Kompiuterių rinkoje – ilgai neregėti skaičiai: pardavimų lygis grįžta į priešpandeminį, tokių skaičių nematėme jau daugiau nei penkis metus

Lukas Snarskis

2024-04-11, 09:00

0 komentarų

Pasaulinė kompiuterių rinka pastaruosius metus augo, nors ekspertų prognozės buvo priešingos. Praėjusiais metais situacija nebuvo tokia gera, tačiau dabartinės perspektyvos atrodo ženkliai optimistiškiau.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Kompiuterių rinkoje – ilgai neregėti skaičiai: pardavimų lygis grįžta į priešpandeminį, tokių skaičių nematėme jau daugiau nei penkis metus

Analitikų bendrovė IDC pranešė, kad pasaulinė asmeninių kompiuterių rinka pirmąjį šių metų ketvirtį pagaliau vėl pradėjo augti. Pirkėjams buvo pristatyta 59,8 mln. Kompiuterių, kas leido užfiksuoti 1,5 proc. metinį augimą ir tai pirmas kartas per daugelį metų, kai užfiksuotas augimas.

Verta prisiminti, jog pirmąjį 2023 metų ketvirtį rinka per metus sumažėjo 28,7 proc. ir tai buvo žemiausias taškas asmeninių kompiuterių istorijoje. IDC ekspertai pastebi ir tai, jog dabartinės kompiuterių rinkos apimtys pagaliau grįžta į priešpandeminį lygį. Palyginimui, 2019 metų pirmojo ketvirčio metu buvo pristatyta 60,5 mln. kompiuterių.

Daugelyje pasaulio šalių infliacija mažėjo, todėl asmeninių kompiuterių tiekimas pradėjo atsigauti. Tačiau IDC pažymi, kad defliacinis spaudimas Kinijoje paveikė pasaulinę kompiuterių rinką, o Kinijoje stacionariųjų kompiuterių paklausa yra silpna, todėl ten užfiksuotas dar vienas ketvirtis, kai asmeninių kompiuterių paklausa buvo mažesnė.

„Nepaisant Kinijos sunkumų, tikimasi, kad atsigavimas tęsis ir 2024 metais, nes vėliau šiais metais lentynose pasirodys naujesni kompiuteriai su dirbtiniu intelektu ir pirkėjai pradės atnaujinti pandemijos metu įsigytus asmeninius kompiuterius”, - įsitikinęs IDC atstovas Jiteshas Ubrani.

Tikimasi, kad kartu su augančiu tiekimu didės ir dirbtinio intelekto kompiuterių kainos, o tai suteiks papildomų galimybių.

IDC duomenimis, kompiuterių rinkoje ir toliau lyderiauja „Lenovo“, o šios bendrovės užimama rinkos dalis siekia 23 proc. Toliau rikiuojasi HP su 20,1 proc. rinkos. Trečioje vietoje – „Dell“, kuri šiuo metu užima 15,5 proc. rinkos, ketvirtoje – „Apple“, o populiariausiųjų penketuką užbaigia „Asus“ su 6,1 proc. kompiuterių rinkos.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas