Kinai sulaukė dar vieno JAV valdžios smūgio: uždraudus atmintinių pirkimus, užfiksuotas žymus kainų augimas

MiTech.lt

2022-12-24, 12:50

0 komentarų

YMTC, Kinijos DRAM ir NAND atminties gamintoja, neseniai paskelbusi apie 232 sluoksnių 3D NAND atmintį, kuri žadėjo stipriai konkuruoti su gerai žinomoms bendrovėms kaip „Samsung“, „Micron Technology“, „Kioxia“ ir „SK Hynix“.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Kinai sulaukė dar vieno JAV valdžios smūgio: uždraudus atmintinių pirkimus, užfiksuotas žymus kainų augimas

Tačiau situacija apsivertė aukštyn kojomis, kuomet bendrovė buvo įtraukta į JAV prekybos departamento juodąjį sąrašą, todėl Amerikos buitinės elektronikos ir asmeninių kompiuterių gamintojai buvo priversti nutraukti tiekimą iš šios bendrovės.

Kaip teigiama „DigiTimes“ pranešime, pasinaudodama šia situacija, „Samsung“ net 10 proc. padidino savo NAND atminties lustų kainas.

YMTC pasiekė aukščiausią tašką, kai 2020 m. „Apple“ su bendrove sudarė NAND atminties tiekimo sutartį, pagal kurią YMTC atmintis būtų naudojama beveik visuose įmanomuose „Apple“ gaminiuose, tačiau dėl politinio spaudimo 2022 m. „Apple“ atsisakė šios sutarties. Prekybos departamentas teigia, kad YMTC turi prieigą prie pažangiausių technologijų ir yra remiama Kinijos valstybės pajėgumų, o tai gali padėti jai išstumti konkurentus. Geopolitiniu požiūriu tarp JAV ir Kinijos taip pat ne viskas gerai.

„Samsung“ 10 proc. kainų padidinimas 2022 m. gruodžio mėn. pirmoje pusėje yra susijęs su neatidėliotinų sandorių kainodara, o tai gali reikšti, kad jos sutartinė kainodara (kurią paprastai taiko labai didelius užsakymus teikiantys klientai) gali būti kitokia. Galima numanyti, kad YMTC pasitraukimas iš JAV rinkos gali padidinti visų NAND produktų kainas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas