Kinijoje pristatytas neįtikėtinas karinis dronas: tokios skraidyklės norėtų net amerikiečiai, o jos savybės privers išsižioti daugelį

Kinijoje prasidėjo didžiausia šalies aviacijos paroda, kuri kasmet rengiama Gvangdungo provincijoje šalies pietuose. Tačiau dar prieš jai prasidedant, praėjusį sekmadienį, žiniasklaidai buvo pademonstruotas įspūdingas dronas, kuris sužavėjo daugelį.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Kinijoje pristatytas neįtikėtinas karinis dronas: tokios skraidyklės norėtų net amerikiečiai, o jos savybės privers išsižioti daugelį

Kinai oficialiai pristatė naująjį „Wing Loong-3“ droną, kuris skirtas tiek žvalgybai, tiek ir karinėms operacijoms, o jo galimybės – atimančios žadą. Su geriausiais pasaulyje dronais lyginama skraidyklė gali įveikti daugiau kaip 10 tūkst. kilometrų, o su savimi gabentis daugiau kaip dvi tonas raketų.

„Wing Loong 3“ dizainas yra panašus į „Wing Loong 2“, kurį sudaro plonas korpusas ir stulpelis su iškilia V formos uodega ir pilvo peleku. Naujoji skraidyklė taip pat turi integruotas dienos šviesos ir infraraudonųjų spindulių kameras bei sensorius, kurie leis stebėti bei rinkti duomenis ne tik šviesiu paros metu, tačiau ir esant prietemai ar visiškai tamsai.

Skelbiama, jog „Wing Loong 3“ su savimi gali gabenti „PL-10E“ oras-oras raketas, kurių šaudymo nuotolis siekia 24 kilometrus. Šis dronas taip pat tinkamas gabenti prieštankines raketas „BA-7“, raketas oras-žemė „AG-300/M“. Nors oficialiai neskelbiama, tačiau tikėtina, kad šis galiūnas aprūpintas ir elektroninėmis ryšio ir radijo žvalgybos sistemomis.

Kalbant apie technines savybes, didžiausias „Wing Loong 3“ kilimo svoris yra 6200 kg, keliamoji galia – 2300 kg, skrydžio nuotolis – 10 000 km, o skrydžio autonomiškumas – 40 valandų.

Šios rinkos analitikai pastebi, jog Kinija stengiasi parodyti JAV valdžiai savo išaugusias karines galimybes, nes tarp šių dviejų valstybių ir toliau vyrauja įtampa dėl situacijos Taivano sąsiauryje bei Pietų Kinijos jūroje. Kai kurių kinų žurnalistų įsitikinimu, šalies technologijos jau po penkerių metų prilygs ir amerikietiškiems sprendimams.

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas