Naujausi „Netflix“ pasikeitimai pareikalaus geležinės kantrybės: pamatyti mėgstamiausius filmus gali tapti sunkiau, tačiau jau yra ir viena gudrybė

Lukas Snarskis

2023-02-06, 11:11

0 komentarų

Daugeliui mūsų, tikriausiai, yra įprasta dalintis savo „Netflix“ paskyros slaptažodžiu su draugais ar šeimos nariais tam, kad jie galėtų pažiūrėti norimus filmus ir serialus. Tai ganėtinai įprastas reiškinys, kurį kuo puikiausiai žino ir šios platformos kūrėjai ir, panašu, kad ketina tokią galimybę apriboti.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Naujausi „Netflix“ pasikeitimai pareikalaus geležinės kantrybės: pamatyti mėgstamiausius filmus gali tapti sunkiau, tačiau jau yra ir viena gudrybė

Mums nusipirkus „Netflix“ prenumeratą ir ja dalinantis su savo draugais – kompanija praranda galimas pajamas, kurias turėtų gauti ir iš mūsų bičiulių. Per pastaruosius metus šioje rinkoje konkurencija smarkiai išaugo, todėl tai yra dar viena priežasčių, kodėl bendrovė pradėjo ieškoti sprendimų didinti savo pajamas.

„Netflix“ aiškiai nurodė, jog paskyros nėra skirtos dalintis tarp skirtingų namų ūkių ir pripažįsta, kad slaptažodžių dalinimasis turi įtakos bendrovės pajamoms. Nesunku nuspėti ir tai, jog tokie vartotojų veiksmai daro įtakos ir galimoms bendrovėms investicijoms į „Netflix“ kuriamą turinį. Pakeitimai, susiję su slaptažodžių dalinimusi, jau kuris laikas testuojami kai kuriuose regionuose, o dabar žinoma kokie veiksmai bus atliekami, siekiant užkirsti kelią paskyrų dalinimuisi.

Remiantis naujausia informacija, „Netflix“ ketina prašyti vartotojų iš naujo prisijungti prie naudojamų įrenginių, o tai reikės padaryti bent kartą per mėnesį. Negana to, bendrovė ketina naudoti asmenų geolokaciją, kuri būtų nustatoma pagal IP adresą, kas turėtų išvengti papildomų nepatogumų tiems, kurie keliauja.

„Netflix“ ketina fiksuoti prisijungimus iš naujų įrenginių bei vietovių, kurios galimai nėra susijusius su vartotojo namų ūkiu. Užfiksavus tokį prisijungimą – vartotojas sulauks prašymo patvirtinti tokį veiksmą iš pagrindinio savo įrenginiu. Skelbiama, kad asmuo turėtų gauti keturių skaitmenų patvirtinimo kodą, kurį reikės įvesti per artimiausias 15 minučių.

Tiesa, ekspertai pastebi, kad tokius apribojimus galima bus nesunkiai įveikti. Teigiama, kad tam gali pakakti susikurti „Gmail“ paskyrą, kuri būtų prieinama tiems asmenims, kurie naudojasi ta pačia „Netflix“ paskyra. Tokiu būdu, patvirtinimo kodą galėtų matyti visi, kurie dalinasi platformos paskyra.

Priminsime, jog tokie pakeitimai jau yra testuojami kai kuriose šalyse, o jau nuo balandžio mėnesio visi „Netflix“ vartotojai nebegalės taip paprastai dalintis savo paskyros slaptažodžiu, o norintys ir toliau taip daryti – turės susimokėti papildomai. Nors kol kas nėra žinoma kiek tiksliai tai kainuos Lietuvoje, tačiau kai kur taikoma papildoma 2,5 eurų rinkliava. Toks bendrovės sprendimas neturėtų stebinti, nes „Netflix“ ne tik praranda pajamas, kuomet mes dalinamės savo slaptažodžiu su draugais, tačiau tuo pačiu pažeidžiame ir platformos naudojimosi sąlygas.

Remiantis „MacRumors“ skaičiavimais, pasaulyje yra apie 222 mln. namų ūkių, kurie moka už „Netflix“ prenumeratą, o jie savo slaptažodžiais dalinasi su dar maždaug 100 mln. ūkių. Būtent šią vartotojų dalį ir siekia apmokestinti „Netflix“ vadovai.

„Skirtingų namų ūkių dalijimasis paskyromis daro įtaką mūsų galimybei investuoti į puikius TV serialus ar filmus. Pastaruosius metus mes dirbome ties galimybėmis leisti vartotojams dalintis savo paskyrą už namų ūkio ribų paprastai ir saugiai, o tuo pačiu ir mokant šiek tiek daugiau“.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas