Sukčiai ir vėl siuntinėja apgaulingas žinutes: naujausias triukas gali suklaidinti daugelį, sužinokite kaip neapsigauti

Lukas Snarskis

2022-12-06, 10:42

3 komentarai (-ų)

Nenumaldomai artėjant didžiausioms metų šventėms – pastebimas sukčių suaktyvėjimas. Pastaruoju metu vis dažniau bandoma apgauti ne tik internetus, tačiau ir vėl siuntinėjamos trumposios SMS žinutės, kuriose prisidengiama Lietuvos paštu.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Sukčiai ir vėl siuntinėja apgaulingas žinutes: naujausias triukas gali suklaidinti daugelį, sužinokite kaip neapsigauti

Pastaruoju metu ir vėl plinta apgaulingi SMS pranešimai, kuriuose Lietuvos pašto vardu prisidengę sukčiai bando iš žmonių išvilioti pinigus ir asmens duomenis. Sukčiai Lietuvos pašto vardu siunčia trumpąją SMS žinutę, kurioje prašoma susimokėti papildomą siuntos mokestį.

Iš tekste pateikiamų nuotraukų galite matyti, jog sukčių siunčiamose žinutėse informuojama apie nepavykusių pristatyti siuntą ir prašoma susimokėti papildomą 0,17 ct mokestį. Vertėtų atkreipti dėmesį į tai, jog Lietuvos pašto siunčiamuose laiškuose niekada nebūna nuorodų į tiesioginius mokėjimus, niekada neprašoma suvesti mokėjimo kortelių ar kitokių asmens duomenų. Už paslaugas apmokėti galima tik prisijungus prie savitarnos ir naudojant el. bankininkystę.

Sukčiai įdeda daug pastangų, kad jų apgaulingi pranešimai primintų tikrą Lietuvos pašto stilistiką – jie naudoja įmonės logotipą, spalvas, grafinius simbolius, nurodo Lietuvos pašto kontaktus. Būkite atidūs viešojoje erdvėje ir gavę įtartiną pranešimą nespauskite nuorodų ir nepateikinėkite mokėjimo kortelės duomenų, neatlikite jokių mokėjimų.

Jeigu mokėjimo kortelės duomenis jau suvedėte, patariame nedelsiant susisiekti su banku, o nukentėjus – kreiptis į policiją.

3 komentarų

Jolanta

Na taip gavau ir aš tokią žinutę...įtartina pasirodė nes nelaukiau jokių siuntų..

Danni

Aš , būtent ir pkliuvau į " pašto siuntos" apmokėjimą . " Nuskaitė150€ , kai prašė apmokėti 1,50€.
Laukiau siuntos,ir taip sutapo ,kad net negalvodama surašiau duomenis.😞
Pamoka manau išmokta.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas