Pristatyta atnaujinta „Windows“ alternatyva: speciali platforma pasiūlys dar sklandesnį veikimą, kas turėtų patikti kompiuterių entuziastams, yra versija ir kasdieniam naudojimui

JAV technologijų milžinė „Microsoft“ dar ne taip seniai išleido „Windows 11“ operacinės sistemos versiją, kurios laukiama buvo kone dešimtmetį. Naujų variantų išleidimai dažnai turi blogų naujienų tiems, kurie naudojasi senesnėmis versijomis, o taip pat ir tiems, kurie turi senesnius kompiuterius.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Pristatyta atnaujinta „Windows“ alternatyva: speciali platforma pasiūlys dar sklandesnį veikimą, kas turėtų patikti kompiuterių entuziastams, yra versija ir kasdieniam naudojimui

„Windows 11“ yra liūdnai pagarsėjusi dėl didelių aparatinės įrangos reikalavimų, dėl kurių sunku naudoti šią platformą mažiau galinguose kompiuteriuose arba įrenginiuose su senesniais komponentais. Ne visi kompiuteriai gerai veikia ir su „Windows 10“ versija, o dar senesnės „Microsoft“ operacinių sistemų versijos jau nebeturi palaikymo. Tačiau tam yra sprendimas.

Dar visai neseniai rašėme apie „Tiny11“ operacinę sistemą, kuri sukurta „Windows 11“ platformos pagrindu, o čia siūlomos tik pačios būtiniausios funkcijos. Dabar išleista ir „tiny11 core“ versija, skirta ARM64 architektūrą palaikantiems kompiuteriams. Negana to, kūrėjai patobulino savo platformą, kas leis mėgautis dar sklandesniu veikimu.

Kūrėjo teigimu, „tiny11 core“ yra geras pasirinkimas bandymams ir eksperimentams virtualioje mašinoje atlikti, pavyzdžiui, paleisti tam tikrą tvarkyklę ar programą. Čia rasime ir įtrauktą „VirtIO“ tvarkyklę, kuri leidžia tiesiogiai pasiekti „Linux“ operacinei sistemai skirtą programinę įrangą, nesinaudojant lėtesnėmis emuliuotomis tvarkyklėmis.

Tiesa, „tiny11 core“ turi ir tam tikrų apribojimų, lyginant su įprastine „tiny11“ platformos versija. Ši versija turi ribotas saugumo galimybes, todėl rekomenduojama jos nenaudoti kritinės svarbos įrenginiuose. Kaip jau minėjome, „tiny11 core“ yra skirta įvairiems bandymams, kas turėtų patikti daugeliui kompiuterių entuziastų.

Jeigu norite naudotis „tiny11“ operacine sistema kasdieniame naudojime – rekomenduojame išbandyti standartinę šios platformos versiją. Norint įdiegti šią versiją į savo kompiuterį – reikalingi vos 8 GB vietos, kuomet „Windows 11“ užima daugiau nei 20 GB. Sėkmingam „Tiny11“ veikimui taip pat reikia vos 2 GB operatyviosios (RAM) atminties. Negana to, šią platforma galima naudotis ir atsinaujinant iš „Windows 10“, kas supaprastins visą perėjimo procesą.

„Tiny11“ pasiūlys tik reikalingiausius komponentus, tokius kaip „Windows Terminal“, „Microsoft Store“, skaičiuotuvas, „Notepad“ ar „Paint“ programėlės. Į šią operacinę sistemą nėra įdiegta „Microsoft Edge“ naršyklė, kas leis jums naudotis jūsų norima ar pamėgta internete naršykle. Pažymima ir tai, jog „Tiny11“ gali veikti ir be jokių prisijungimų prie paskyrų, tačiau norintiems – yra galimybė pridėti savo „Microsoft“ paskyrą.

Operacinėje sistemoje yra viskas, ko reikia paprastam vartotojui patogiam kasdieniniam kompiuteriu, neatsižvelgiant į jo įrangos pajėgumus. „Tiny11“, kaip ir sufleruoja pavadinimas, sunaudoja mažiau resursų ir nereikalauja naujausios aparatinės įrangos. Žinoma, modifikuotos „Windows 11“ platformos diegimas visada turi galimą riziką, todėl būkite atsargūs.

Kitas dalykas, kurį reikia nepamiršti, yra tas, kad vis tiek reikia galiojančio rakto, kad suaktyvintumėte „Tiny11“. Tai reiškia, kad jums bus reikalingas registracijos kodas.

„Tiny11“ galite parsisiųsti iš čia, o jeigu neturite „Windows 11“ registracijos kodo – jį įsigyti galite iš mūsų partnerių. Dabar „Windows 11 Pro OEM“ registracijos kodas kainuoja tik 17,50 eurų, o norėdami pasinaudoti šiuo pasiūlymu spauskite čia. Tiesa, prieš atsiskaitant nepamirškite nurodyti nuolaidos kodo TFN.

Verta pastebėti ir tai, jog jeigu nenorite naudotis „Windows 11“ ir norite analogiškos „Windows 10“ versijos – tuomet galite išbandyti „Tiny10“ operacinės sistemos versiją, kurią rasite paspaudę čia.

4 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Tiny weeny

Isbandinejau tiny 11 apie puse metu.
50% games ir apps neveikia, erorai. Bet eina gerai ant seno laptopo

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas