Po JAV bankų žlugimo bangos – netikėtos naujienos: pastarųjų dienų įvykiai leidžia džiūgauti vienos valiutos turėtojus

Pagrindinių kriptovaliutų kursai pirmadienį pakilo JAV vyriausybei planuojant apsaugoti bankrutavusių Amerikos bankų „Silicon Valley Bank“ ir „Signature Bank“ indėlininkus. Kriptovaliutų bendra kapitalizacija pirmadienį viršijo 1 trilijoną JAV dolerių, kas yra 0,93 trln. eurų, ir per dieną išaugo apie 14 proc. nepaisant to, kad savaitgalį kriptovaliutų rinka patyrė staigų nuosmukį.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Po JAV bankų žlugimo bangos – netikėtos naujienos: pastarųjų dienų įvykiai leidžia džiūgauti vienos valiutos turėtojus

Praėjusį sekmadienį JAV Federalinis rezervų bankas paskelbė porą pareiškimų su viena aiškia žinia: Silicio slėnio banko indėlininkai, tiek apdrausti, tiek neapdrausti, gaus pagalbą, kuri „visiškai apsaugos“ jų indėlius.

Dviejų didelių JAV bankų žlugimas iš karto sukėlė finansinio užkrato riziką – vadinamąją grandininę finansinių sukrėtimų reakciją, kuri šiuo atveju gali privesti prie kitų kredito įstaigų bankroto. Šiandien finansinio užkrato rizika mažesnė nei praėjusį penktadienį, tačiau ji vis dar nėra lygi nuliui.

„CoinDesk“ duomenimis, per pastarąsias 24 valandas „Bitcoin“ pabrango 14,8 proc., o jo kursas viršijo 24 tūkst. eurų, o „Ethereum“ išaugo 9,25 proc. ir pasiekė 1 653 eurų ribą. Šios dvi kriptovaliutos yra didžiausios pagal rinkos kapitalizaciją. Pabrango ir daugelis kitų kriptovaliutų, įskaitant stabilią monetą USDC, kuri bankrutavus Silicon Valley bankui, turėjusiam 3,3 mlrd. JAV dolerių, kas yra kiek daugiau nei 3 mlrd. eurų, kriptovaliutų užstatą, nukrito iki 0,88 USD. Dabar, JAV valdžios institucijų pareiškimų fone, USDC beveik grįžo prie 1 USD kainos.

Kriptovaliutų rinka, kaip ir kitos pagrindinės finansinės sritys, turėjo nepastovią savaitę po to, kai „Silvergate Capital“, vienas didžiausių bankų, teikiančių paslaugas kriptovaliutų įmonėms, atskleidė, kad baigia savo veiklą ir likviduoja bankininkystės padalinį.

Netrukus po to penktadienį žlugo Silicon Valley Bank, o sekmadienį reguliavimo institucijos uždarė „Signature Bank“, pagrindinį kriptovaliutų skolintoją. Tačiau atrodo, kad ši rinkos suirutė palaikė kriptovaliutų rinką, nes prekybininkai teigiamai reagavo į JAV valdžios institucijų naujienas.

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas