„TikTok“ valdanti bendrovė atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje: JAV reikalauja pardavimo, tačiau Kinijos vyriausybės pasiūlymas nustebins net ir visko mačiusius

Kinijos vyriausybė kritikavo JAV dėl bandymo uždrausti „TikTok“, tačiau taip pat leido „ByteDance“ aiškiai suprasti, kad mieliau uždraustų programėlę JAV, o ne ją parduotų.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„TikTok“ valdanti bendrovė atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje: JAV reikalauja pardavimo, tačiau Kinijos vyriausybės pasiūlymas nustebins net ir visko mačiusius

Kinijos valdžios institucijos ketina užkirsti kelią priverstiniam „TikTok“ pardavimui apribodamos tokią galimybę platformos savininkei „ByteDance“. Dėl to bendrovė atsidūrė sudėtingoje padėtyje – trumpų vaizdo įrašų platforma gali prarasti didžiausią rinką, kurioje yra 170 mln. vartotojų.

Trečiadienį JAV Atstovų Rūmai didele balsų dauguma pritarė įstatymo projektui, kuriuo reikalaujama, kad „ByteDance“ parduotų „TikTok“, antraip ši platforma JAV bus užblokuota kaip kelianti grėsmę nacionaliniam saugumui. Platforma kaltinama, renkanti JAV naudotojų duomenis.

Įstatymo projektui dar turi pritarti JAV Senatas, tačiau tai padaryti gali būti nelengva – politinių išlaidų sekimo programos „OpenSecrets“ duomenimis, „ByteDance“ praėjusiais metais padidino savo lobistines išlaidas 77 proc. iki 8,74 mln.

Kinijos vyriausybė anksčiau pabrėžė, kad „TikTok“ pardavimas susijęs su technologijų perdavimu, todėl „ByteDance“ turės gauti valdžios institucijų pritarimą.

Praėjusį ketvirtadienį Kinijos Liaudies Respublikos prekybos ministerijos atstovas spaudai paragino JAV „nutraukti nepagrįstą spaudimą“ ir pridūrė, kad „ByteDance“ turėtų „griežtai laikytis Kinijos įstatymų“.

Įstatymo projektas dėl „TikTok“ blokavimo arba pardavimo dar nepriimtas, tačiau buvęs „Activision Blizzard“ vadovas Bobby Kotickas ir buvęs JAV iždo sekretorius Stevenas Mnuchinas jau domisi bendrovės pirkimu.

Sandoris vertinamas daugiau nei 100 mlrd. dolerių, o „TikTok“ pajamos pernai siekė vos 20 mlrd. dolerių, tačiau dar svarbiau tai, kad bendrovė niekada netapo pelninga. Bendrovės „ByteDance“ įkūrėjas Zhang Yiming neatskleidė jokių derybinių planų dėl platformos pirkimo.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas