„Google“ pasiruošė egzistencinei dvikovai: didžiulę grėsmę matantys bendrovės vadovai suplanavo spaudos konferenciją

Šiandien tiek žmonių, tiek ir mašinų generuojamų duomenų kiekis gerokai viršija mūsų gebėjimą įsisavinti ir priimti sprendimus, pagrįstus šiais duomenimis. Būtent todėl dirbtinis intelektas (DI) tampa vis reikšmingesnis. DI – tai technologija, kuri pasitelkia kompiuterių algoritmus ir leidžia daug greičiau ir su našesne duomenų apdorojimo galia apdoroti įvairią informaciją.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
„Google“ pasiruošė egzistencinei dvikovai: didžiulę grėsmę matantys bendrovės vadovai suplanavo spaudos konferenciją

Pastarosios savaitės internetinėje erdvėje buvo itin įdomios, o daugybės dėmesio sulaukė „OpenAI“ bendrovės sukurtas pokalbių robotas „ChatGPT“. „Dall-E“ nuotraukų įrankio kūrėjai pristatė bandomąją pokalbių roboto versiją, kuri iškart buvo įvardijama kaip internetinės paieškos ateitimi, kuri ateityje gali pakeisti „Google“ paieškos sistemą. Į tai pagaliau sureagavo ir pati „Google“.

JAV technologijų milžinė „Microsoft“ ketina integruoti „ChatGPT“ į „Bing“ paieškos sistemą, tačiau „Google“ gali aplenkti savo konkurentus. Jau vasario 8 dieną įvyks spaudos konferencija, kur gali būti pristatytas „ChatGPT“ konkurentas. Nors „Google“ atstovai ir nepateikė išsamios informacijos apie Paryžiuje įvyksiantį renginį, tačiau net neabejojama, kad tai bus pristatymas, susijęs su dirbtiniu intelektu.

„Mes iš naujo įsivaizduojame kaip žmonės ieško, tyrinėja ir sąveikauja su informacija tam, kad būtų kuo lengviau rasti norimus rezultatus. Prisijunkite prie mūsų ir sužinokite kaip mes suteiksime žmonėms didesnę prieigą prie informacijos, pasitelkiant paiešką, žemėlapius ir daugiau.“, - teigiama spaudos konferencijos pristatyme.

Žinoma, oficialiai nėra patvirtinta, jog „Google“ ketina pademonstruoti produktus, kurie būtų susiję su dirbtiniu intelektu. Kaip bebūtų, „PCMag“ šaltiniai pažymi, kad kompanijos vadovas paskutinio bendrovės vadovų susitikimo metu daug kalbėjo būtent apie dirbtinį intelektą ir paieškos variklį. JAV paieškos milžinė jaučia rizikas, kurias sukėlė „ChatGPT“ ir tikėtina, kad savo sprendimus pateiks jau kitą savaitę.

„Google“ baimė dėl „ChatGPT“ kyla dėl šio įrankio gebėjimo pateikti norimą informaciją iš paprasčiausios užklausos, kurią gali sugeneruoti vartotojas. Jo stiprybė slypi gebėjime pateikti atsakymus ir pasiūlymus, o ne tiesiog pateikti jums nuorodų sąrašą. Tiesa, visą internetą sudrebinęs įrankis yra eksperimentinis ir toli gražu nėra tobulas, nes yra linkęs pateikti klaidingą ar toksišką informaciją.

Nepaisant esamų problemų, įrankis parodė, kad ilgainiui gali tapti didžiule grėsme nusistovėjusiai tvarkai internete. Būtent dėl šios priežasties, „Google“ vadovai nenori sėdėti ir laukti, kas atsitiks. Sprendimų ieškoma jau dabar. Įdomu ir tai, jog JAV paieškos milžinė jau turi savo pokalbių robotą, kuris gali konkuruoti su „ChatGPT“ ir jis žinomas kaip LaMDA (angl. Language Model for Dialogue Applications), skelbia „The New York Times“.

Vienintelė problema tobulinant ir ruošiant LaMDA plačiajam naudojimui, kaip pažymi „The New York Times“ šaltiniai, yra nerimas, kad robotas gali padaryti didžiulę žalą „Google“ paieškos skelbimų verslo modelį. Jei vartotojai sulaukia tinkamų atsakymų, kuriuose pateikiama būtent tai, ko jie ieško, jiems būtų mažiau priežasčių spustelėti reklamines nuorodas.

Kaip jau minėjome, „Google“ spaudos konferencija įvyks jau vasario 8 dieną. Paryžiuje suplanuotas renginys prasidės 15:30 val. Lietuvos laiku, o visą naujausią informaciją rasite ir mūsų portale.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas