Ekspertas pataria, ką reikėtų žinoti prieš drabužius su vilna dedant į skalbimo mašiną

LG

Atėjus rudeniui, įvairūs vilnos drabužiai dėvimi vis dažniau, o skalbiant juos skalbimo mašinoje, reikia skirti daugiau dėmesio, jog jie dar kelerius metus išliktų minkšti, šilti ir neišsitampę. „LG Electronics“ ekspertas Kiril Miliajev pataria, kaip tinkamai skalbimo mašinoje skalbti drabužius su vilna.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Ekspertas pataria, ką reikėtų žinoti prieš drabužius su vilna dedant į skalbimo mašiną

Prieš pradedant skalbti, labai svarbu skalbinius tinkamai surūšiuoti. Atskirkite tamsius drabužius nuo šviesių, kad drabužiai neišbluktų. Be to, svarbu atkreipti dėmesį į vilnonio drabužio priežiūros etiketę, kurioje pateikiamos konkrečios gamintojo instrukcijos.

Jei joje nurodyta, jog drabužį galima valyti tik sausuoju būdu, patartina šių nurodymų laikytis.

Tinkamos skalbimo priemonės pasirinkimas

Pasirinkite švelnią, vilnai tinkamą skalbimo priemonę. Venkite balinimo priemonių ar stiprių cheminių medžiagų, nes jos gali pažeisti pluoštą ir sutrumpinti drabužių nešiojimo laiką. Puiku, jeigu jūsų skalbimo mašina turi funkciją, kuri automatiškai parenka tinkamiausią skalbimo ciklą ir skalbimo priemonės kiekį, taip užtikrindama optimaliausią skalbimo variantą ir išsaugodama esamą vilnonių drabužių būklę.

Dirbtinis intelektas – ir skalbimo mašinose

Kelių modelių skalbimo mašinose jau naudojamas dirbtinis intelektas. Pavyzdžiui, AIDD funkcija, remdamasi šiuolaikiniais dirbtinio intelekto algoritmais, nustato audinio tipą ir kiek drabužių reikia įdėti į skalbimo mašiną.

Taip užtikrinamas vilnoniams drabužiams pritaikytas skalbimo ciklas, skalbimo galią puikiai suderinantis su švelnia priežiūra. Veikiant šiai išmaniajai funkcijai galite būti tikri, kad skalbimo mašina švariai ir kruopščiai išskalbs jūsų švelnius drabužius.

Temperatūros ir centrifugos nustatymai

Vilnonius drabužius geriausia skalbti šaltu vandeniu. Šiltu ar karštu vandeniu skalbiami drabužiai gali susitraukti ar sukietėti. Įjunkite švelnų mažo sukimosi greičio ciklą, kad sumažintumėte skalavimų skaičių ir drabužių sugadinimo riziką. Kita vertus, jei AIDD funkcija yra prieinama, ji užtikrins tolygų vilnonių gaminių skalbimą ir kintamo sukimosi greičio parinktis.

Neperpildykite skalbimo mašinos

Nors ir norėtųsi skalbti visus vilnonius megztinius vienu metu, perkrauta skalbimo mašina gali veikti neefektyviai. Skalbiami drabužiai ar kiti skalbiniai turi judėti laisvai. Jeigu jūsų skalbimo mašinoje yra nerūdijančiojo plieno mentelės, jos užtikrins švelnesnį drabužių skalbimą.

Džiovinimas ir laikymas

Norėdami vilnonius drabužius išlaikyti minkštus ir neišsitampiusius, leiskite jiems išdžiūti patiems. Vilnonius drabužius rekomenduojama ištiesti ant švaraus rankšluosčio arba horizontalaus džiovinimo stovo, esančio toliau nuo radiatoriaus. Išdžiūvusius drabužius sulankstykite ir laikykite vėsioje, sausoje vietoje. Nekabinkite jų ant pakabų, nes ilgainiui jie gali prarasti savo formą.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas