Socialiniuose tinkluose – keistas šventinis iššūkis: kasmet ragina vengti populiarios kalėdinės dainos

Turbūt būtų sunku rasti žmogų, kuris nėra bent kartą girdėjęs britų grupės „Wham!“ kūrinio „Last Christmas“, tapusio savotišku žiemos himnu. Vis dėlto, kai kurie socialinių tinklų naudotojai užsibrėžė tokį tikslą įgyvendinti.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Socialiniuose tinkluose – keistas šventinis iššūkis: kasmet ragina vengti populiarios kalėdinės dainos

Pasak Justinos Antropik, „Tele2“ skaitmeninio turinio vadovės, tokiose platformose kaip „TikTok“ gruodį plito iššūkis „Whamageddon“, kurio pagrindinis tikslas – šventiniu laikotarpiu nei karto neišgirsti šios dainos.

Tęsia tradiciją

Nuo išleidimo 1984 metais iki dabar kultinės grupės „Wham!“ daina „Last Christmas“ karaliauja kalėdinių dainų topų viršūnėse ir yra vienas žinomiausių šventinių kūrinių pasaulyje. Nors kai kuriems daina asocijuojasi su pakilia šventine nuotaika, kitiems pradėjo įgristi.

Nors atsirado dar anksčiau, mintis kalėdiniu laikotarpiu vengti „Last Christmas“ pradėta populiarinti dar 2010 m. viename internetiniame forume. Tuomet idėjos autoriai sugalvojo iššūkį nei karto neišgirsti šios dainos iki pat gruodžio 31 dienos.

„Prasidėjęs kaip pokštas viename forume, iššūkis netruko susilaukti dėmesio visame pasaulyje – jį kasmet žaidžia tūkstančiai žmonių ir net yra sukurtas oficialus žaidimo tinklalapis. Dažniausiai jis trunka iki Kalėdų, tačiau dalis žmonių jį tęsia iki pat Naujųjų Metų. Šiemet žaidimą dar labiau išpopuliarino „TikTok“ platforma, kurioje visą gruodį plinta grotažymė „Whamageddon“ – ja žymimi vaizdo įrašai, kuriuose žmonės pasiskelbia apie pralaimėjimą ir kur išgirdo taip vengtą dainą“, – sako J. Antropik.

Pasak jos, žaidimą kiek palengvina tai, kad pralaimėti galima tik išgirdus dainos originalią versiją, o perdainuoti kūriniai nesiskaito. „Visai galimas daiktas, kad net to patys nežinodami šį iššūkį šiemet jau pralaimėjote. Bet visuomet galite pasiruošti kitiems metams – nepanašu, kad ši daina kada nors pasitrauks iš klausomiausių topų“, – pastebi J. Antropik.

Pokštas sukėlė pyktį

Gruodžio pradžioje Didžiojoje Britanijoje nutiko įvykis, papiktinęs daugybę „Whamageddon“ dalyvių. Į Northamptono mieste vykusias futbolo varžybas susirinko daugiau nei 7 tūkst. sirgalių, kuriems linksminti per pertrauką buvo pasamdytas DJ.

„Norėdamas papokštauti, jis sugrojo originaliąją „Last Christmas“ versiją, taip priversdamas visus iššūkio dalyvius, buvusius stadione, pralaimėti. Tiesa, už šį akibrokštą jam vėliau teko viešai atsiprašyti – jis sulaukė daugybės pasipiktinusių žmonių žinučių, kuriems šis įvykis visai nepasirodė juokingas“, – sako J. Antropik.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas