„Apple“ turi rimtų problemų: Jungtinėje Karalystėje bus nagrinėjamas ieškinys, kuriuo prašoma atlyginti didžiulę žalą, padarytą programėlių kūrėjams

Arnas Balčiūnas

2024-04-13, 17:15

0 komentarų

„Apple“ naudojasi savo monopoline galia, kad iš vartotojų, kūrėjų, turinio kūrėjų, menininkų, leidėjų, mažųjų įmonių ir prekybininkų, be kita ko, išgautų daugiau pinigų“, – teigia JAV Teisingumo Departamentas kartu su 16 valstijų ir apygardų prokurorais, kurie pateikė ieškinį.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Apple“ turi rimtų problemų: Jungtinėje Karalystėje bus nagrinėjamas ieškinys, kuriuo prašoma atlyginti didžiulę žalą, padarytą programėlių kūrėjams

Problemos JAV nėra vienintelė „Apple“ problema. JAV technologijų bendrovė nesėkmingai siekė, kad būtų atmestas beveik 1 mlrd. dolerių vertės ieškinys, kurį bendrovei pateikė 1 500 Jungtinėje Karalystėje įsikūrusių programėlių kūrėjų. Neseniai, JK teismas nusprendė, kad ieškinys gali būti pateiktas, todėl jis bus nagrinėjamas teisme, nors šis etapas greičiausiai įvyks tik kitais metais.

Ieškinyje teigiama, kad „Apple“ iš minėtų kūrėjų rinko nesąžiningus komisinius mokesčius, siekiančius iki 30 proc., už programėlių ir kito turinio pirkimą. Ieškovai teigia, kad bendrovė piktnaudžiauja savo dominuojančia padėtimi, pateikiant aplikacijas „iPhone“ įrenginiams ar kitiems „Apple“ produktams.

Įdomu tai, kad „Apple“ advokatai dar sausio mėnesį vykusiame posėdyje teigė, kad kūrėjai negali reikšti pretenzijų Jungtinėje Karalystėje, nebent už pirkinius, atliktus per šiai rinkai skirtą „App Store“ versiją. Teisėjas su tuo nesutiko, argumentuodamas, kad „Apple“ per didelis komisinių mokestis Jungtinėje Karalystėje įsikūrusiems programėlių kūrėjams už prekybą, vykdytą ne Jungtinės Karalystės parduotuvėse, prilygo Jungtinėje Karalystėje įgyvendintam elgesiui.

Žinoma, tai ne pirmas kartas, kai „Apple“ susiduria su tokiais kaltinimais. Dar visai neseniai, JAV technologijų milžinė buvo priversta leisti alternatyvioms programėlių parduotuvėms veikti „iPhone“ įrenginiuose, taip pat leisti kūrėjams naudoti alternatyvias atsiskaitymo opcijas, kas leistų išvengtų milžiniškų „Apple“ komisinių.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas