Putinas sulaukė dar vieno ukrainiečių smūgio: itin svarbiu momentu, programišiai užtildė Rusijos prezidentą

Artūras Nalivaiko

2023-02-23, 07:35

0 komentarų

Rusijos pradėtas karas Ukrainoje tęsiasi jau beveik metus. Kremlius visais būdais bando didinti savo pajėgas, o kova vyksta ir internetinėje erdvėje. Ir nors ukrainiečiai vis dar patiria gausybę kibernetinių atakų, tačiau ir patys sugeba jas surengti.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Putinas sulaukė dar vieno ukrainiečių smūgio: itin svarbiu momentu, programišiai užtildė Rusijos prezidentą

Dėl proukrainietiškos kibernetinės atakos Rusijos valstybinė žiniasklaida neteko eterio per prezidento Vladimiro Putino kalbą. Prieš Kremliaus valdomus žiniasklaidos kanalus buvo surengta DDoS ataka, o už tai atsakomybę prisiėmė su Ukraina siejamos programišių grupuotės. Ataka buvo surengta V.Putinui sakant kalbą apie rusų tautos padėtį parlamente.

Antradienį buvo transliuojamas tiesioginis Rusijos prezidento kreipimasis į parlamento rūmus, kuomet buvo įvykdyta kibernetinė ataka. Tuomet pasirodė žurnalistų pranešimai, kuriuose buvo teigiama, jog nėra galimybės pasiekti tiesioginių transliacijų. Apie tai, jog buvo surengta DDoS ataka patvirtino ir valstybinė Rusijos naujienų agentūra „RIA Novasti“.

Sveikinimai dėl sėkmingos atakos pasirodė „Telegram“ kanale „IT Army of Ukraine“, kuri jungia tūkstančius internautų, kovojančių su Kremliaus režimu virtualioje erdvėje. Čia jie sveikino patys save dėl sėkmingos atakos. Pranešama, kad prie šios atakos prisidėjo ir kita proukrainietiška programišių grupė, susijusi su žinomu Rusijos disidentu ir aktyvistu Aleksejumi Navalnu. Tokie pranešimai pasirodė socialiniame tinkle „Twitter“.

Pranešama, kad valstybinė žiniasklaida ir svetainės, kurias paveikė įsilaužimas, apima Rusijos valstybinę televiziją, radijo transliavimo bendrovės (VGTRK) svetainę ir tiesioginės transliacijos platformą „Smotrim“. Verta pastebėti ir tai, jog VGTRK bandė nuslėpti informaciją apie šią ataką, skelbdami, kad buvo „atliekami techniniai darbai“.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas