Į „Facebook“ sugrįžta labai sena funkcija: šią galimybę atsimena tik platformos senbuviai, sužinokite, kaip ja pasinaudoti

Pranešimas spaudai

2024-04-11, 17:14

0 komentarų

Jei „Facebook“ platforma naudojatės nuo pat jos atsiradimo, tikrai turėtumėte atsiminti vieną anuomet ypač populiarią funkciją – mygtuką „bakstelėti“ (angl. „poke“). Ši funkcija leido naudotojams virtualiai „paliesti“ vienas kitą ir taip atkreipti dėmesį.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Į „Facebook“ sugrįžta labai sena funkcija: šią galimybę atsimena tik platformos senbuviai, sužinokite, kaip ja pasinaudoti

Tiesa, pasak Justinos Antropik, „Tele2“ skaitmeninių kanalų turinio vadovės, mygtuko populiarumas po truputį blėso, kol galiausiai jis buvo paslėptas giliai platformos nustatymuose. Vis dėlto, po ilgos pertraukos dabar jį nuspręsta sugrąžinti – visi „Facebook“ naudotojai vėl gali patogiai „baksnoti“ savo draugus, o po tokio atnaujinimo funkcijos naudojimas stulbinančiai išaugo.

Seniai pamišta funkcija

Į „Facebook“ pagrindines funkcijas po ilgos pertraukos sugrįžo anksčiau itin populiarus mygtukas „bakstelėti“, kurį galima rasti paieškoje (įvedus žodį „poke“, „pokes“ arba „poking“). „Facebook“ funkcija „bakstelėti“ leidžia naudotojams virtualiai atkreipti vienas kito dėmesį ir taip bendrauti.

Mygtukas buvo įdiegtas netrukus po „Facebook“ atsiradimo 2004 m. ir greitai išpopuliarėjo. „Bakstelėjimas“ buvo viena pirmųjų „Facebook“ funkcijų – ji pradėta naudoti dar prieš dabar įprastą įrašų srautą.

„Tiksli „bakstelėjimo“ funkcijos kilmė nėra užfiksuota, tačiau ji dažnai priskiriama Markui Zuckerbergui ir visai ankstyvajai „Facebook“ kūrėjų komandai. Idėją įkvėpė noras imituoti realų bendravimą skaitmeninėje aplinkoje. Iš pradžių ši funkcija buvo gana paprasta – naudotojai galėjo „bakstelėti“ draugus vienu mygtuko spustelėjimu, o kiek vėliau atsirado galimybė „bakstelėti“ atgal ir matyti visą „bakstelėjimų“ sąrašą“, – sako J. Antropik.

Nors ankstyvuoju „Facebook“ gyvavimo laikotarpiu ši funkcija buvo plačiai paplitusi, jos naudojimas palaipsniui mažėjo, nes platforma plėtėsi, joje atsirado naujų bendravimo formų. Iki 2010-ųjų vidurio funkcija tapo beveik nebenaudojama, o 2011 m. „Facebook“ net pašalino specialų „bakstelėjimo“ mygtuką. Naudotojai jį galėjo pasiekti tik draugo profilyje esančiame išskleidžiamajame meniu.

Pamėgo Z karta

Socialinį tinklą „Fabebook“ valdanti „Meta“ pranešė, kad neseniai atliko atnaujinimų, dėl kurių „bakstelėjimo“ mygtukas tapo lengviau pasiekiamas platformos naudotojams. Tai paskatino juo dažniau naudotis – po dizaino pakeitimo „bakstelėjimų“ skaičius išaugo net 13 kartų.

Pasak J. Antropik, funkciją jau bandyta grąžinti ir 2017 m., tačiau tuomet ši tendencija nepasitvirtino. Įdomu tai, kad nors šią funkciją gerai atmena tik ilgamečiai „Facebook“ naudotojai, dabar ji populiari visai kitoje amžiaus grupėje. „Meta“ teigimu, daugiau nei 50 proc. naujų „bakstelėjimų“ atliko 18–29 metų amžiaus naudotojai.

„Kai kuriems Z kartos atstovams „bakstelėjimo“ funkcija yra visai nauja, galbūt dar neišbandyta pramoga. Tai gali būti puikus ir pastangų nereikalaujantis būdas užmegzti ryšį su seniai nematytu „Facebook“ draugu“, – sako „Tele2“ skaitmeninių kanalų turinio vadovė.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas