Pamirškite prastos kokybės pokalbius: populiari programėlė netrukus pasiūlys išskirtinę kokybę, kurios daugelis pasigedo jau seniai

Arnas Balčiūnas

2023-07-17, 07:16

1 komentaras

„WhatsApp“ yra viena populiariausių susirašinėjimo programėlių pasaulyje, turinti daugiau nei 2 milijardus aktyvių vartotojų. Tai tapo labai gera priemone pokalbiams.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Pamirškite prastos kokybės pokalbius: populiari programėlė netrukus pasiūlys išskirtinę kokybę, kurios daugelis pasigedo jau seniai

„WhatsApp“ leidžia žmonėms siųsti žinutes, atlikti balso ir vaizdo skambučius bei dalintis medijų failais su draugais ir šeima. Tačiau vienas iš „WhatsApp“ apribojimų buvo vaizdo įrašų, kuriais vartotojai gali dalintis, kokybė. Šiuo metu vartotojai gali siųsti tik vaizdo įrašus, kurių maksimali skiriamoji geba yra 640 x 640 pikselių. Tačiau naujausi pranešimai rodo, kad „WhatsApp“ netrukus leis vartotojams siųsti HD kokybės vaizdo įrašus.

Remiantis „WABetaInfo“ informacija, kai kurie „WhatsApp“ beta versijos „Android“ v2.23.14.10 bandytojai turi HD mygtuką, kai dalinasi vaizdo įrašais. Kai vartotojai paliečia šią parinktį, jie gali pasirinkti vaizdo kokybę – standartinę arba HD. Beta versijos bandytojai patvirtina, kad naudojant HD parinktį vaizdo įrašų siuntimas užtrunka ilgiau, tačiau ji suteikia daug geresnę vaizdo kokybę nei standartinė versija, kuri išlieka 640 x 640 pikselių.

Pranešime atskleidžiama, kad numatytoji parinktis yra standartinė ir vartotojai turės rankiniu būdu pasirinkti HD opciją, jei jos prireiks. „WABetaInfo“ teigia, kad „WhatsApp“ taip pat pažymi HD vaizdo įrašus, kad vartotojai galėtų žinoti siunčiamo vaizdo įrašo kokybę.

„AndroidPolice“ teigimu, per ateinančias savaites ši HD vaizdo įrašų parinktis gali būti pristatyta daugiau beta versijos bandytojų. Pranešime taip pat teigiama, kad stabili versija gali būti pristatyta po kelių savaičių.

Kaip tai veiks?

HD vaizdo įrašų siuntimo per „WhatsApp“ procesas bus panašus į dabartinį vaizdo įrašų siuntimo procesą. Vartotojai galės pasirinkti norimą siųsti vaizdo įrašą ir paspausti opciją jį išsiųsti. Tačiau užuot apsiriboję 640 x 640 pikselių raiška, vartotojai dabar galės pasirinkti siųsti vaizdo įrašą HD formatu. Tai užtikrins, kad vaizdo įrašas būtų siunčiamas aukščiausia įmanoma kokybe.

Kokie šios naujovės privalumai?

Naujoji „WhatsApp“ HD kokybės vaizdo funkcija bus naudinga vartotojams keliais būdais, įskaitant:

  • Geresnė vaizdo ir garso kokybė: naujoji funkcija leis vartotojams siųsti vaizdo įrašus iki 1080p raiškos, o tai yra reikšmingas patobulinimas, palyginti su dabartine 640 x 640 pikselių riba. Tai reiškia, kad vartotojai galės dalintis detalesniais ir aiškesniais vaizdo įrašais, todėl bus lengviau matyti, kas vyksta vaizdo įraše.
  • Didesni failų dydžiai: nauja funkcija taip pat leis vartotojams siųsti didesnius vaizdo failus. Tai bus naudinga vartotojams, kurie nori dalintis ilgesniais vaizdo įrašais. Tai apima ypatingų akimirkų, pvz., vestuvių, gimtadienių ir kitų įvykių, vaizdo įrašus.
  • Sumažinti glaudinimo artefaktai: šiuo metu „WhatsApp“ sumažina vaizdo įrašus iki standartinės kokybės, lyginant su pradine kokybe. Tačiau naujoji HD kokybės vaizdo funkcija sumažins atliekamą glaudinimą. Tai taip pat užtikrins, kad vartotojai gaus labiau įtraukiančią žiūrėjimo patirtį.

Kokie šios naujovės trūkumai?

Jei yra teigiamas pusė, būtinai bus ir neigiama. Štai keletas trūkumų, susijusių su funkcija:

  • Norint siųsti HD kokybės vaizdo įrašus, vartotojams reikės daugiau duomenų. Kuo aiškesnis vaizdo įrašas, tuo daugiau duomenų naudojama. Iš aukščiau esančios beta versijos testuotojo ekrano nuotraukos matome, kad vaizdo įrašas, sveriantis 6,3 MB naudojant standartinę parinktį, sveria 12 MB, kai naudojama HD parinktis.
  • Vartotojai turės laukti ilgiau, kol galės išsiųsti ar atsisiųsti tokios kokybės vaizdo įrašus.

Naujoji „WhatsApp“ HD kokybės vaizdo funkcija sulygins ją su kitomis pranešimų siuntimo programomis, kurios jau leidžia vartotojams siųsti aukštos kokybės vaizdo įrašus. Štai kaip ši funkcija palyginama su kitomis pranešimų siuntimo programėlėmis:

  • „Messenger“. „Messenger“ yra dar viena populiari pranešimų siuntimo programa, leidžianti vartotojams naudotis vaizdo skambučiais ir siųsti vaizdo įrašus. Tačiau „Messenger“ linkusi daryti kompromisus dėl vaizdo kokybės, kad galėtų prisitaikyti prie prastesnio interneto ryšio. Esant prastesniam interneto ryšiui, „Messenger“ stengiasi išlaikyti savo kokybę arba visiškai išjungia skambutį. Kita vertus, „WhatsApp“ linkusi sumažinti vaizdo kokybę, siekdama prisitaikyti net prie prasčiausio ryšio.
  • „Telegram“. „Telegram“ yra pranešimų programa, leidžianti vartotojams siųsti vaizdo įrašus, kurių didžiausia skiriamoji geba yra 1080p. Tai reiškia, kad vartotojai platformoje jau gali siųsti aukštos kokybės vaizdo įrašus, kas yra panašų į naują „WhatsApp“ pristatomą funkciją.
  • „Signal“. „Signal“ yra dar viena pranešimų programa, leidžianti vartotojams siųsti vaizdo įrašus, kurių didžiausia skiriamoji geba yra 1080p. Tai reiškia, kad vartotojai platformoje jau gali siųsti aukštos kokybės vaizdo įrašus, kas yra panašu į naują funkciją, kurią pristato „WhatsApp“.
  • „iMessage“. „iMessage“ yra pranešimų programa, skirta „Apple“ įrenginiams. Ji leidžia vartotojams siųsti vaizdo įrašus su maksimalia 4K raiška. Tai reiškia, kad vartotojai platformoje jau gali siųsti aukštos kokybės vaizdo įrašus, o tai yra geriau nei nauja funkcija, kurią pristato „WhatsApp“.

Naujoji „WhatsApp“ HD kokybės vaizdo įrašų funkcija sulygins ją su kitomis pranešimų siuntimo programėlėmis, kurios jau leidžia vartotojams siųsti aukštos kokybės vaizdo įrašus. Nors kai kurios pranešimų programos, pvz., „iMessage“, siūlo dar aukštesnės kokybės vaizdo įrašus, nauja „WhatsApp“ funkcija yra didžiulis patobulinimas, palyginti su dabartine 640 x 640 pikselių riba.

Galimybė siųsti HD kokybės vaizdo įrašus per „WhatsApp“ yra sveikintinas platformos papildymas. Tai pagerins bendrą platformoje bendrinamų vaizdo įrašų kokybę ir sulygins ją su kitomis pranešimų siuntimo programėlėmis. Be to, galimybė prie vaizdo įrašų pridėti subtitrus leis vartotojams lengviau suprasti platformoje bendrinamus vaizdo įrašus ir mėgautis jais. Kadangi „WhatsApp“ toliau tobulėja ir prideda naujų funkcijų, tikėtina, kad ji išliks viena populiariausių susirašinėjimo programėlių pasaulyje.

1 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas