Išnyko lietuvių pamėgta kiniška elektronikos parduotuvė: daugybė nukentėjusių ir neįtikėtina bendrovės istorija, nulėmusi skaudžias pasekmes

Apsipirkimas Kinijoje yra menka naujiena daugeliui lietuvių. Internetinėje erdvėje galima rasti gausybę įvairių parduotuvių, kurios gali pasiūlyti ne tik konkurencingą kainą, tačiau ir puikias pristatymo galimybes. Lietuviai dažnai renkasi „Aliexpress“ arba kitas, panašias, kiniškas parduotuves. Tarp populiariausių ilgą laiką buvo ir „Gearbest“, kuri daugelį metų garsėjo žemomis kainomis.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Išnyko lietuvių pamėgta kiniška elektronikos parduotuvė: daugybė nukentėjusių ir neįtikėtina bendrovės istorija, nulėmusi skaudžias pasekmes

Dar 2021 metų liepos mėnesį rašėme, jog „Gearbest“ šlovingos dienos jau praeityje, o pačios internetinės parduotuvės likimas išlieka neaiškus. Pagrindinė to priežastis buvo „Globalgrowe Ecommerce“ grupės bankrotas, kuri buvo įkurta dar 2007 metais ir iki šiol valdė lietuvių taip pamėgtą parduotuvę. Nors visi istorija nusikelia dar keli metai atgal, tačiau iš internetinės erdvės šis pardavėjas išnyko tik visai neseniai.

Per pastaruosius metus „Gearbest“ veikė, tačiau ar išties kažką pardavinėjo – sunku pasakyti. Nors tokios platformos kaip „Trustpilot“, kur vartotojai gali palikti atsiliepimus apie įvairias internetines parduotuves rodo, kad reali veikla, greičiausiai, nebuvo vykdoma. Žvelgiant į vartotojų atsiliepimus, galima matyti, jog „Gearbest“ dar sausio pabaigoje buvo atnaujinę savo serverius.

Skelbiama, kad tuomet dingo visa anksčiau buvusi vartotojų informacija – nuo prisijungimų, iki užsakymų istorijos ar sukauptų taškų. Panašu, kad tai buvo paskutinis gyvybės ženklas, nes jau daugiau nei savaitė „Gearbest“ yra visiškai nebepasiekiami. Neveikia ir internetinis puslapis. Akivaizdu, kad nuo 2014 metų gyvavusi internetinė parduotuvė visiškai išnyko iš internetinės erdvės.

Verta pastebėti ir tai, jog per pastaruosius metus, „Gearbest“ sulaukė 55 atsiliepimų „TrustPilot“ platformoje ir nei vienas iš jų neskyrė daugiau nei 1 žvaigždutės, kas yra minimalus leistinas įvertinimas. Deja, tačiau tarp nukentėjusių galima rasti ir lietuviškų vardų. Pavyzdžiui, atsiliepimą palikęs Giedrius rašo, jog pinigų grąžinimo reikalavo jau daugiau nei 20 kartų, tačiau taip nieko ir nesulaukė.

Taigi, o kas galėjo nutikti kadaise tokiai populiariai internetinėje parduotuvėje, kurią spėjo pamėgti ir ne vienas lietuvis?

„Gearbest“ pakilimas, kuris privedė prie visiško išnykimo

„Gearbest“ žino daugelis mūsų, o taip pat, ir daugelis esame pirkę įvairiausių prekių iš šios internetinės parduotuvės. Puikios kainos, palankios pristatymo sąlygos ir itin gausus pasirinkimas. Deja, tačiau visa tai jau tampa istorija, o pagrindinė to priežastis – „Globalgrowe Ecommerce“ grupės bankrotas. Ką tai reiškia ir kodėl taip vyksta? Pažvelkime į viską nuo pradžių.

„Globalgrowe Ecommerce“ grupė buvo įkurta dar 2007 metais, kurios būstinė įsikūrusi Šendžene. Šioje bendrovėje dirbo daugiau nei 3000 darbuotojų, o akcijų rinkoje jos vertė buvo peržengusi 3 mlrd. JAV dolerių vertę. Nesunku nuspėti, jog po šios grupės sparnu buvo ir „Gearbest“, o taip pat ir dar daugiau parduotuvių, kurių daugelis buvo puikiai žinomos Kinijoje. Tačiau pastarieji metai nebuvo tokie lengvi, o tai privedė bendrovę prie bankroto ribos.

Šių metų kovą „Globalgrow Ecommerce“ pardavė vieną iš savo valdytų kompanijų, o sandorio vertė siekia daugiau nei 286 mln. eurų. Iškart po to sekė kai kurių kitų įmonių atsiskyrimas nuo tėvynainės bendrovės, siekiant išlaikyti jų egzistavimą. Analogiškas scenarijus įvyko ir su „Gearbest“, tačiau panašu, kad tai jau vargiai kuo padės.

Vadovų pasikeitimai, nuolatinė darbuotojų kaita, o internetas jau kuris laikas ūžia nuo blogų atsiliepimų apie „Gearbest“. Kad kažkas negerai gali pastebėti kiekvienas, kuris mėgsta dažnai apsipirkti internete, ypatingai iš Kinijos pardavėjų. „Gearbest“ nebegali pasiūlyti nieko, ką galėjo pasiūlyti anksčiau. Kodėl taip nutiko?

Kalbama, jog dar 2018 metais „Globalgrow Ecommerce“ apribojo savo finansinę paramą „Gearbest“, kas turėjo milžinišką įtaką šios parduotuvės kainų politikai. Pastaroji prekybvietė nuolat garsėjo itin žemomis kainomis, kurios neabejotinai traukė naujus pirkėjus, tačiau netekus finansavimo iš tėvynainės bendrovės – pasiūlyti tą patį tapo beveik neįmanoma. Tuomet „Gearbest“ vadovai nusprendė atsisakyti nemokamo pristatymo opcijos, tačiau, akivaizdu, kad tai nebuvo problemos sprendimas.

Per pastaruosius metus ši Kinijos milžinė vis rečiau galėjo pasiūlyti geras kainas, o taip pat atsirado ir problemų tiekimo grandyje. Kalbama, jog nemažai tiekėjų net buvo surengę protestus prie bendrovės būstinės dėl „Gearbest“ nemokumo. Apie prastą finansinę įmonės situaciją galime patvirtinti ir mes, ir mūsų kolegos užsienyje, apie ką esame rašę dar prieš metus.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas