Pasirūpinkite maksimaliu savo saugumu internete: viskas, ką privalo žinoti kiekvienas iš mūsų, pateikiamas ir išskirtinis pasiūlymas

Partnerio turinys

2024-03-24, 19:55 (atnaujinta 2024-03-25, 10:46)

0 komentarų

Terminai „anoniminis“ ir „privatusis“ naršymas internete yra dažnai painiojami, nors reiškia skirtingus dalykus. Šios dvi sąvokos apima platų atsargumo priemonių ratą, kurių interneto naudotojai gali imtis, kad jų veikla nebūtų matoma ar sekama.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Pasirūpinkite maksimaliu savo saugumu internete: viskas, ką privalo žinoti kiekvienas iš mūsų, pateikiamas ir išskirtinis pasiūlymas

Šiandien siūlome trumpai apžvelgti skirtumus tarp anoniminio ir privataus naršymo internete bei susipažinti su visomis galimomis opcijomis, kurios leis internete jaustis saugiau, o gal net ir nepastebimiems. Teksto pabaigoje rasite ir puikų pasiūlymą VPN paslaugoms įsigyti, kas leis sutaupyti krūvą pinigų.

Dabar „CyberGhost VPN“ siūlo dviejų metų planą vos už 56,94 eurus, o papildomai suteikia ir dar du papildomus mėnesius. Tai reiškia, jog jums ši prenumerata kainuos vos 2,19 euro per mėnesį, o norėdami pasinaudoti šiuo pasiūlymu – spauskite čia. O dabar pažvelkime į anoniminio ir privataus naršymo galimybes.

Privatus naršymas internete

Naršant internete, naršyklės kaupia aplankytų svetainių istoriją, laikinus aplankytų svetainių failus, slapukus, atvertas bylas ir pan. Jei norite, kad ši informacija liktų konfidenciali, naudokite privačiojo naršymo režimą. Jį turi visos populiariausios interneto naršyklės. Privačiojo naršymo režimas pašalina visą interneto naršyklės sukauptą informaciją, kai tik jos langas yra uždaromas.

2 metų prenumerata + 2 mėnesiai papildomai vos už 56,94 eurus

2 metų prenumerata + 2 mėnesiai papildomai vos už 56,94 eurus

Kaina: nuo 2.19€/mėn

Pasiūlymas galioja iki 2024-04-30

Toliau pateikiamos instrukcijos, kaip įjungti privačiojo naršymo režimą:

Jei naudojatės „Google Chrome“, spauskite trijų taškų simbolį, esantį dešiniajame viršutiniame naršyklės kampe ir pasirinkite nustatymą „New incognito window“ arba paspauskite klavišų kombinaciją „Ctrl+Shift+N“.

Jei naudojatės „Microsoft Edge“, spauskite trijų taškų simbolį, esantį dešiniajame viršutiniame naršyklės kampe, pasirinkite „Safety“ ir „InPrivate Browsing“ arba paspauskite klavišų kombinaciją „Ctrl+Shift+P“.

Jei naudojatės „Mozila Firefox“ naršykle, spauskite trijų taškų simbolį, esantį dešiniajame viršutiniame naršyklės kampe ir pasirinkite nustatymą „Naujas privatusis langas“ (angl. New Incognito Window) arba paspauskite klavišų kombinaciją „Ctrl+Shift+P“.

Šie nustatymai padės apsaugoti interneto naršymo istoriją nuo smalsių akių, bet neapsaugos, jei kas nors (pvz., interneto paslaugų teikėjas, darbdavys ar specialiosios tarnybos) norės jus sekti. Kiekvienas kompiuteris turi unikalų, tik jam priskirtą IP (angl. Internet Protocol) adresą, kuris leidžia susekti tikslią jo vietą. Jei norite didesnio slaptumo ir nenorite, kad būtų nustatytas IP adresas, reikalingi papildomi būdai, padėsiantys paslėpti naršymą internete.

Anoniminis naršymas naudojant tarpinius serverius

Vienas populiariausių ir paprasčiausių būdų paslėpti savo IP adresą internete yra tarpiniai serveriai (angl. proxy servers). Nemokami anoniminiai tarpiniai serveriai, pvz., Anonymouse.org ar kproxy.com, veikia kaip tarpininkai tarp jūsų ir jūsų aplankytų tinklalapių. Tad jūsų IP adresas lieka paslėptas nuo svetainių, kuriose lankotės, nes vietoje tiesioginio ryšio su interneto svetainėmis, susisiejate su tarpiniu serveriu, per kurį yra peradresuojamos visos jūsų užklausos.

Tačiau reikėtų nepamiršti, kad visi serveriai, taip pat ir tarpiniai, dažniausiai kaupia duomenis apie visus apsilankymus. Tarpiniai serveriai gali sekti jūsų siunčiamų duomenų srautą. Todėl naudodamiesi tokiu serveriu ir jungdamiesi prie asmeninių paskyrų, būtinai naudokite https protokolą, jei tik yra galimybė. Tarpinis serveris taip pat sulėtina naršymo internete spartą. Be to, rasti patikimą ir stabilų tarpinį serverį dažnai būna sudėtinga.

Anoniminis naršymas naudojant TOR

TOR (angl. The Onion Router) – tai atvirojo kodo programinė įranga, sukurta tam, kad būtų galima anonimiškai naršyti internete. TOR veikia „Firefox“ naršyklės pagrindu ir leidžia naudotojui ją įjungti arba išjungti, priklausomai nuo to, kada reikia anonimiškumo.

Šios programos nereikia įdiegti. Ji gali būti paleista iš kompiuterio standžiojo disko ar iš nešiojamojo įrenginio, pvz., USB rakto.

Tačiau TOR turi ir keletą trūkumų. Pirma, jūsų duomenys keliauja per keletą TOR tinklo mazgų, todėl kol pasiekiamas galutinis mazgas, ryšys gali būti gana lėtas. Nors siunčiami duomenys tarp mazgų yra užšifruojami, bet pirmajame ir paskutiniajame mazge jie nėra užšifruoti, todėl atsiranda srauto stebėjimo galimybė.

Virtualus privatus tinklas VPN

VPN (angl. Virtual Private Network) yra virtualusis privatusis tinklas. Visas duomenų srautas yra perduodamas per VPN serverį. Šis visą siunčiamą duomenų srautą užšifruoja. Taip apsaugoma, kad IP adresas nebūtų perduotas svetainėms, kuriose lankotės. VPN taip pat paslepia duomenis, kai naudojatės viešaisiais tinklais kavinėse ar oro uostuose. Skirtingai nuo nemokamų paslaugų, pvz., TOR tinklo, VPN gali būti mokamas. Tačiau mokama paslauga suteikia daug didesnį pralaidumą, todėl veikia sparčiai.

2 metų prenumerata + 2 mėnesiai papildomai vos už 56,94 eurus

2 metų prenumerata + 2 mėnesiai papildomai vos už 56,94 eurus

Kaina: nuo 2.19€/mėn

Pasiūlymas galioja iki 2024-04-30

VPN suteikia patikimą būdą ne tik paslėpti IP adresą, bet ir apsaugoti savo duomenis bei tapatybę internete. VPN ‒ patikimesnė paslauga nei tarpiniai serveriai ir daugeliu atvejų spartesnė nei TOR.

Jeigu dar neturite VPN – rekomenduojame išbandyti „CyberGhost VPN“ paslaugas. Dabar „CyberGhost VPN“ siūlo dviejų metų planą vos už 56,94 eurus, o papildomai suteikia ir dar du papildomus mėnesius. Tai reiškia, jog jums ši prenumerata kainuos vos 2,19 euro per mėnesį, o norėdami pasinaudoti šiuo pasiūlymu – spauskite čia.

„CyberGhost VPN“ yra vienas geriausių VPN paslaugų tiekėjų, kuris pasiūlys itin greitas paslaugas, gausybę skirtingų lokacijų, o svarbiausia – labai paprastą ir patogią programėlę. Negana to, čia naudojamas 256 bitų AES šifravimas, kas užtikrins, kad jūsų interneto ryšys yra visiškai apsaugotas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Pranešimas spaudai

2024-04-19, 19:54

0 komentarų

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Šiuo metu už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, ar su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimą numatyta atsakomybė: asmenims – 100–300 eurų (už pakartotinį 300–500 eurų), juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 300–500 eurų (už pakartotinį 600–900 eurų).

Abiem teikiamais projektais siūloma fiziniams asmenims nustatytą atsakomybę už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, papildyti švelnesne nuobaudos rūšimi – įspėjimu.

„Įspėjimu siekiama, kad asmuo daugiau nenusižengtų ir galėtų pasitaisyti. Jis skiriamas, kai asmuo nusižengia pirmą kartą, supranta savo nusižengimo esmę, gailisi dėl savo padaryto teisės pažeidimo arba yra kitokių jo kaltę švelninančių aplinkybių ir yra netikslinga taikyti griežtesnę poveikio priemonę“, − pažymi projekto iniciatorius, Seimo narys A. Stončaitis aiškinamajame rašte.

Pasak jo, dažnu atveju transporto priemonės vairuotojas nežino, kad galimai daro pažeidimą, nes jo vairuojamas automobilis neišmeta matomų dūmų, o automobilio davikliai nerodo galimo gedimo.

Alternatyvaus projekto rengėja, Seimo narė A. Gedvilienė, pristatydama iniciatyvą dėl įspėjimo įteisinimo, tikino, kad 48 valandos tikrai nėra patogus laikas žmogui susitvarkyti automobilį, užsiregistruoti ir atlikti techninę jo apžiūrą. „Mūsų misija šiandien sumažinti įtampas visuomenėje, kad nebūtų žmonės gąsdinami, kad nebijotų, kad jų automobilis bus konfiskuotas, nes niekada tokio dalyko ir nebuvo siūloma teisės aktuose“, − teigė politikė Seimo posėdyje.

Seimas nuo šių metų pradžios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams yra suteikęs teisę stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų atitiktį techniniams motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimams, taip pat panaikinti motorinių transporto priemonių ir priekabų, kurių į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.

Pritarus projektams (Nr. XIVP-3626, Nr. XIVP-3628) po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 6 d.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas