Ekspertas atskleidžia, kaip sumažinti elektros energijos suvartojimą skalbiant

LG

Skalbimo mašina yra vienas iš dažniausiai naudojamų prietaisų namuose, todėl gali sunaudoti itin didelę dalį energijos. Lietuvoje atliktas tyrimas atskleidžia, kad 9 iš 10 apklaustų gyventojų bent vieną kartą per savaitę skalbia drabužius skalbimo mašinoje.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Ekspertas atskleidžia, kaip sumažinti elektros energijos suvartojimą skalbiant

Iš jų net 50 procentų apklaustųjų nurodė bent vieną būda, kaip jų įpročiai pasikeitė dėl padidėjusių elektros kainų. „LG Electronics“ ekspertas Kiril Miliajev paaiškino, kaip pakeisti kasdienius įpročius, kurie padės sumažinti skalbimo mašinos sunaudojamos elektros energijos kiekį.

Skalbimo mašiną leiskite tik maksimalia apkrova

Nepriklausomai nuo to, ar skalbimo mašinoje skalbiate didelį kiekį skalbinių, ar tik kelis drabužius, skalbimo mašina sunaudoją tiek pat energijos. Standartinis skalbimo mašinos talpos kiekis yra nuo 6,5 iki 12 kilogramų. Stengdamiesi vis dažiau išnaudoti maksimalų skalbimo mašinos pajėgumą, galite sumažinti ne tik skalbimų dažnumą, bet ir sutaupyti laiko, vandens ir elektros energijos.

Naudokite vėsų vandenį

Kitas būdas, padėsiantis sutaupyti elektros energiją – skalbti drabužius skalbimo mašinoje naudojant kuo žemesnę vandens temperatūrą, t. y. 20 laipsnių. Skalbdami drabužius palyginti žemos temperatūros vandenyje, dauguma audinių galite išskalbti taip pat gerai, kaip ir skalbdami juos šiltame ar net karštame vandenyje. Be to, tai gali netgi padėti prailginti drabužio tarnavimo laiką, nes vėsesnis vanduo apsaugo nuo susitraukimo ir spalvų išblukimo rizikos. Ne mažiau svarbu – skalbiant drabužius žemesnėje temperatūroje galima sutaupyti iki 90% elektros energijos, kurią skalbimo mašina sunaudoja šildydama vandenį.

Naudokite didelį sukimosi greitį

Kad drabužiai išdžiūtų greičiau, rekomenduojama naudoti didelį sukimosi greitį – ne mažiau kaip 1000 apsukimų per minutę, kad iš drabužių būtų kuo geriau pašalintas vandens perteklius. Tai ypač svarbu, jei drabužius džiovinate džiovyklėje. Kuo drabužis drėgnesnis, tuo daugiau laiko jis turi būti džiovinamas džiovyklėje ir sunaudojama daugiau elektros energijos.

Džiovinkite savo drabužius natūraliai

Jei įmanoma, džiovinkite drabužius natūraliai (ant džiovinimo lentos ar virvės) – tai yra puikus būdas sutaupyti elektros energijos kiekį ir sumažinti drabužių nusidėvėjimą. Natūralus drabužių džiovinimas taip pat padeda išvengti drabužių sukibimo dėl statinės elektros energijos, kuri kartais atsiranda naudojant sintetinius audinius.

Optimizuokite savo įpročius

Jei esate tarp 50% apklausos respondentų, kurie pakeitė savo skalbimo mašinos naudojimo įpročius, yra daugiau būdų, kuriais galima sutaupyti elektros energijos. Pavyzdžiui, galite įjungti savo skalbimo mašiną tam tikru paros laiku, kai elektros kainos yra žemesnės.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas