Kompiuterių gamintojai išgirdo blogas naujienas: ekspertai pranašauja mažėjančius pardavimus, tačiau yra ir gerų naujienų

Lukas Snarskis

2023-03-04, 12:36

0 komentarų

Pasaulinė kompiuterių rinka pastaruosius metus augo, tačiau naujausios prognozės nebėra tokios optimistiškos. Pandemija gerokai išaugino kompiuterių pardavimus, bet jau šiemet gamintojai turės sugrįžti į realybę.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Kompiuterių gamintojai išgirdo blogas naujienas: ekspertai pranašauja mažėjančius pardavimus, tačiau yra ir gerų naujienų

Remiantis naujausiomis IDC specialistų prognozėmis, šiemet tikimasi, jog kompiuterių pardavimai gali sumažėti maždaug 4,2 proc. Atkreipiamas dėmesys, jog panaši tendencija buvo pastebėta dar praėjusių metų pabaigoje, kuomet pardavimai sumažėjo net 22,2 proc., lyginant su 2021 metais.

2022 metų pirmieji trys metų ketvirčiai buvo pakankamai sėkmingi, tačiau nuo ketvirtojo pradžios – pardavimai pradėjo mažėti. Mažesnių pardavimų tikimasi ir šiemet, tačiau ekspertai turi ir gerų naujienų. 2024 ir 2025 metais ir vėl tikimasi didėjančio susidomėjimo naujais kompiuteriais, o tai turėtų būti geras signalas jų gamintojams.

„Mes turėjome net keturis ketvirčius, kuomet pardavimai perkopdavo 2 mln. ribą. Tai prasidėjo 2021 metų antrojo ketvirčio metu ir tęsėsi lygiai metus. Tokie skaičiai buvo gerokai virš visų normų. Po dviejų metų, kuomet pardavimai augo, mes tikimės šiokio tokio sulėtėjimo, o tai turėtų būti matoma visų šių metų metu“, - kalbėjo tyrimų vadovas Jay Chou.

Verta pastebėti ir tai, jog anksčiau buvo prognozuojamas rinkos augimas, tačiau trumpalaikiai iššūkiai, su kuriais susiduria gamintojai, privertė ekspertus pakoreguoti savo spėjimus. Nepaisant prastesnių 2023 metų, manoma, kad 2024 metai gali būti itin sėkmingi, o tam įtakos gali turėti ne tik naujų modelių pristatymas, bet ir aktyvesnis perėjimas prie „Windows 11“ operacinės sistemos.

Kalbant apie praėjusių metų pardavimus, trys bendrovės fiksavo augančius pardavimus – tai „Dell“, HP bei „Asus“, o būtent pastarieji užfiksavo net 24,3 proc. didesnius pardavimus nei 2021 metais. 2022 metai ne itin buvo sėkmingi „Lenovo“ kompanijai, kuri užfiksavo 3,2 proc. mažesnius pardavimus nei anksčiau.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas