Beveik 1,7 mln. lietuvių naudojasi „TikTok“ programėle, rodo praėjusių metų statistikos bendrovės „Statista“ duomenys. Tačiau jau artimiausiu metu kai kurie vartotojai gali tekti ištrinti savo paskyras populiariame soc. tinkle.
Benzinui ir dyzelinui – NE, spauskite čia ir sužinokite, koks neįtikėtinas mitas yra galutinai paneigtas
Atstovų Rūmų Kinijos komiteto pirmininko respublikono Mike Gallagher, vyriausiojo nario Raja Krishnamoorthi (D-IL) ir 17 įstatymų leidėjų pristatytame įstatyme „Apsaugoti amerikiečius nuo užsienio priešininkų kontroliuojamų programų“ „TikTok“ apibrėžiama kaip kontroliuojama užsienio priešininkų ir kelianti grėsmę nacionaliniam saugumui.
Jei įstatymo projektas būtų priimtas, „ByteDance“ turėtų 165 dienas parduoti „TikTok“, kad programėlė nebūtų uždrausta. „Tai mano žinutė „TikTok“: išsiskirkite su Kinijos komunistų partija arba praraskite prieigą prie savo Amerikos naudotojų“, – sakė Gallagher.
Įstatymo projekte taip pat būtų reikalaujama, kad „TikTok“ ir kitos programėlės pateiktų naudotojams jų duomenų kopiją tokiu formatu, kad juos būtų galima importuoti į konkuruojančias programėles. Be to, jis atvertų kelią kitų „užsienio priešininkų kontroliuojamų“ programėlių, kurios, J. Bideno nuomone, kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, draudimams.
„Šis įstatymo projektas yra tiesioginis „TikTok“ draudimas, kad ir kaip autoriai stengtųsi tai užmaskuoti“, – teigė „TikTok“ atstovas spaudai. „Šis teisės aktas pamins 170 milijonų amerikiečių Pirmąją pataisą ir atims iš 5 milijonų mažųjų įmonių platformą, kuria jos pasikliauja augdamos ir kurdamos darbo vietas“.
Nepaisant susirūpinimo dėl Kinijos šnipinėjimo ir visų kalbų apie draudimus, nustatyta, kad sausį „TikTok“ buvo sparčiausiai auganti socialinės žiniasklaidos platforma JAV, nors populiariausia išlieka „YouTube“.