„Microsoft“ testuoja „Windows“ vartotojų kantrybę: testuojama nauja funkcija, kuri daugeliui primins elementariausią reklamą

Lukas Snarskis

2024-04-14, 14:55

0 komentarų

JAV technologijų milžinė „Microsoft“ dar ne taip seniai išleido „Windows 11“ operacinės sistemos versiją, kurios laukiama buvo kone dešimtmetį. Naujoji platforma pasiūlė nemažai naujovių, o dabar testuojama ir funkcija, kuri gali nepatikti daugeliui.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Microsoft“ testuoja „Windows“ vartotojų kantrybę: testuojama nauja funkcija, kuri daugeliui primins elementariausią reklamą

„Windows“ operacinės kūrėjai neseniai išleido atnaujinimą, skirtą „Windows 11 Insiders“ programos dalyviams. Kartu su naujais interaktyviaisiais „Windows Spotlight“ elementais atnaujinime įdiegta ir ne itin pageidautina naujovė – „Start“ meniu juostoje atsirado daugiau programų rekomendacijų.

Šios rekomendacijos rodomos tam skirtame skirsnyje ir čia atvaizduojamos programos iš „Microsoft Store“, atsižvelgiant į jūsų pastaruoju metu naudotas aplikacijas. Tai reiškia, kad galite susidurti su programėlių pasiūlymais, kurie ne visai atitinka jūsų pomėgius, o tai iš esmės yra ne rekomendacijos, o paprasčiausia reklama.

Šiuo metu meniu „Start“ programėlės suskirstytos į du skyrius, kur rodomos jūsų prisegtos ir rekomenduojamos programos. Pastarajame paprastai būna neseniai naudoti failai ar programos, naujai įdiegtos aplikacijos ir net patarimai, kaip naudotis naujomis „Windows“ funkcijomis. Dabar čia bus pateikiamos ir rekomendacijos, kurios primena reklamą.

Nors šios rekomenduojamos programėlės gali būti ne tiesiogiai gaunamos iš jų kūrėjų, mokančių už jų patalpinimą, „Microsoft“ gauna pajamų iš programų, kurios platinamos per jos parduotuvę. Tačiau yra ir gerų naujienų.

Pasirodo, kad šią funkciją galite ir visiškai išjungti. Norint tai padaryti – reikia nukeliauti Settings > Personalization > Start ir išjunkite jungiklį „Show recommendations for tips, app promotions, and more“.

Be to, šis pakeitimas šiuo metu veikia tik „Insiders“ kanalo dalyviams ir tik asmeniniuose įrenginiuose, o tai reiškia, kad darbo kompiuteriams, kuriuos dažnai valdo įmonės, kol kas įtakos neturi.

Verta paminėti ir tai, kad „Microsoft“ nepatvirtino, ar ši funkcija bus įtraukta į galutinę „Windows 11“ versiją. Bendrovė naudoja „Insider“ programą atsiliepimams surinkti ir, atsižvelgdama į naudotojų reakciją, gali nuspręsti apskritai atsisakyti šios idėjos.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas