Taivaną supurtęs žemės drebėjimas gali turėti įtakos ir technologijų rinkai: baiminamasi lustų vėlavimo, vartotojams tai gali kirsti per piniginę

Lukas Snarskis

2024-04-04, 19:55

0 komentarų

Taivane įvykęs galingas žemės drebėjimas gali sukelti paniką technologijų rinkoje. 7,4 balo stiprumo drebėjimas, stipriausias per pastaruosius dešimtmečius, privertė pagrindinę mikroschemų gamintoją Taivano puslaidininkių gamybos bendrovę (TSMC) evakuoti kai kuriuos gamyklos darbuotojus.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Taivaną supurtęs žemės drebėjimas gali turėti įtakos ir technologijų rinkai: baiminamasi lustų vėlavimo, vartotojams tai gali kirsti per piniginę

Nors TSMC tikina, kad jos darbuotojai yra saugūs, o pirminiai patikrinimai neatskleidė jokių didelių nuostolių, vis dar atliekamas išsamus vertinimas. Įmonės saugos protokolai paskatino evakuaciją, dėl kurios gali vėluoti gamyba.

Jeigu TSMC gamyklose ilgesniam laikui sustos gamyba – tai gali turėti didesnių pasekmių pasaulinei lustų gamybai, kas įtakotų ne tik įvairius vėlavimus, bet ir ženkliai išaugusias kainas. Verta prisiminti ir tai, jog panaši situacija susiklostė ir prasidėjus COVID-19 pandemijai, o tam tikrus padarinius rinka jaučia iki šiol.

COVID-19 pandemija atskleidė pasaulinės tiekimo grandinės pažeidžiamumą, o tau nulėmė ir puslaidininkių, naudojamų visose srityse - nuo išmaniųjų telefonų iki superkompiuterių, trūkumą. Bet kokie gamybos trikdžiai TSMC gamyklose gali dar labiau apsunkinti ir taip įtemptą tiekimo grandinę.

Dar neaišku, kokį poveikį tai turės tokioms didelėms technologijų bendrovėms kaip „Apple“ ar „Nvidia“, kurių produktų gamyba smarkiai priklausoma nuo TSMC pagamintų mikroschemų. Tačiau dėl užsitęsusių sutrikimų gali kilti kainos vartotojams, nes lustų trūkumas didės.

Neseniai įvykęs žemės drebėjimas taip pat dar kartą parodo, kad lustų gamyba gali būti pernelyg priklausoma nuo vieno regiono. Taivano geografinė padėtis prie pagrindinės lūžio linijos lemia, kad jis yra jautrus dažniems žemės drebėjimams. Pastaraisiais metais vis dažniau pasigirsta raginimų kurti naujas gamybos vietas, ypač atsižvelgiant į nuolatinę įtampą tarp Taivano ir Kinijos.

Nors atrodo, kad tiesioginis žemės drebėjimo poveikis yra minimalus, technologijų pramonė atidžiai stebi, kaip šią situaciją vertina TSMC vadovai. Bet koks gamybos vėlavimas gali padidinti esamą lustų trūkumą ir turėti įtakos vartotojams visame pasaulyje.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas