Lietuvos pašto paslaugomis besinaudojantys lietuviai – pavojuje: sukčiai atrado naują būdą kaip išvilioti pinigus, sužinokite kaip apsisaugoti

Pranešimas spaudai

2023-05-05, 07:16

0 komentarų

Lietuvos paštas informuoja, kad vėl plinta apgaulingos SMS žinutės, kuriose Lietuvos pašto vardu prisidengę sukčiai bando iš žmonių išvilioti pinigus ir asmens duomenis.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Lietuvos pašto paslaugomis besinaudojantys lietuviai – pavojuje: sukčiai atrado naują būdą kaip išvilioti pinigus, sužinokite kaip apsisaugoti

Sukčiai Lietuvos pašto vardu praneša, kad siunta negali būti pristatyta, kol nebus sumokėtas siuntimo mokestis. Teigiama, kad nesumokėjus per 24 val. siunta bus grąžinta siuntėjui. Pranešimas nuveda į sukčių naudojamą interneto svetainę, kurioje, neva, galima stebėti siuntos kelią ir sumokėti siuntos mokestį. Pavyzdžius pridedame teksto pabaigoje.

Dar kartą atkreipiame dėmesį – Lietuvos pašto siunčiamuose laiškuose niekada nebūna nuorodų į tiesioginius mokėjimus, niekada neprašoma suvesti mokėjimo kortelių ar kitokių asmens duomenų. Už paslaugas apmokėti galima tik prisijungus prie savitarnos ir naudojant el. bankininkystę. Siuntas sekti galima tik oficialioje interneto svetainėje lietuvospaštas.lt arba post.lt.

Sukčiai įdeda daug pastangų, kad jų apgaulingi pranešimai primintų tikrą Lietuvos pašto stilistiką – jie naudoja įmonės logotipą, spalvas, grafinius simbolius, nurodo Lietuvos pašto kontaktus.

Visada būtinai atkreipkite dėmesį, iš kokio el. pašto siųstas pranešimas! Būkite atidūs ir gavę įtartiną pranešimą nespauskite nuorodų ir nepateikinėkite mokėjimo kortelės duomenų, neatlikite jokių mokėjimų. Jeigu paspaudėte nuorodą ir suvedėte mokėjimo kortelės duomenis, patariame nedelsiant susisiekti su banku, o nukentėjus – kreiptis į policiją.

Informaciją apie sukčių veiksmus Lietuvos paštas visuomet perduoda atsakingoms institucijoms.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas