„Apple“ pristatė naujuosius „M2 Pro“ ir „M2 Max“ lustus: dar galingesni ir greitesni, o taip pat ir su daugiau atminties

Birželio mėnesį JAV technologijų milžinė pristatė naująjį „Apple M2“ mikroschemų rinkinį, kuris pasiūlė 18 proc. greitesnį procesoriaus bei 35 proc. spartesnį vaizdo plokštės veikimą, lyginant su pirmos kartos lustu. Tačiau tuomet „M2“ galėjo pasiūlyti tik vieną konfigūraciją – tai 8 CPU ir 10 GPU branduolių. Tačiau šiandienos naujienos pasiūlys žymiai daugiau.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Apple“ pristatė naujuosius „M2 Pro“ ir „M2 Max“ lustus: dar galingesni ir greitesni, o taip pat ir su daugiau atminties

Kupertino kompanija pristatė du naujus mikroschemų rinkinius – tai „Apple M2 Pro“, o taip pat ir „M2 Max“, kurie pasiūlys ne tik daugiau branduolių, bet ir gerokai daugiau atminties. Žinoma, kartu su šiais lustais pristatyti ir nauji „MacBook Pro“ nešiojami kompiuteriai, o taip pat ir „Mac Mini“. Šiame tekste kviečiame pažvelgti į naujuosius lustus.

Naujasis „Apple M2 Pro“ mikroschemų rinkinys sukurtas naudojant antros kartos 5 nm architektūrą ir jame yra 40 milijardų tranzistorių, kas yra 20 proc. daugiau nei „M1 Pro“ variante. Naujasis lustas taip pat palaiko iki 32 GB operatyviosios (RAM) atminties su 200 GB/s pralaidumu. „M2 Pro“ variantas pasiūlys 10 arba 12 procesoriaus branduolių, iš kurių 6 arba 8 yra aukštos spartos, o keturi – aukšto efektyvumo. Šis lustas taip pat turės iki 19 vaizdo plokštės branduolių su gerokai didesne L2 talpykla.

„Apple“ teigimu, šis mikroschemų rinkinys pasiūlys iki 20 proc. spartesnį procesoriaus veikimą, o taip pat iki 30 proc. greitesnį vaizdo apdorojimą, lyginant su ankstesnės kartos lustu.

Kalbant apie „Apple M2 Max“ procesorių – jis turi net 67 mlrd. tranzistorių, kas yra net tris kartus daugiau nei baziniame „M2“ variante. Be to, jis palaiko iki 96 GB operatyviosios (RAM) atminties, kas yra keturis kartus daugiau nei „Apple M2“, kuri veikia 400 GB/s greičiu.

„Apple M2 Max“ bus toks pats kaip ir 12 branduolių „M2 Pro“ mikroschemų rinkinys, tačiau turės net 38 branduolių vaizdo plokštę su dar didesne L2 talpykla.

Likusios naujųjų „Apple“ mikroschemų rinkinių specifikacijos yra vienodos. Abu lustai naudoja 16 branduolių „Neural Engine“, galintį pasiekti 15,8 TOPS, t.y. 40 proc. greičiau nei ankstesnės kartos. Jie taip pat turi integruotus vaizdo kodavimo/dekodavimo variklius ir „ProRes“ variklius – vieną rasime „Pro“ modelyje, du – „Apple M2 Max“. Tai reiškia, kad lustai gali apdoroti kelis 4K ir 8K vaizdo srautus naudodami „ProRes“, HEVC ir H.264.

Skelbiama, kad naujieji „MacBook Pro“ nešiojami kompiuteriai, kurie veiks su šiais mikroschemų rinkiniais, galės pasiūlyti iki 22 valandų baterijos tarnavimo laiką, kas yra viena valanda daugiau nei senesnės kartos modeliai.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas