Reaguoti privalo kiekvienas „Swedbank“ klientas: banko atstovai praneša apie galimus sutrikimus, paaiškino, kas čia vyksta

Pranešimas spaudai

2024-04-10, 17:54

9 komentarai (-ų)

Apsipirkimas internetu tampa vis populiaresnis – daugelis renkasi galimybę peržiūrėti norimas prekes savo kompiuteryje ar telefone, palyginti kainas skirtingose parduotuvėse ir tuomet tiesiog užsisakyti su pristatymu į namus.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Reaguoti privalo kiekvienas „Swedbank“ klientas: banko atstovai praneša apie galimus sutrikimus, paaiškino, kas čia vyksta

Norintys apsipirkti internetu ir besinaudojantys „Swedbank“ teikiamomis paslaugomis – šiąnakt susidurs su laikinais nepatogumais. Siekiant užtikrinti geriausią klientų naudojimosi patirtį – būtina atitinkama sistemų priežiūra. Būtent tokiems darbams dabar ruošiasi ir šis bankas.

„Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, balandžio 11 dieną, „Swedbank“ planuoja vykdyti reguliarų IT sistemų atnaujinimą. Dėl atnaujinimo darbų gali trumpam sutrikti kai kurios banko teikiamos paslaugos“, - rašoma bendrovės išplatintame pranešime.

Pažymima, jog duomenų bazių atnaujinimo metu „Swedbank“ išduotos mokėjimo kortelės gali būti aptarnaujamos su trumpalaikiais trikdžiais nuo 00:00 iki 4:30 val.

„Swedbank“ taip pat atkreipia dėmesį, kad interneto bankas ir privatiems, ir verslo klientams duomenų bazių atnaujinimo metu tarp 00:00 ir 4:30 val. gali veikti su trikdžiais, atnaujinimo darbų metu klientai bus nukreipiami į informacinį puslapį apie atliekamus darbus.

Tai įprasta IT operacijų dalis, siekiant patikrinti, ar bankas atitinka veiklos tęstinumo reikalavimus. Pasirinktas toks patikrinimo laikas, kad klientai patirtų kuo mažiau nepatogumų, teigiama „Swedbank“ pranešime. Bankas akcentuoja ir galimus laikinus trikdžius ir iš anksto atsiprašome dėl galimų nepatogumų.

Verta pastebėti, jog IT profilaktikos darbus daugelis bankų atlieka periodiškai, o tai padeda užtikrinti sklandų paslaugų teikimą, jų saugumą ir kokybę. IT profilaktiniai darbai atliekami tuo metu, kai klientai mažiausiai naudojasi elektroninėmis banko paslaugomis.

9 komentarų

Didvytis

Lietuvos bankuose yra mokestis už sąskaitos laikymą, bankai retai moka palūkanas ar iš viso nemoka. Palyginimui - Britanijos bankuose nėra mokesčio, moka neblogas palūkanas.

Vija

Nesuprantu kodėl bankai reguliuoja pinigų išėmimą grynais,išėmus daugiau nei jie leidžia mokėsi procentus,ne visur gali atsiskaityti kortele,tai grįnųjų pinigų reikia turėti daugiau ne 580e,su kortele ne visada pavyks atsiskaityti, swed bankas dažnai stringa,paskutinis kartas per val negalėjau atsiskaityti daug kaip val.

Lankytojas

Laikas atsimerkt ir gryžt prie grinuju, stop mokėjimui už turima saskaita ir opercijas.

Romas

Esu šio banko klientas daugiau kaip 30 metų, nieko negaliu skūstis. Mokesčiai?, jie visuose bankuose.

Vida

Bankas, kuris nuolat paskendęs savo sprendimų problemose ir dėl to kenčia teikiamų paslaugų kokybė.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas