Pagaliau atėjo laikas atsisveikinti su grynaisiais pinigais: inovatyvūs sprendimai keičia nusistovėjusią tvarką, sprendimai naudojami net ir pačiose netikėčiausiose vietose

Pranešimas spaudai

2024-03-30, 07:55

20 komentarai (-ų)

Sektoriuose, kuriuose nuo senų laikų cirkuliuoja daug grynųjų pinigų, pavyzdžiui, turgavietėse, grožio salonuose ar autoservisuose, pastebimas itin išaugęs poreikis mokėjimus priimti kortelėmis ir kitomis bekontakčio mokėjimo priemonėmis, rodo naujausi „Citadele“ banko duomenys.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Pagaliau atėjo laikas atsisveikinti su grynaisiais pinigais: inovatyvūs sprendimai keičia nusistovėjusią tvarką, sprendimai naudojami net ir pačiose netikėčiausiose vietose

Šis bankas, pirmasis Baltijos šalyse pasiūlęs verslo atstovams be papildomos įrangos išmanųjį telefoną naudoti kaip bekontakčių banko kortelių skaitytuvą, skaičiuoja, kad iš viso per pusantrų metų tokią inovaciją jau naudoja daugiau nei 2 000 klientų, o per 18 mėn. su „Citadele Phone POS“ Baltijos šalyse buvo priimta daugiau nei 5 mln. eurų mokėjimų.

„Aktyviausi šio bekontakčių mokėjimų sprendimo naudotojai yra smulkiojo verslo atstovai, taip pat sau darbo vietą sukūrę asmenys, kurie individualiai teikia paslaugas ar pagal užsakymus gamina prekes ir pristato jas užsakovams. Daugiausia šios programėlės naudotojų sudaro įvairaus maisto prekybininkai (28 proc.), restoranai (11 proc.) ir pavežėjai (11 proc.).

Tarp klientų taip pat yra grožio paslaugas teikiančių asmenų (9 proc.), drabužių prekybininkų (6 proc.) ir autoservisų (5 proc.)“, – teigia „Citadele“ banko Baltijos šalių lėšų valdymo ir prekybos finansavimo tarnybos vadovas Romas Čereška.

Iš visų Baltijos šalių daugiausia šio inovatyvaus mokėjimų sprendimo naudotojų yra Latvijoje, tačiau nuo jos nedaug atsilieka Lietuva, o mažiausias populiarumas fiksuojamas Estijoje. Vidutiniškai per mėnesį su šiuo bekontakčių mokėjimų sprendimu įvykdoma kiek daugiau nei 11 tūkst. operacijų, o vidutinė atsiskaitymo suma siekia 28,46 euro.

„Nors šią inovaciją kūrėme galvodami apie smulkiuosius verslininkus, šiandien matome, kad bekontakčių mokėjimų sprendimu domisi ir didesni verslai. Pavyzdžiui, Lietuvoje didžiausia atsiskaitymo „Phone POS“ suma siekia beveik 80 tūkst. eurų.

Taip pat turime keletą klientų, kurie programėle naudojosi užsienyje, pavyzdžiui, dalyvaudami mugėse – tai suteikė jiems galimybę paprastai, greitai ir patogiai priimti bekontakčius atsiskaitymus, nes tam nereikėjo nei papildomos įrangos, nei papildomų išlaidų, tokių kaip fiksuotas mėnesinis mokestis.

Tiesa, svarbu paminėti, kad bekontakčių mokėjimų programėlę užsienio šalyse galima naudoti tik išimtiniais atvejais, bet ne nuolat atsiskaitymams priimti“, – dalijasi R. Čereška.

Specialistas teigia, kad pasiūlyti tokį sprendimą paskatino kasmet sparčiai augantis individualią veiklą vykdančių žmonių skaičius ir supratimas, jog gyventojai vis rečiau nešiojasi grynųjų pinigų, dažniau renkasi elektroninius mokėjimo būdus.

„Per pastaruosius keletą metų, ypač pasibaigus pandemijai, akivaizdžiai pasikeitė gyventojų atsiskaitymo įpročiai – šiandien už prekes ar paslaugas jie nori atsiskaityti greitai, patogiai ir, svarbiausia, saugiai, todėl neretai renkasi elektroninius mokėjimo būdus.

Dėl šios priežasties smulkieji prekybininkai taip pat ieško būdų, kaip atliepti besikeičiančius vartotojų lūkesčius – galima pastebėti, kad net ir turgavietėse, kuriose nuo senų laikų įprasta atsiskaitinėti grynaisiais pinigais, šiandien vis dažniau galima tai padaryti naudojant korteles, išmaniuosius telefonus, mokėjimo žiedus, apyrankes, laikrodžius ar kitas elektroninio mokėjimo priemones“, – teigia R. Čereška.

Šis mokėjimo būdas yra saugus – atsiskaitant kortelės duomenys nėra išsaugomi įrenginyje, be to, programėlė neleidžia fiksuoti (vaizdo įrašu ar darant ekrano nuotrauką) telefono ekrane atliekamų veiksmų, o klientams prieiga prie jos suteikiama išanalizavus jų vykdomą veiklą ir pasirašius sutartį.

20 komentarų

Senjora

Pirmiausia šis bankas turėtų pasirūpinti, kad jo darbuotojai deramai elgtųsi su klientais, turėjau sąskaitą Kaune, bet kuomet nuėjus į banką ir nesant nei Buenos kliento reikia laukti pusę val. kol darbuotojos baigs dalintis savo įspūdžiais ir aptarnaus, išėjau į kitą banką, nors padėtis panaši kl gero šiuo metu ,visur.

Rimantas

Turbūt valdžia išėjo iš proto kas kaip nori tas taip moka ,kas per nesąmones,kada baigsis tie tyciojimaisi

Lordas

Kaip jūs bankininkai nesvaigtute,nekliedekite ,bet jūsų aferistu svajonėms ,dar kokius ,dvidešimt gerų metų ,išsipildyti nelemta,tai ,kad neklaidinkite žmonių,be grynųjų ,ne zingsnio

Art

Pilnai pritariu visiems komentatoriams.Lietuva yra viena iš tų šalių,kuri pasirašiusi globalistinių parazitų dekretą,apie visišką grįnujų pinigų išėmimą.į jį įeina visos Baltijos šalys ir dar koks 20 šalių.sarašas oficialus.kodėl Lietuvos vyriausybė apie tokius globalistų sprendimus,neinforormuoja savo piliečių

Bronius

Demokratinėje valstybėje neturi būti prievartos. Ir visokiausiu ribojimų. Vieniems galima viskas na o kitiems verčia atsisakyti grynųjų . Ir kas galejo patvirtinti tokia vyriausybe?

Jau matau

Dievas mato ir Jis neleis perdaug iš mūsų tyčiotis.

Teisybė

Sutinku su jumis ateis laikas kai lazda antru galu atsisuks prieš juos pačius aš iš sąskaitos išsiimų visus grynus pinigus ir visur atsiskaitau tik grynais pinigais kortele niekur kuo daugiau tokių žmonių bus kurie naudojasi grynais pinigais tuo ilgiau išsaugosime grynus pinigus ir tiems pqrazitams vis sunkiau bus padaryti atsiskaitymą su plastikos gabalu

Gydytojas

Tik ligoniai (neveiksnūs) tai yra neatsakyngi už savo veiksmus gali atsisakyti grinųjų pinigų.

Natali

Atrodo pas mus, visos babutės 70-86 ir...taip pola į visas technologijas, kad belieka tikėtis iš valdžios tik atsisakyti grynųjų pinigų

Jonas

Pagaliau valdantiesiem laikas atsisveikinti su postais, nes užtenka su kaupu antivalstybinės veiklos iš jų pusės! Šitas seimas turi eiti lauk!

Eikit

Nacher su tokiom nesąmonėm. Negana ir taip bankai knisa protą, neduoda savų pinigų pasiimt kiek nori. Riboja mat ble. Kokia teise, įdomu? Tai dabar visiškai pavergt sugalvojo. Koks nedamiegojęs debilas susapnavo, kad jam nereikia grynų, tai ir visiems nebe?
Kelias į skaitmeninę vergovę.
Metas gal prigesint tokias " iniciatyvas" . Bankiniai aferistai tik lobs iš to😡 Urodai

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas