Galimybe už elektrą mokėti mažiau turėtų pasinaudoti kiekvienas: paaiškinta, kaip pereiti pas žemesnę kainą siūlantį tiekėją

Norint klientui nutraukti sutartį ir pakeisti jau pasirinktą nepriklausomą elektros energijos tiekėją, tai padaryti taip pat greita ir paprasta, kaip ir renkantis pirmą kartą. Atkreipiamas dėmesys, kad sutarties nutraukimo sąlygos turi būti aptariamos su tiekėju pasirašomoje sutartyje.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Galimybe už elektrą mokėti mažiau turėtų pasinaudoti kiekvienas: paaiškinta, kaip pereiti pas žemesnę kainą siūlantį tiekėją

Pastebima, jog klientai, ypač tie, kurie elektros energijos suvartoja daugiau nei vidutinis namų ūkis, ir tie, kurie buvo fiksavę aukštą kainą, jau suskubo pasikeisti planą. Tie, kurie dar to nepadarė - rekomenduojama nelaukti ir savo elektros planą atsinaujinti dabar. Tačiau kas jeigu norima pasikeisti ne planą, o tiekėją?

Klientai, norėdami nutraukti sutartį, turėtų peržiūrėti sutarties nutraukimo sąlygas, ypač joje nurodytus tiekėjo informavimo terminus ir būdus. Jeigu sutartis neterminuota, primena „Ignitis grupė“, dažnai užtenka tik informuoti tiekėją prieš 30 kalendorinių dienų ir sutartis nutrūksta. Nutraukiant elektros energijos tiekimo sutartį su fiksuota kaina, klientas turi grąžinti suteiktas nuolaidas, jei jos buvo taikomos.

Klientai, sudarę nuotolines ar ne prekybos patalpose sudarytas sutartis turi teisę, nenurodant priežasties, per 14 dienų jos atsisakyti. Sutarties atsisakymo laikotarpis baigiasi po 14 dienų nuo sutarties sudarymo dienos, jei sutartyje nenurodyta kitaip. Klientui nepasinaudojus atsisakymo teise, klientas gali nutraukti sudarytą sutartį, įprastu būdu – informuojant tiekėją prieš 30 kalendorinių dienų.

Svarbu, kaip rašoma pranešime, kad atsisakęs vieno elektros energijos tiekėjo paslaugų klientas privalo nedelsiant pasirinkti kitą, jo poreikius tenkinantį tiekėją ir sudaryti su juo sutartį. Klientui nesudarius sutarties su jokiu tiekėju, kitą dieną po ankstesnės sutarties pasibaigimo dienos klientui užtikrinamas garantinis elektros energijos tiekimas – laikina bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) teikiama paslauga.

Iš viso vartotojai gali rinktis iš penkių nepriklausomų tiekėjų. Šiuo metu Lietuvoje privačius elektros vartotojus aptarnauja ir pasiūlymus jiems gali pateikti „Birštono elektra“, „EGTO Energija“, „Elektrum Lietuva“, „Enefit“ ir „Ignitis“. Pasirašius sutartį su tiekėju, kleintams nieko nebereikės daryti – tolimesniais procesais pasirūpins tiekėjas.

ESO primena, kad elektros energijos tiekėją rinktis ir sudaryti su juo sutartį galite jau dabar, nebūtina laukti jums priskirto pokyčio etapo.

Tarp sutarties sudarymo ir jos įsigaliojimo turi būti išlaikomas ne trumpesnis nei 21 dienos laikotarpis, o sutarties įsigaliojimas visais atvejais siejamas su mėnesio pirma diena. Vartotojas gali rinktis, kurio mėnesio pirmą dieną sutartis įsigalios sutartis su pasirinktu nepriklausomu tiekėju.

Atsargiai, tiekėjų vardu gali pasinaudoti sukčiai, todėl primenama būti budriems. Su vartotoju susisiekę tiekėjai jau turi būtiną informaciją. Todėl, teikdamas siūlymą, tiekėjas gali informuoti tik apie teikiamas paslaugas ir pateikti pasiūlymą jas rinktis ir neturi prašyti asmens kodo ar kokių nors bankinių prisijungimų.

6 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Natalija

Ar jus žinot, kad Enefit skaičiuoja didžiausias baudas už sutarties nutraukimą anksčiau laiko. Mano sutartis 72 mėn. Man paskaičiavo 120€. Kaip jums atrodo, ar aš galiu pakeisti tekėja? Ačiū jums už rinkos liberalizavimą... aš dabar įkalinta gan ilgam laikotarpiui...nes esu pensininkė ir 120€ už nieką - man tai yra dideli pinigai...

Lankytojas

Kiek dar laikys valdžia, mafijozai,buvę,esami energetikos ministrai,reguliavimo tarnyba visus likusius paprastus žmones durniais.Laikas eiti į gatves,reikalauti atcistatyti tuos parazitus surbeles.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas