Mokesčių inspekcija dalinasi puikiomis naujienomis: lietuviams bus grąžinta įspūdinga suma pinigų, tačiau taip pasisekė tikrai ne visiems

Lietuvoje jau prasidėjo pajamų deklaravimo periodas, o daliai nuolatinių Lietuvos gyventojų tai padaryti yra būtina. Deklaruoti pajamas ir sumokėti mokesčius, kaip ir kasmet, reikia iki gegužės 2 dienos.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Mokesčių inspekcija dalinasi puikiomis naujienomis: lietuviams bus grąžinta įspūdinga suma pinigų, tačiau taip pasisekė tikrai ne visiems

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad jau daugiau nei milijonas gyventojų pateikė pajamų mokesčio deklaracijas. 672 tūkst. deklaravo 287 mln. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų sumą, kuri jiems bus grąžinta iki liepos 31 d., o apie 233 tūkst. gyventojų deklaravo mokėtiną 100 mln. eurų GPM sumą.

„Džiaugiamės dideliu ir neblėstančiu gyventojų aktyvumu deklaruojant pajamas. Šiais metais milijoninio gyventojo, pateikusio pajamų mokesčio deklaraciją, sulaukėme Velykų savaitgalį – savaite anksčiau nei praėjusiais metais. Dėkojame tiems, kurie taip aktyviai jungiasi prie Elektorinės deklaravimo sistemos (EDS) ir nelaukiant paskutinės dienos deklaruoja pajamas“, – sako VMI vadovės pavaduotojas Martynas Endrijaitis, pažymėdamas, kad kol kas deklaracijas pateikė mažiau nei pusė iki gegužės 2 d. privalančių tai padaryti gyventojų.

Šiuo metu 315 tūkst. gyventojų grąžinta daugiau nei 136 mln. Eur pajamų mokesčio permokų.

Pritaikytas per didelis NPD – viena dažniausių priežasčių dėl kurios privaloma deklaruoti pajamas

Neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) tiesiogiai priklauso nuo gyventojo gaunamo darbo užmokesčio dydžio. Per dideliu NPD dažnai pasinaudoja tie gyventojai, kuriems metų eigoje padidėjo atlyginimas arba dirba keliose darbovietėse, taip pat, kai per metus gaunama ir kitų apmokestinamųjų pajamų (pavyzdžiui, priedų, priemokų, ligos pašalpų, nuomos pajamų, individualios veiklos pagal pažymą pajamų ir pan.).

Tokiu atveju metams pasibaigus NPD yra perskaičiuojamas. Paaiškėjus, kad pasinaudota didesniu nei priklauso metiniu NPD, mokesčio skirtumą gyventojas turi padengti.

Jeigu gyventojui buvo pritaikytas per mažas NPD, tokiu atveju jis savo pajamų mokesčio deklaracijoje matys pajamų mokesčio permoką ir ją susigrąžins deklaruodamas pajamas.

Gyventojams, kurie nustemba, kad pernai nekitus atlyginimui ar bendroms pajamoms, mokėtina ar grąžintina GPM suma nėra tokia pati, primename, kad NPD gali kisti ir dėl minimalios mėnesinės algos (MMA) pokyčių ar apskaičiavimui taikomos formulės. Metinio NPD skaičiuoklė pasiekiama VMI interneto svetainėje.

Kaip deklaruoti pajamas?

Paprasčiausias būdas gyventojams deklaruoti pajamas - savarankiškai, e. būdu, padedant deklaravimo vedliui. Jeigu iškiltų klausimų, visą informaciją apie deklaravimą gali rasti VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt > Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu.

Gyventojams, norintiems pasikonsultuoti mokesčių klausimais telefonu 1882 nebūtina laukti skambučių eilėje – užsisakius VMI skambutį per Mano VMI, konsultantas pats paskambins klientui nurodytu laiku. Taip pat Mano VMI identifikuoti gyventojai konsultacijų telefonu 1882 sulaukia greičiau, nes sistema automatiškai perkelia skambutį į eilės priekį.

Primename, jog neturint galimybės pajamas deklaruoti savarankiškai per EDS, nebūtina vykti į VMI aptarnavimo padalinį, nes šią paslaugą teikiame ir telefonu 8 5 2191 777 > Pajamų deklaravimas (spausti 1). Atkreipiame dėmesį, kad esant poreikiui atvykti į aptarnavimo dalinį būtina išankstinė registracija vizitui per VMI registracijos sistemą čia.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas