Daugelio naudojamas socialinis tinklas gali sulaukti mirtino smūgio: aplikacija netrukus gali būti uždrausta, aiškėja, kas čia vyksta

Beveik 1,7 mln. lietuvių naudojasi „TikTok“ programėle, rodo praėjusių metų statistikos bendrovės „Statista“ duomenys. Tačiau jau artimiausiu metu kai kurie vartotojai gali tekti ištrinti savo paskyras populiariame soc. tinkle.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Daugelio naudojamas socialinis tinklas gali sulaukti mirtino smūgio: aplikacija netrukus gali būti uždrausta, aiškėja, kas čia vyksta

Atstovų Rūmų Kinijos komiteto pirmininko respublikono Mike Gallagher, vyriausiojo nario Raja Krishnamoorthi (D-IL) ir 17 įstatymų leidėjų pristatytame įstatyme „Apsaugoti amerikiečius nuo užsienio priešininkų kontroliuojamų programų“ „TikTok“ apibrėžiama kaip kontroliuojama užsienio priešininkų ir kelianti grėsmę nacionaliniam saugumui.

Jei įstatymo projektas būtų priimtas, „ByteDance“ turėtų 165 dienas parduoti „TikTok“, kad programėlė nebūtų uždrausta. „Tai mano žinutė „TikTok“: išsiskirkite su Kinijos komunistų partija arba praraskite prieigą prie savo Amerikos naudotojų“, – sakė Gallagher.

Įstatymo projekte taip pat būtų reikalaujama, kad „TikTok“ ir kitos programėlės pateiktų naudotojams jų duomenų kopiją tokiu formatu, kad juos būtų galima importuoti į konkuruojančias programėles. Be to, jis atvertų kelią kitų „užsienio priešininkų kontroliuojamų“ programėlių, kurios, J. Bideno nuomone, kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, draudimams.

„Šis įstatymo projektas yra tiesioginis „TikTok“ draudimas, kad ir kaip autoriai stengtųsi tai užmaskuoti“, – teigė „TikTok“ atstovas spaudai. „Šis teisės aktas pamins 170 milijonų amerikiečių Pirmąją pataisą ir atims iš 5 milijonų mažųjų įmonių platformą, kuria jos pasikliauja augdamos ir kurdamos darbo vietas“.

Nepaisant susirūpinimo dėl Kinijos šnipinėjimo ir visų kalbų apie draudimus, nustatyta, kad sausį „TikTok“ buvo sparčiausiai auganti socialinės žiniasklaidos platforma JAV, nors populiariausia išlieka „YouTube“.

1 komentarų

Nuomonė

Na, kinai ir rusai tada uždraus YouTube, per kuria šnipineja žydai ir amerikonai . Ir kas Iš to ? Patiems jankiams bus blogiau.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas