RC mašinėlės skirtos ne tik vaikams: šis modelis savo greičiu prilygsta net ir galingiausiems automobiliams rinkoje, tačiau jo kaina nesiekia nė 1 000 eurų

Idealiame pasaulyje visi mes, greičio ir automobilių mėgėjai, turėtume pakankamai vietos namuose ir pinigų piniginėje, kad galėtume įsigyti savo svajonių automobilius. Deja, daugelio iš mūsų situacija nėra tokia, todėl tenka rinktis įperkamus ir praktiškus kasdienius modelius.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
RC mašinėlės skirtos ne tik vaikams: šis modelis savo greičiu prilygsta net ir galingiausiems automobiliams rinkoje, tačiau jo kaina nesiekia nė 1 000 eurų

Tačiau kas būtų, jei egzistuotų būdas, kaip vidutiniam automobilių mėgėjui mėgautis superautomobiliams prilygstančiu maksimaliu greičiu ir stulbinančiu pagreičiu, bet neištuštintų mūsų piniginės turinio? Puiki to alternatyva gali būti radijo bangomis valdomi automobiliai.

RC automobilių rinka per pastaruosius metus gerokai išaugo ir dabar galima rasti tokių modelių, kurie savo greičiu prilygtų, o gal net pralenktų kasdienes transporto priemones. Dabar tokie modeliai gali ne tik būti greiti, bet ir atrodo kaip realių mašinų kopijos, tačiau gerokai mažesnės.

Ar žinojote, kad greičiausias rinkoje prieinamas automobilis gali pasiūlyti didesnį nei 160 kilometrų per valandą greitį? Būtent tokį modelį siūlo įsigyti amerikiečių kompanija „Traxxas“, o jo kaina Europoje siekia maždaug 900 eurų. Lietuvoje jį galima įsigyti net ir kiek pigiau.

„Traxxas XO-1“ pasiūlys beprotišką greitį

Daugelis greičio ir automobilių mėgėjų nors kartą yra bandę ir RC automobilius. Nors daugeliui tai asocijuojasi su žaislu, kuris skirtas vaikams, tačiau ne visi jie yra būtent tokie. Būtent tai ir įrodo „Traxxas XO-1“, kuris nė iš tolo nepanašus į vaikišką žaisliuką.

Jeigu tuo abejojate – šis „Traxxas“ sukurtas RC automobilis pasiekti didesnį nei 160 km/h greitį gali vos per keletą sekundžių, o norint jį suvaldyti reikės ne tik pakankamai daug vietos, bet ir tam tikrų įgūdžių. Čia naudojamas „Traxxas“ sukurtas „Big Block“ bešepetėlinis variklis, kuris rūpinasi „XO-1“ modelio galia.

Panašiai kaip ir daugybė šiandien rinkoje esančių elektromobilių, „Traxxas XO-1“ naudoja vienos pavaros pavarų dėžę ir turi visus keturis varomus ratus, kad pasiektų įspūdingą greitį. Be to, turi labai realią prispaudžiamąją jėgą ir vos 0,59 cm važiavimo aukštį. „XO-1“ modelis, kaip ir elektriniuose automobiliuose, naudoja kelias baterijas - šiuo atveju jis turi dvi „Traxxas Power Cells“, kurios miniatiūrinį superautomobilį išjudina iki 160 km/h greičio.

„Traxxas XO-1“ prilygsta net ir realiems superautomobiliams

Norint suprasti koks greitas yra šis „Traxxas“ sukurtas RC automobilis – reikėtų jį palyginti su realiais flagmanais. „XO-1“ mašinėlė iki 96,5 km/h įsibėgėja per maždaug 2,3 sekundės ir lenkia tokius modelius kaip „Aston Martin DB12“ (3,3 sekundės), „Ferrari 296 GTB“ (2,4 sekundės) ar „Lamborghini Huracan“, kuris analogišką greitį pasiekia per 3,2 sekundės.

Dar įspūdingiau rezultatai atrodo, kuomet automobiliai bando pasiekti 160km/h greitį. „Traxxas XO-1“ tereikia 4,9 sekundės. „Aston Martin DB12“ ar „Lamborghini Huracan“ analogiškus rezultatus pasiekia per atitinkamai 7,5 ir 5,6 sekundės. Vienintelis „Ferrari 296 GTB“ gali užfiksuoti geresnį rezultatą – tai 4,7 sekundės.

Žinoma, galbūt lyginti realius automobilius su tais, kurie valdomi radijo bangomis nėra prasminga, tačiau tai tik parodo, kad tokios mašinėlės yra skirtos ne tik vaikams, bet gali būti ir puikus laiko praleidimo būdas suaugusiems.

Negana to, „Traxxas XO-1“ kainuoja maždaug 900 eurų, o tai yra ženkliai mažiau nei bet kuris iš aukščiau paminėtų superautomobilių. Palyginimui, „Aston Martin DB12“ kaina siekia daugiau nei 250 tūkst. eurų.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas