Didžiųjų korporacijų godumui nėra absoliučiai jokių ribų: „Google“ ketina apmokestinti tam tikras paieškos galimybes, sužinokite, ką čia vėl sugalvojo

Lukas Snarskis

2024-06-25, 10:55

0 komentarų

Norėdami rasti norimą informaciją internete – daugelis mūsų pasitelkia „Google“ paieškos sistemą. Pastaroji nuolat tobulinama tam, kad prieiga prie informacijos būtų kuo paprastesnė, o taip pat ir patogesnė.

Prasidėjo MEGA „Aliexpress“ išpardavimai – visą svarbiausią informaciją rasite paspaudę čia.
Didžiųjų korporacijų godumui nėra absoliučiai jokių ribų: „Google“ ketina apmokestinti tam tikras paieškos galimybes, sužinokite, ką čia vėl sugalvojo

„Google“ paieška visuomet buvo nemokama, tačiau netrukus tai gali pasikeisti. JAV bendrovė siūlo dirbtiniu intelektų paremtą paieškos mechanizmą, kuris žinomas kaip „Search Generative Experience“, ir ši galimybė kol kas yra nemokama. Tačiau „Google“ svarsto apmokestinti tokią galimybę, skelbia „Financial Times“.

Bendrovės vadovai dar nėra priėmę galutinio sprendimo, ar apmokestinti šią galimybę, tačiau „Google“ inžinieriai šiuo metu kuria technologinius sprendimus, kurie leistų apmokestinti funkcionalumą. Jeigu būtų nuspręsta realizuoti šią idėją – tai reiškia, jog norint naudotis generatyviniu dirbtiniu intelektu paieškos variklius – vartotojams reikėtų mokėti papildomai.

Kitas variantas būtų kai kurias aukščiausios kokybės paieškos su dirbtiniu intelektu funkcijas susieti su esamomis prenumeratomis, kurios jau dabar suteikia prieigą prie „Gemini“ tokiuose produktuose kaip „Gmail" ar „Google Docs“. Kad ir kas nutiktų, daugelio naudojama senoji paieškos sistema išliks nemokama.

Verta paminėti, jog „Google“ jau pusantrų metų stengiasi reaguoti į „ChatGPT“ keliamą konkurencinę grėsmę. Ir nors pastangos gali būti savaime suprantamas dalykas, tačiau realus „ChatGPT“ pavojus „Google“ paieškos sistemai yra labai neapibrėžtas.

Kita vertus, ateityje „ChatGPT“ teoriškai gali tapti „Google“ paieškos pakaitalu. Tokiu atveju „Google“ pajamos iš reklamos tikrai nukentės, o pajamos iš reklamos yra didžiausias bendrovės pajamų šaltinis, todėl nenuostabu, kad bendrovė galvoja, kaip reaguoti ir prisitaikyti.

Generatyvinis dirbtinis intelektas sunaudoja daug išteklių, dirbtiniu intelektu paremtos paieškos sistemos veikimas būtų brangesnis, todėl atrodo, kad sprendimas apmokestinti paieškos sistemą yra logiškas. Analogiškus sprendimus naudoja tiek „ChatGPT“, tiek ir „Microsoft Copilot“, kurie turi mokamų funkcijų.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas