Rusija kare griebiasi neįtikėtinų technologinių sprendimų: Ukrainoje galimai aptikti net ir savižudžiai dronai

Rusija kare griebiasi neįtikėtinų technologinių sprendimų: Ukrainoje galimai aptikti net ir savižudžiai dronai

Arnas Balčiūnas

Karas Ukrainoje tęsiasi jau beveik mėnesį, o jame naudojamos priemonės po truputį peržengia visas įmanomas ribas. Kaip skelbia portalas „Daily Star“, Ukrainoje buvo pastebėti dronai „savižudžiai“, kurių galimu taikiniu buvo šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Ukrainos vidaus reikalų ministras Antonas Geraščenka pasidalino nuotrauka „Telegram“ programėlėje, kur matomas apgadintas „KUB-BLA Kamikaze“ dronas. Skirtingai nei tradiciniai dronai, šis geba identifikuoti savo taikinius ir juos susprogdina pasitelkdamas dirbtinį intelektą. Negana to, jo valdymui nereikalingas žmogus.

1647887295_0_drone-2-copy

Kalbėdamas apie tokių dronų gebėjimus savarankiškai sekti savo taikinius, „Human Rights Watch“ ginklų skyriaus vadovas Steve‘as Goose‘as pastebėjo, kad toks technologijų panaudojimas gali žengti gerokai per toli, suteikiant joms galimybę nuspręsti kas turėtų gyventi ar mirti. Jis pažymėjo ir tai, jog žmogaus kontrolė yra būtina, siekiant sumažinti civilių aukų ar sužeidimų skaičių.

KUB-BLA-Kamikaze-drone

Apie „savižudžių“ dronų panaudojimą kritiškai atsiliepė ir Vestpointo karo akademijos (JAV) Šiuolaikinio karo instituto atstovas Zachary Kallenbornas. Jo teigimu, tokių priemonių panaudojimas karo zonoje yra „reikšmingas karo pokytis“. Tiesa, 183 cm dydžio dronų, kurie gali skristi maždaug 130 km per valandą greičiu, panaudojimas nėra oficialiai patvirtintas.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas