„Apple“ investuoja milijardus į naują technologiją: siekiama atsikratyti priklausomybės nuo pagrindinių konkurentų, sužinokite kas čia vyksta

Tomas Eidukevičius

2023-05-25, 14:20

0 komentarų

„Apple“ yra nepriklausoma įmonė, kurianti beveik visas savo įrenginiuose naudojamas dalis. Tai suteikia jiems aiškų pranašumą prieš konkurentus. „Apple“ negamina savo dalių, o bendradarbiauja su specializuotomis įmonėmis, tokiomis kaip TSMC.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Apple“ investuoja milijardus į naują technologiją: siekiama atsikratyti priklausomybės nuo pagrindinių konkurentų, sužinokite kas čia vyksta

Šie gamintojai nori dirbti su „Apple“, o mainais „Apple“ įgyja tiekimo grandinės kontrolę.

Tačiau „Apple“ nėra tokia nepriklausoma, kai kalba pakrypsta apie ekranus. Šioje srityje įmonė bendradarbiauja su tokiais milžinais kaip „Samsung“ ir „LG Display“. Pranešama, kad „Apple“, siekdama geriau kontroliuoti savo ekranų tiekimą ir sumažinti priklausomybę nuo tokių partnerių kaip „Samsung“, daug investuoja į „microLED“ technologiją.

Kaip žinote, „MicroLED“ yra gana nauja ekrano technologija, kuri turi potencialo būti geresnė nei LCD ir OLED ekranai. Ji yra savaime spinduliuojanti, o tai reiškia, kad nereikalingas foninis apšvietimas, todėl gaunama gilesnė juoda spalva, didesnis kontrasto santykis ir geresnis energijos vartojimo efektyvumas. „MicroLED“ ekranai taip pat yra labai patvarūs ir gali būti įvairių dydžių.

Suvokdama situaciją, „Apple“ dirba ties savo gaminiams skirtų „microLED“ ekranų kūrimu ir investavo daugiau nei 1 mlrd. dolerių į tyrimus ir plėtrą. Teigiama, kad bendrovė stato savo „microLED“ gamyklas, kurios galėtų padėti jai greičiau ir mažesnėmis sąnaudomis pristatyti „microLED“ ekranus į rinką. „Apple“ susiduria su masinės gamybos iššūkiais, tačiau yra nusiteikusi šią technologiją atnešti į rinką.

Kol kas dar per anksti pasakyti, kada „Apple“ pristatys savo pirmąjį „microLED“ gaminį, tačiau bendrovė aiškiai save susiejo su šia technologija. Jei „microLED“ ekranams pavyks išnaudoti savo potencialą, jie gali pakeisti ekranų pramonę ir padėti „Apple“ išlaikyti lyderės pozicijas mobiliųjų telefonų rinkoje.

„Apple“ dirba ties savo ekranų gamyba, o tai gali reikšti, kad „Samsung“ ir LG nebegalės užsidirbti pinigų iš kiekvieno parduodamo „Apple“ produkto. 2021 m. „Samsung“ iš „Apple“ uždirbo 10,3 mlrd. dolerių, o LG – 3,6 mlrd. Jei „Apple“ pasiseks gaminti savo ekranus, šios dvi bendrovės gali prarasti didelę pajamų dalį.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas