Savaitės apklausos rezultatai: po „Windows 10“ palaikymo nutraukimo daugelis ir toliau ketina naudotis šią versija ir tik maža dalis ketina mokėti „Microsoft“ už atnaujinimus

Lukas Snarskis

2024-01-15, 09:00

2 komentarai (-ų)

Pasirodžius „Windows 11“ operacinės sistemos versijai, „Microsoft“ paskelbė, jog nuo 2025 metų ketina nutraukti „Windows 10“ platformos palaikymą, kas sukėlė didžiulį internautų pasipiktinimą. Jau žinoma, kad 2025 metų spalio 14 dieną „Windows 10“ pasieks vadinamąją „end of support“ stadiją.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Savaitės apklausos rezultatai: po „Windows 10“ palaikymo nutraukimo daugelis ir toliau ketina naudotis šią versija ir tik maža dalis ketina mokėti „Microsoft“ už atnaujinimus

Po šios dienos – operacinės sistemos versija nebegaus jokių reguliarių atnaujinimų. Įdomu tai, jog ši platformos versija šiuo metu yra naudojama net 67,46 proc. visų „Windows“ kompiuterių. „Microsoft“ ketina pasiūlyti išplėstinį saugumo atnaujinimų palaikymą (ESU), kuris bus pradėtas taikyti nuo 2025 metų, kuomet baigsis „Windows 10“ palaikymas. Tiesa, jie bus mokami.

Programinės įrangos milžinė paprastai siūlo mokamus saugumo atnaujinimus tik įvairiomis organizacijoms, kurioms reikia toliau naudoti senesnes versijas, tačiau dabar planuoja juos pirmą kartą pasiūlyti privatiems asmenims, teikdama metinę prenumeratos paslaugą.

„Windows 10“ operacinės sistemos versija yra populiariausia iki šiol, todėl nenuostabu, kad toks pakeitimas patinka tikrai ne visiems. Praėjusią savaitę mūsų portale buvo atliekama apklausa, kurios metu klausėme, ką ketina daryti mūsų lankytojui, kuomet bus nutrauktas „Windows 10“ platformos palaikymas.

Didžioji dauguma skaitytojų balsavo, jog ketina ir toliau naudotis „Windows 10“ ir mokamos prenumeratos neketina įsigyti. Tokią opciją pasirinko kone pusė apklausoje balsavusių – net 48 proc. Panašu, jog programinės įrangos palaikymas daugeliui neatrodo toks svarbus, o tai puikiai iliustruoja ir kitų opcijų pasirinkimai.

Mūsų apklausos metu paaiškėjo, jog mokamą prenumeratą, jeigu tokia išties bus pasiūlyta, ketina įsigyti vos 3 proc. balsavusių lankytojų. 17 proc. apklaustųjų mano, kad tai bus laikas, kuomet reikės atsinaujinti į naujesnę „Windows“ operacinės sistemos versiją. 18 proc. apklaustųjų kol kas dar neturi sprendimo šiuo klausimu, o 14 proc. apklausoje dalyvavusių nenaudoja „Microsoft“ sukurtos operacinės sistemos.

Atsižvelgiant į tai, jog iki „Windows 10“ operacinės sistemos palaikymo pabaigos liko mažiau nei dveji metai, šios platformos populiarumas vis dar yra labai didelis. „Windows 7“ palaikymas baigėsi 2020 metais, t. y. praėjus kiek daugiau nei 10 metų nuo jos pasirodymo, o išplėstiniai saugumo atnaujinimai baigėsi šių metų pradžioje. Pagrindinis „Windows XP“ palaikymas baigėsi praėjus vos aštuoneriems metams, o išplėstinis palaikymas - beveik po 13 metų.

„Microsoft“ pažymi ir tai, jog ESU neapima naujų funkcijų, klientų pageidaujamų, su saugumu nesusijusių atnaujinimų, ar dizaino pakeitimų prašymų. Skelbiama, jog techninė pagalba tai pat nebus teikiama. Verta paminėti ir tai, jog tai yra pirmas kartas, kuomet „Microsoft“ ketina siūlyti mokamą prenumeratą privatiems klientams, nes anksčiau toks modelis buvo taikomas tik verslo atstovams.

Manoma, kad „Microsoft“ gali būti priversta siūlyti nemokamus „Windows 10“ saugumo atnaujinimus ir pasibaigus palaikymo terminui. Verta prisiminti, jog 2017 metais, praėjus trejiems metams po išplėstinio palaikymo pabaigos, „Windows XP“ gavo labai neįprastą pataisą, jog būtų išvengta didelės išpirkos reikalaujančios programinės įrangos atakos. Jei ateityje „Windows 10“ atsidurtų panašių įvykių sūkuryje – galima tikėtis panašaus sprendimo pakartojimo.

2 komentarų

Jonah

Nieks nenori kad asmeninį pc kontroliuotų kažkoks Dirbtinis Intelektas.
Windows 10 yra labiau užbaigtoj, pilnoj stadijoj nein 11 kuri vis dar "beta" versija ir jos nieks nenori.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas