Vaikų rašytojas naujai knygai sujungė jėgas su „Pildyk“: rašys operatoriaus salone ir kvies įsitraukti mažuosius skaitytojus

Pranešimas spaudai

2023-02-07, 07:35

0 komentarų

Žinomos vaikų detektyvinės serijos „Domas ir Tomas“ autorius, Tomas Dirgėla eksperimentuoja savo kūrybos procesą perkeldamas į įvairias neįprastas vietas ir į jį įtraukdamas skaitytojus.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Vaikų rašytojas naujai knygai sujungė jėgas su „Pildyk“: rašys operatoriaus salone ir kvies įsitraukti mažuosius skaitytojus

Naujausiai savo knygai jis suvienijo jėgas su „Pildyk“ – knygą apie vaiką, siekiantį Youtuberio karjeros, autorius kurs operatoriaus „Tele2“ salone, kur bus galima atvykti ir pamatyti, kaip gimsta šis kūrinys. Per „Pildyk“ paskyras internete mažieji gerbėjai galės stebėti tiesioginę transliaciją ir prisidėti prie siužeto kūrimo.

„Jau esu rašęs Nidos viešbutyje, prekybos centre, knygyne ar net parduotuvės vitrinoje, o šį kartą pasirinkau tikriausiai, atrodytų, su knygomis labiausiai nesusijusią vietą. Šis iššūkis taps pirmuoju tokiu, kadangi žmonės galės stebėti rašymo procesą ne tik gyvai, bet ir internete. Manau, kad kurti knygą tokioje erdvėje ir įtraukti skaitytojus bus itin įdomi patirtis“, – teigia T. Dirgėla.

Galimybė atsidurti knygoje

Jis pasakoja, kad prieš pradedant rašyti knygą, dažniausiai būna sugalvojęs tik pagrindinį veikėją ir vieną įvykį, o kiti dalykai ateina rašymo procese. Anot jo, naujasis kūrinys bus dar viena dalis iš populiarios serijos „Domas ir Tomas“ apie vaikus detektyvus – ši istorija bus apie vieno vaiko svajonę tapti Youtuberiu, tačiau tam, kad šį tikslą pasiektų, jam teks įveikti tam tikrus sunkumus, o čia jau prireiks detektyvų pagalbos. Šia knyga autorius taip pat sieks parodyti vaikams, jog toks darbas turi ne vien privalumų, bet ir savų pavojų, sunkumų bei iššūkių.

„Pildyk“ socialinių tinklų paskyrose – „Facebook“, „Instagram“ ir „TikTok“ gerbėjai galės ne tik užduoti klausimus, bet ir keisti knygos istorijos siužetą, rinkdamiesi iš kelių duotų variantų arba siūlydami savąjį. Vaikų, kurių idėjos atsiras knygoje, vardais bus pavadinti ir istorijos personažai. Džiugina ta mintis, kad šie mažieji skaitytojai turės daugiau motyvacijos prisidėti prie proceso ir pasigirti, kad knygoje turi veikėją savo vardu. Pačioje knygoje bus ir specialios padėkos šiems mažiesiems skaitytojams“, – sumanymu dalinasi jis.

Neįprastos vietos kūrybai

Autorius pasakoja, kad tik pradėjęs kurti literatūrą vaikams, išsikėlė sau svarbų tikslą – plėsti knygas ir patį skaitymą kiek įmanoma labiau už tradicinių ribų, tad naują knygą kartu su skaitytojais nusprendė rašyti operatoriaus salone. Kaip teigia T. Dirgėla, nors atrodo, kad ši vieta visiškai nesisieja su knygų kūrimo procesu, ji pasirinkta ne be reikalo ir siunčia svarbią žinutę jauniesiems skaitytojams.

„Žmonės dažnai galvoja, kad knygos ir šiuolaikinės technologijos yra priešingybės, tačiau išmanieji įrenginiai kaip tik atveria daugiau galimybių skaityti – vis labiau prisijaukinamos audioknygos ar skaitmeniniai kūriniai. Šiuo atveju, technologijos leis „Pildyk“ klientams prisidėti prie knygos siužeto kūrimo“, – akcentuoja jis.

Pasidalinti savo karjeros patirtimi atvyks ir daugeliui žinomi „Pildyk“ veidai – Andrius Talžūnas, Artūras Stimo media ir Edvisss. Jie padės geriau suprasti, kaip atrodo „Youtube“ kūrėjų gyvenimas ir kokių iššūkių pasitaiko jų kasdienybėje.

Vilniaus prekybos centre „Akropolis“ esančiame „Tele2“ salone autorius savo naujausią knygą rašys kasdien vasario 6-12 dienomis nuo 14 iki 18 val. Visi norintys gali užsukti pasikalbėti, nusifotografuoti ar paprašyti autografo.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas