausia reikia atitirpinti šaldiklį ir kurį laiką stebėti jo veikimą. Jeigu ir vėl susidursite su ta pačia problema, laikas pirkti naują šaldytuvą.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas